Logo STŘEDNÍ ŠKOLA
Střední škola,
Havířov - Prostřední Suchá, příspěvková organizace
NavigaceHledáníNavštivte nás na InstagramuNavštivte nás na Facebooku
Logo Moravskoslezský kraj

Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Aktuality

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (1-10 z 1.049)

ŘEDITELSKÉ VOLNO

22.9.2020

Na základě doporučení ministra zdravotnictví ČR vyhlašuji na pátek 25. září 2020 volno ředitele školy pro všechny žáky školy (včetně odloučeného pracoviště).
Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

Dámská jízda Domov důchodců Karviná

21.9.2020

Na týden od 9. do 13. listopadu 2020 vyhlásila Evropská komise již pátý ročník Evropského týdne odborných dovedností s heslem „Objev svůj talent“. Letošní téma je „Evropa připravená na digitální věk". Akce probíhá v rámci projektu ERASMUS+.

V pátek 13. listopadu se proto naše kosmetičky a kadeřnice znovu zapojí do akce Evropský týden odborných dovedností. Již potřetí se naše žákyně pokusí udělat radost seniorům v Domově důchodců v Karviné.

Žákyně oborů kosmetické služby a kadeřník pomohou v Karviné zorganizovat pro seniorky prožitkové odpoledne. Dívky nabídnou starším dámám možnost učesat, jemně nalíčit a informovat se o možnostech, jak hledat na tabletech na internetu aktuality, které jim pomohou kvalitně se starat o svou pleť i tělo.

Tato akce bude oboustranně prospěšná, seniorky si užijí krásný den a naše mladé kosmetičky a kadeřnice získají nové cenné zkušenosti.

Dámská jízda Domov důchodců Karviná 2019

Od 18.9. 2020 jsou povinné roušky ve všech prostorách škol včetně učeben .

18.9.2020

Od 18. 9. 2020 je v celé ČR povinnost nosit roušky ve všech prostorách škol. Nově tedy včetně učeben. Ochrana dýchacích cest u žáků a pedagogických pracovníků není vyžadována pro vzdělávací aktivity, jejichž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku (např. tělocvik, zpěv, hra na dechové nástroje).

Roušky se musí nosit např. i v kabinetech a jiných prostorech vymezených pro zaměstnance, pokud není zajištěn odstup všech osob minimálně 2 metry. Je-li zajištěn tento odstup a jedná se o „výkon práce na jednom místě“ – tedy stálé pracovní místo osoby, kde nedochází k fluktuaci různých lidí (kancelář, kabinet se stálými místy k sezení), roušky se nosit nemusí.

Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

ISIC

17.9.2020

Stále ještě nevíte, jak si přes školu zařídit studentskou kartu ISIC?

Cena: 290 Kč, č. účtu: 20838791/0100, v.s.: 324007, do zprávy: TŘÍDA PŘÍJMENÍ JMÉNO ISIC (např. K1.A Nováková Marie ISIC)

FOTO ve formátu JPG na adresu isic@stredniskola-sucha.cz, do předmětu TŘÍDA PŘÍJMENÍ JMÉNO

Veškeré informace najdete ve fotogalerii.

Další fotografie

Zahraniční stáž pro kosmetičky a kadeřníky - Španělsko

14.9.2020

Blíží se další stáž, tentokrát ve Španělsku. Bude určená pro celkem 6 žáků4 kadeřníky a 2 kosmetičky. Celá stáž se má konat v termínu září - říjen 2021 ve španělském městě Gijón

Žáci budou vybraní ze všech ročníků. O účasti rozhodne jejich aktivita na odborném výcviku, doporučení vyučujících, zájem o obor, účast na soutěžích a jednání s klienty, kde je zapotřebí příjemné vystupování, nápaditost a samostatnost. Důležitým kritériem je i prospěch, aby byli žáci schopni po návratu dohnat učivo.

Co budou na stáži dělat?

Zapojí se do práce v salonech školy, do přípravy na soutěže i do závěrečné přehlídky žákovských prací. Naučí se také nové metody a postupy, poznají zákulisí organizace módní akce a seznámí se s novými trendy.

A teď to hlavní – Jak se na stáž dostanu?

Účastníci budou vybráni na základě písemného zkoušení ze znalosti cizího jazyka a na základě pohovorů, které proběhnou jak v mateřském, tak i v cizím jazyce. Zájemci odevzdají portfolio svých prací a zašlou motivační dopis, kde popíšou své předpoklady a plány do budoucna. Motivační dopis zasílejte na svarcova@stredniskola-sucha.cz 

Důležité jsou také sociální předpoklady – žák musí být schopen zodpovědného života v zahraničí, musí být přátelský, průbojný, komunikativní, kreativní, bezkonfliktní a trpělivý, jelikož bude pracovat s různými klienty v salonech.

Konkurz proběhne v březnu 2021.

Všichni žáci, kteří se zúčastní konkurzu, budou omluveni z vyučování i z praxe!!!

Konkurz na dlouhodobou stáž do Portugalska

14.9.2020

Ve čtvrtek 22. října proběhne v 9:30 v knihovně školy KONKURZ NA DLOUHODOBOU STÁŽ DO PORTUGALSKA v rámci projektu Erasmus+.

Jedná se o výjimečnou šanci strávit v Portugalsku celé 3 měsíce. Máte-li možnost, určitě neváhejte a konkurz nepropásněte. Tato stáž je určena výhradně pro žáky oboru Pedagogické lyceum, z nichž budou vybraní 2 nejlepší zájemci.

A jaké jsou podmínky?

Termín stáže: konec dubna - červenec 2021, tj. 3 měsíce

Upozornění na povinnost nosit roušky ve společných prostorách škol

9.9.2020

Od 10. 9. 2020 je v celé ČR povinnost nosit roušky ve společných prostorách škol – např. chodby a toalety. Roušky se nosit nemusí v učebnách, laboratoři nebo tělocvičně. Stejně tak se roušky nemusí nosit v kabinetech a jiných prostorech vymezených pro zaměstnance. Nicméně doporučuji v rámci možností v prostorech vyhrazených pro zaměstnance preventivní opatření aplikovat (zejména udržování vzdálenosti, větrání a případně nošení roušek).

Výše uvedené skutečnosti platí i pro rodiče žáků prvních ročníků, kteří přijdou na třídní schůzky a zákonné zástupce nezletilých žáků, kteří se dostaví k volbám do školské rady.

Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

Školení Primavera

8.9.2020

V pátek 4. 9. 2020 se konalo na našem odloučeném pracovišti školení firmy Primavera, kterého se zúčastnili žáci tříd K2.A a P3.A. Technoložka žáky proškolila v oblasti barvení vlasů, stříhání a foukané dámských vlasů. Školení bylo přínosné pro žáky i pracovníky UOV.

Další fotografie

Zahájení nového školního roku

26.8.2020

Milí žáci,
v úterý 1. září začíná nový školní rok. Pro naši školu to letos bude už šedesátý. Těšíme se, že vás po delší době zase uvidíme, a věříme, že letošní školní rok bude lepší než ten, který právě končí. Doufáme, že vy, kteří k nám přijdete poprvé, budete se svou volbou spokojeni a prožijete s novými kamarády a učiteli na své „střední“ krásná studentská léta.

Informace o nástupu do školy a třídních schůzkách pro rodiče žáků prvního ročníku najdete v Kalendáři

Informace o volbách do školské rady najdete v menu Školská rada

Hezký zbytek prázdnin
Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

Krásné prázdniny

1.7.2020

Přejeme všem žákům, absolventům i uchazečům a jejich rodinám krásné prázdniny :-)

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (1-10 z 1.049)