DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
11. 12. 2018 od 9.00 do 17.00 hodin
8. 1. 2019 od 9.00 do 17.00 hodin

STÁŽE NA ŠKOLE

Letos se u nás zúčastní stáže žáci ze tří zahraničních škol

Už se stává téměř pravidlem, že se každý rok u nás účastní stáže zahraniční studenti. Ani letošní rok nebude výjimkou, ovšem tentokrát očekáváme příjezd hned tří skupin studentů z různých škol. V březnu 2019 stráví 2 žákyně oboru kosmetička ze slovinské Srednja šola za farmacijo, kozmetiko in zdravstvo Ljubljana a 4 žákyně oboru kadeřník ze Srednja frizerska šola Ljubljana měsíc v Havířově a budou vykonávat praxi jak v salonu naší školy, tak také ve firmách, s nimiž škola spolupracuje. V následujícím měsíci přijedou 4 žáci ze španělské Institutos de Educación Secundaria - I.E.S. Nº 1 Gijón, kteří zde rovněž stráví měsíc a budou působit na našem odloučeném pracovišti a rovněž ve firmách.
S "frizerskou" školou spolupracujeme již druhým rokem, také loni strávily jejich kadeřnice měsíc v Havířově. Další partneři s touto školou spolupracují již dlouhodobě a naši školu kontaktovali sami na základě doporučení "frizerské" školy.
Doufáme, že i naši žáci budou mít možnost v příštích letech navštívit Slovinskou Lublaň a španělský Gijón a získávat zkušenosti v prostředí našich partnerských škol.

Slovinské studentky se učily v Havířově

Naše škola se již 14 let účastní zahraničních mobilit, kdy vysílá své žáky na praxi do nejrůznějších zemí Evropy. Už sedm let také poskytujeme zázemí žákům ze zahraničí, kteří přijíždějí na praxi do Havířova.

Celý březen 2018 se mohli žáci oboru kadeřník a kosmetička setkávat v salónu školy se čtyřmi slečnami ze slovinské metropole Lublaně. Dívky studují na Sredne frizerske šole dámské a pánské kadeřnictví a teď se učily novým technikám a postupům pod vedením našich učitelů odborného výcviku. V rámci každodenní praxe se děvčata podívala také na dvě celostátní soutěže – brněnskou Harmonii a pražské finále Kalibr Cupu. Součástí projektu byla také náležitá propagace celého pobytu. Dívky si vedly vlastní blog, kam přispívaly každý den svými postřehy, fotkami a zajímavostmi, a natáčely videa, ze kterých vytvoří krátký film, jejž pak umístí na youtube.

O víkendech měly Nika, Živa, Nastja a Dagmar možnost poznávat kulturní památky naší země. Několik dní strávily v Praze, navštívily Brno, během slunečného víkendu se prošly po Ostravě a ještě je čekalo seznámení s krásami Moravskoslezských Beskyd, konkrétně návštěva Rožnova a výstup na Radhošť.

Naši žáci se také zapojili do společenského života všech děvčat. Zahráli si spolu bowling, setkali se na nákupech a oslavili narozeniny jedné z dívek. Kromě nového přátelství byla významným přínosem pro obě strany možnost učit se od sebe navzájem a procvičit si konverzaci v angličtině.

Na naší škole opět budou vykonávat stáž studenti ze zahraničí

V březnu letošního roku k nám přijedou na praxi žáci ze Slovinska. V rámci programu Erasmus+ spolupracujeme se školou ze "Srednje frizerske šoly Ljubljana". Škola vzdělává více než pět set kadeřníků z celého Slovinska, kteří vyjíždějí na stáže do pěti různých evropských zemí. Na naši školu přijedou 4 žáci a také dva učitelé na tzv. stínování, kdy se podívají do výuky svých předmětů v českých podmínkách. Žáci budou celý měsíc vykonávat praxi na našem odborném výcviku, poznají nové metody, předvedou nám své vlastní postupy a během stáže budou anglicky komunikovat s našimi žáky, což oběma stranám přinese zdokonalení jazykových dovedností.

2016 - Finsko - Pori

2015 - Finsko - Jyväskylä

2011 - Finsko - Pori

ŠKOLA JE ČLENEM ASOCIACÍ
Asociace středních škol oborů kadeřník, kosmetička ČR Asociace učňovských zařízení Česká asociace školních metodiků prevence Asociace výchovných poradců
OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ
Pověřenec pro ochranu osobních údajů
F.S.C. BEZPEČNOSTNÍ PORADENSTVÍ a.s.
Sídlo: Vítkovická 1994/22, 702 18 Ostrava
E-mail: poverenecMSK@fsc-ov.cz