Logo STŘEDNÍ ŠKOLA
Logo Moravskoslezský kraj

Jste tady: Úvodní strana > Mezinárodní projekty

Mezinárodní projekty

Níže uvedené aktivity vycházejí z našeho Evropského plánu rozvoje

Prohlédněte si fotografie a přečtěte aktuality o našich projektech

Ve školním roce 2021/2022 se žáci mohou zúčastnit těchto projektů

Erasmus+ KA1 Evropská praxe pro profesní růst

Erasmus+ KA1 Evropská praxe pro život

Šablony II - Cesta pokračuje

V rámci Operačního programu Výzkum vývoj a vzdělávání je škola zapojena do projektu s názvem „Šablony II – Cesta pokračuje“, registrační číslo projektu „CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_065/0013557“. Jedná se o dvouletou podporu škol s cílem inovovat a zkvalitnit výuku.

Stáže na škole

Od roku 2011 poskytujeme praktické stáže žákům ze zahraničí, kteří následně pracují ve školním salónu nebo ve firmách, s nimiž škola spolupracuje. Ve školním roce 2019/2020 u nás budou vykonávat praxi žáci ze  Slovinka a Španělska.

Erasmus Day je tady

14.10.2021

PROJEKT: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

Dnes bylo na naší škole všechno tak trochu jinak.
Tento den jsme totiž věnovali projektu Erasmus+ v rámci týdenní propagační akce Erasmus Days.
O co šlo?
Hlavní organizátoři zahraničních stáží, které probíhají právě pod hlavičkou projektu Erasmus+, seznamovali žáky se zkušenostmi z minulých mezináročních stáží a s nabídkou těch budoucích.
Žáci mohli zhlédnout fotky dokumentující zkušenosti bývalých stážístů a stážistek v Portugalsku, Španělsku nebo třeba Slovinsku a zjistit, co takový "pracovní studijní výlet" do zahraničí opravdu obnáší. Zájemci také zjistili, co je třeba splnit, aby mohli být zařazeni do výběrového řízení pro stáže, které se blíží.
Věříme, že jsme uspokojili všechny zvědavé dotazy a že se nám podařilo probudit v žácích ještě větší zájem o zkušenosti v zahraničí.

Erasmus Day - zážitkové odpoledne pro seniorky z Karviné

14.10.2021

PROJEKT: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

Ve čtvrtek 14. října se v rámci akce Erasmus Days vydalo několik našich žákyň oborů Kosmetické služby a Kadeřník do Karviné. Konkrétním cílovým místem byl tamní domov pro seniory pojmenovaný "Nový Domov". Důvodem bylo zorganizovat krásné odpoledne plné relaxu pro tamní seniorky.
Děvčata nabídla starším dámám česání, lehké líčení nebo manikúru. Zároveň se jim žákyně snažily poradit, jak jemně pečovat o pleť.
Akce tohoto druhu se nekonala poprvé.
Seniorkám naše dívky udělaly velkou radost, protože si díky nim mohly prožít krásné odpoledne plné klidu, vůní líčidel a pohody.

Erasmus Day

9.10.2021

PROJEKT: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

Ve čtvrtek 14. 10. bude u nás probíhat tzv. Erasmus day. Zapojíme se tím do celoevropské kampaně Erasmus Days, jejímž cílem je zviditelnit projekty realizované v rámci Erasmus+ a informovat o pozitivním přínosu tohoto programu pro všechny zúčastněné.
Jedná se o dvě akce najednou.

V rámci první z nich vyrazí několik našich žákyň oborů Kosmetické služby a Kadeřník do Karviné, kde pomohou v tamním domově důchodců zorganizovat prožitkové odpoledne. Dívky budou nabízet starším dámám česání, jemné líčení a předají jim informace o účinné péči o obličej i tělo.

Druhá „vlna“ Erasmus day bude probíhat přímo na naší škole, kde bude k mání spousta zajímavých informací týkajících se projektu Erasmus+ a všech jeho stáží, které škola plánuje. V prostorách školní jídelny bude celé dopoledne probíhat prezentace samotného projektu, jednotlivých stáží – minulých, těch téměř současných a samozřejmě i těch budoucích.