Logo STŘEDNÍ ŠKOLA
NavigaceNavštivte nás na InstagramuNavštivte nás na Facebooku
Logo Moravskoslezský kraj

Projekt Stáže 2020 - Slovinsko - Ljubljana

Od 13. ledna jsou u nás na zahraniční stáži 4 žákyně ze Slovinska z města Ljubljana. Jsou to kadeřnice ze střední školy Strednja Frizerska Šola Ljubljana. Čeká je čtyřtýdenní praxe, kterou ukončí 7. února.

Přečtěte si aktuální informace a prohlédněte fotografie z projektu

Rozloučení se Slovinkami

11.2.2020

Dívky ze Slovinska, které u nás byly na stáži, už jsou doma.
Pracovaly, získávaly zkušenosti, ověřovaly si znalosti a v nemalé míře využívaly také své jazykové dovednosti.
Zahraniční stáže jsou na naší škole tradicí, ať už jezdí žáci z ciziny k nám nebo my do jiných zemí.
Zahraniční stáž čeká i naše kadeřníky a kosmetičky. Ti se na stáž do Slovinska chystají už 22. března.

Stáž žáků oboru kadeřník ze Slovinska tento týden končí

6.2.2020

Po čtyřech týdnech končí stáž čtyř žákyň z Ljubljany (Sredna frizerska šola) na naší škole. Dívky pracovaly mimo jiné v salónu Barbra v Havířově, kde je ve středu 5. 2. navštívila TV Polar. Reportáž můžete zhlédnout v Havířovském expresu od středy 12. února 2020.

Stážistky během svého pobytu sbíraly cenné zkušenosti, a to nejen na odloučeném pracovišti školy a v salónu Barbra, ale také na různých kadeřnických akcích. Zúčastnily se například soutěží Brněnské zrcadlo a Kalibr Cup v Lanškrouně. Tradičně již také navštívily vlásenkářskou dílnu Těšínského divadla.

Slovinky u nás - 4týdenní stáž

15.1.2020

Dívky pracují ve dvou salonech (salon Barbra, kadeřnictví Markéta Šplíchalová) a na našem odloučeném pracovišti u kosmetiček, kde se zdokonalují také v umění make-up a manikúra. Zároveň se jako diváci zúčastní dvou soutěží: Zrcadlo Brno a Kalibr cup Lanškroun. V plánu je také návštěva maskérny Těšínského divadla s žáky naší školy, kde si prohlédnou různé druhy líčení a účesů.
Děvčata ze Slovinska u nás budou necelý měsíc, odjíždějí 7. února.

Další uskutečněné projekty

Stáže 2019 - Slovinsko - Ljubljana