STŘEDNÍ ŠKOLA
Střední škola,
Havířov - Prostřední Suchá,
příspěvková organizace
Škola

NOVINKY A AKCE

O salónu | Speciální procedury | Novinky a akce | Fotogalerie | Ceníky | Otevírací doba | Kontakt
Celkem: 52 (zobrazuje se 1-10)
1, 2, 3, 4, 5 další >>

PŘIJÍMÁME PŘIHLÁŠKY NA VOLNÁ MÍSTA PRO ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

25.6.2018

Do 25. července 2018 přijímáme přihlášky ke studiu na obory vzdělání s maturitní zkouškou kosmetické služby a sociální činnost - sociálně výchovná a na tříletý obor s výučním listem prodavač - motorová vozidla (viz menu - "šesté kolo přijímacího řízení").
 
Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

TŘÍDNÍ SCHŮZKY BUDOUCÍCH 1. ROČNÍKŮ

30.5.2018
Ve čtvrtek 14. června 2018 se uskuteční v budově školy třídní schůzky budoucích prvních ročníků.

Zahájení třídních schůzek podle oborů vzdělání:
16,00 h - Kadeřník
16,15 h - Prodavač - motorová vozidla
16,30 h - Kosmetické služby
16,45 h - Sociální činnost - sociálně výchovná
17,00 h - Pedagogické lyceum

Na třídních schůzkách projednáme za přítomnosti třídních učitelů, učitelů odborného výcviku a vedení školy zahájení a organizaci školního roku 2018/2019 a průběh studia na naší škole. Těšíme se na setkání s Vámi.

Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

Školení barber střihů

10.5.2018

V pondělí 7. 5. 2018 se v salónu školy konalo školení barber střihů a úpravy vousů, kterého se zúčastnili žáci všech ročníků oboru kadeřník. Své umění a kreativitu předvedl náš bývalý student Víťa Szlaur. Ten je majitelem dvou prosperujících barbershopů v Ostravě. Školení bylo přínosem zejména pro žáky 3. ročníku, kteří budou střih v tomto stylu vytvářet u závěrečné zkoušky.

Školení barber střihů
Další fotografie

ŘEDITELSKÉ VOLNO

28.3.2018

Na čtvrtek 12. dubna 2018 vyhlašuji z důvodu zabezpečení řádného průběhu přijímací zkoušky na obory vzdělání s maturitní zkouškou (1. termín) volný den pro žáky denního studia, kteří mají teoretické vyučování v budově školy na ulici Kapitána Jasioka.

Zdůrazňuji, že volný den se netýká žáků, kteří v uvedeném termínu vykonávají odbornou praxi a odborný výcvik. Provoz na odloučeném pracovišti školy bude nepřerušen.Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

V Havířově, 28.3.2018

ŘEDITELSKÉ VOLNO

28.3.2018

Na pondělí 16. dubna 2018 vyhlašuji z důvodu zabezpečení řádného průběhu přijímací zkoušky na obory vzdělání s maturitní zkouškou (2. termín) volný den pro žáky denního studia, kteří mají teoretické vyučování v budově školy na ulici Kapitána Jasioka.

Zdůrazňuji, že volný den se netýká žáků, kteří v uvedeném termínu vykonávají odbornou praxi a odborný výcvik. Provoz na odloučeném pracovišti školy bude nepřerušen.

Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

V Havířově, 28.3.2018

Slovinské kadeřnice se učí v Havířově

20.3.2018

Naše škola se již 14 let účastní zahraničních mobilit, kdy vysílá své žáky na praxi do nejrůznějších zemí Evropy. Už sedm let také poskytujeme zázemí žákům ze zahraničí, kteří přijíždějí na praxi do Havířova.
Celý březen se mohou žáci oboru kadeřník a kosmetička setkávat v salónu školy se čtyřmi slečnami ze slovinské metropole Lublaně. Dívky studují na Sredne frizerske šole dámské a pánské kadeřnictví a teď se učí novým technikám a postupům pod vedením našich učitelů odborného výcviku. V rámci každodenní praxe se děvčata podívala také na dvě celostátní soutěže – brněnskou Harmonii a pražské finále Kalibr Cupu. Součástí projektu je také náležitá propagace celého pobytu. Dívky si vedou vlastní blog, kam přispívají každý den svými postřehy, fotkami a zajímavostmi, a natáčejí videa, ze kterých vytvoří krátký film, jejž pak umístí na youtube. 
O víkendech mají Nika, Živa, Nastja a Dagmar možnost poznávat kulturní památky naší země. Několik dní strávily v Praze, navštívily Brno, během slunečného víkendu se prošly po Ostravě a ještě je čeká seznámení s krásami Moravskoslezských Beskyd, konkrétně návštěva Rožnova a výstup na Radhošť. Naši žáci se také zapojili do společenského života všech děvčat. Zahráli si spolu bowling, setkali se na nákupech a plánují narozeninovou oslavu jedné z dívek. Kromě nového přátelství je významným přínosem pro obě strany možnost učit se od sebe navzájem a procvičit si konverzaci v angličtině.

Slovinské kadeřnice se učí v Havířově
Další fotografie

Vítězství na prestižní soutěži v Praze

18.3.2018

O víkendu se v Praze konal mezinárodní veletr World of Beauty and Spa. Během tří dnů se veřejnosti představila řada vystavovatelů ze světa kosmetiky, lázeňství a módy. Součástí veletrhu jsou také soutěže pro kadeřníky a kosmetičky, a to jak na profesionální úrovni, tak také pro žáky středních škol.
Soutěže v make-upu na téma "Mystic gothic" se zúčastnila naše žákyně Petra Machová, která obhajovala loňské prvenství a letošní vítězství v Kalibr Cupu. Petře se podařilo s modelkou Anetou Gonzalezovou ve velké konkurenci uspět, a navázat tak na sérii svých vítězství. Zaslouženě získala nejvíce bodů a vyšplhala se na první příčku.
Příjemným překvapením byl fakt, že v soutěži profesionálů zvítězila naše absolventka, Klára Slívová, s modelem na téma "Lost in wave". Klára vytvořila tým s kadeřnicí Markétou Chválkovou a svou modelku Anežku Obodovou představily ve velmi originální kreaci. Zatímco konkurence zvolila tradiční, spíše "uhlazené" modely, dámy se rozhodly rozbít klasické pojetí krásy a prezentovat svěží, kreativní styl.

Vítězství na prestižní soutěži v Praze
Další fotografie

Úspěch našich žáků na Harmonii 2018

16.3.2018
Tento týden se v Brně konal další ročník celostátní soutěže kadeřníků a kosmetiček Harmonie 2018.
V kategorii Make-up na téma "Alfons Mucha" získala Nela Blagoevová, žákyně 4. ročníku oboru kosmetička, 8. místo. Dále se soutěžilo v pánské kadeřnické disciplíně na téma „Moderní muž“, v níž se žákyně 3. ročníku Marcela Kindlová umístila na 5. příčce. V dámské kategorii soutěžila žákyně 3. ročníku Monika Vojteková, která vytvořila účes na téma "Duhové mámění", a vybojovala krásné 2. místo. Poslední disciplínou byla tvorba účesu na cvičné hlavě na téma "Účes budoucnosti", kde žákyně 3. ročníku Dita Stonavská zvítězila.

Všem děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci a blahopřejeme ke krásnému umístění.
Úspěch našich žáků na Harmonii 2018
Další fotografie

Liga mladých kreativců

20.2.2018

V pondělí 19. února ožily chodby naší školy netradičním vybavením i aktivitami. V nejvyšším patře probíhala soutěž kadeřníků, která vítěze vyšle do finále kadeřnické soutěže v Polsku, která se koná v dubnu a těší se velkému zájmu veřejnosti i médií.
Do soutěže odborných dovedností "Liga mladých kreativců", postupují vítězové školních kol z Polska a letos také naši žáci. Tématem letošního ročníku byla "Morana".
Porotci hodnotili techniku provedení, celkový dojem, nápad, líčení i výslednou stylizaci. Naše kadeřnice své modelky také náležitě ustrojily a tematicky nalíčily. Modelky se pak prošly po červeném koberci za doprovodu aplausu z řad diváků. Každá kadeřnice svůj model uvedla několika větami, v nichž vyjádřila, co ji k vytvoření účesu inspirovalo a jaké materiály a produkty pro výsledný účes použila. Nutno podotknout, že děvčata projevila velkou kreativitu. Účesy modelek byly ozdobeny třpytivými spreji, kamínky, květy i slámou či větvičkami.
 
Postup do finále v polském městě Świętochłowice: 
Gabriela Kobielusz z K2.A - s modelkou Andreou Ostruszkovou z K2.A
Izabela Bobková z K3.B - s modelkou Darinou Klímovou z K1.A

5. března proběhne v polském městě Źory mimořádné kolo pro tzv. divoké karty, tedy účastníky, kteří v regionálních kolech skončili na 3. místě. Z nich pak bude vybrán jeden postupující do finále. Naši školu bude v tomto mimořádném kole reprezentovat Tereza Chocenská z K3.B - s modelkou Simonou Sýkorovou z K3.B

Finále ve Świentochovicích se uskuteční 16. dubna 2018. 
 

https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000011759/studentky-kadernice-soutezily-v-kreativite

Liga mladých kreativců
Další fotografie

Naše kosmetička zvítězila s "Mystic Gothic" líčením na Kalibr-Cupu

11.2.2018

Naši žáci se od začátku školního roku účastní řady prestižních soutěží v odborných dovednostech. Pomyslný vrchol sezóny však nastává až ve druhém pololetí, kdy se konají juniorská mistrovství České republiky v účesové tvorbě a líčení. Dne 8. 2. 2018 proběhla v Lanškrouně soutěž Kalibr-Cup, která se letos nesla v duchu tématu Mystic gothic. Soutěžili jsme v kategorii účesová tvorba, které se zúčastnila studentka třetího ročníku Kristýna Nogová s modelkou Ester Kendziurovou a umístily se na 18. místě z 29 soutěžících.
V kategorii make-up se soutěže zúčastnila studentka čtvrtého ročníku Petra Machová s modelkou Anetou Gonzalezovou, které ve velké konkurenci zvítězily a 1. místo jim zajistilo přímý postup na juniorské mistrovství, které se uskuteční 17. 3. 2018 v Praze během veletrhu World of Beauty & Spa.

Blahopřejeme

Naše kosmetička zvítězila s
Další fotografie
Celkem: 52 (zobrazuje se 1-10)
1, 2, 3, 4, 5 další >>
Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem
Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem
ŠKOLA JE ČLENEM ASOCIACÍ
Asociace středních škol oborů kadeřník, kosmetička ČR Asociace učňovských zařízení Česká asociace školních metodiků prevence Asociace výchovných poradců
OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ
Pověřenec pro ochranu osobních údajů
F.S.C. BEZPEČNOSTNÍ PORADENSTVÍ a.s.
IČ: 25884646
Sídlo: Vítkovická 1994/22, 702 18 Ostrava
E-mail: poverenecMSK@fsc-ov.cz