Logo STŘEDNÍ ŠKOLA

Seminář alginátová maska

Návštěva mateřské školy

Aktivity ve volném čase

Slovinské studentky se učily v Havířově

Naše škola se již 14 let účastní zahraničních mobilit, kdy vysílá své žáky na praxi do nejrůznějších zemí Evropy. Už sedm let také poskytujeme zázemí žákům ze zahraničí, kteří přijíždějí na praxi do Havířova.

Celý březen 2018 se mohli žáci oboru kadeřník a kosmetička setkávat v salónu školy se čtyřmi slečnami ze slovinské metropole Lublaně. Dívky studují na Sredne frizerske šole dámské a pánské kadeřnictví a teď se učily novým technikám a postupům pod vedením našich učitelů odborného výcviku. V rámci každodenní praxe se děvčata podívala také na dvě celostátní soutěže – brněnskou Harmonii a pražské finále Kalibr Cupu. Součástí projektu byla také náležitá propagace celého pobytu. Dívky si vedly vlastní blog, kam přispívaly každý den svými postřehy, fotkami a zajímavostmi, a natáčely videa, ze kterých vytvoří krátký film, jejž pak umístí na youtube.

O víkendech měly Nika, Živa, Nastja a Dagmar možnost poznávat kulturní památky naší země. Několik dní strávily v Praze, navštívily Brno, během slunečného víkendu se prošly po Ostravě a ještě je čekalo seznámení s krásami Moravskoslezských Beskyd, konkrétně návštěva Rožnova a výstup na Radhošť.

Naši žáci se také zapojili do společenského života všech děvčat. Zahráli si spolu bowling, setkali se na nákupech a oslavili narozeniny jedné z dívek. Kromě nového přátelství byla významným přínosem pro obě strany možnost učit se od sebe navzájem a procvičit si konverzaci v angličtině.

Na naší škole opět budou vykonávat stáž studenti ze zahraničí

V březnu letošního roku k nám přijedou na praxi žáci ze Slovinska. V rámci programu Erasmus+ spolupracujeme se školou ze "Srednje frizerske šoly Ljubljana". Škola vzdělává více než pět set kadeřníků z celého Slovinska, kteří vyjíždějí na stáže do pěti různých evropských zemí. Na naši školu přijedou 4 žáci a také dva učitelé na tzv. stínování, kdy se podívají do výuky svých předmětů v českých podmínkách. Žáci budou celý měsíc vykonávat praxi na našem odborném výcviku, poznají nové metody, předvedou nám své vlastní postupy a během stáže budou anglicky komunikovat s našimi žáky, což oběma stranám přinese zdokonalení jazykových dovedností.

Další uskutečněné projekty

Stáže 2020 - Slovinsko - Ljubljana