Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (1-10 z 1.594)

Návštěva dětí z mateřinky na odloučeném pracovišti

26.4.2024

Byly u nás na návštěvě děti z MŠ Lipová.
Na odloučeném pracovišti se jim věnovaly žákyně oboru kadeřník a kosmetické služby.

Výtvarný plenér v Beskydech

26.4.2024

Žáci L3.A se specializací výtvarná výchova se opět rozjeli 17. - 19. 4. malovat a tvořit do krásné přírody našich Beskyd. Počasí sice moc nepřálo, ale to nám vůbec nevadilo.
Akce byla velmi vydařená a obohacující.

Úspěch v okresním kole orientačního běhu 2024

25.4.2024

Máme za sebou další úspěšnou reprezentaci našich žáků v okresním kole orientačního běhu!
Okresní kolo orientačního běhu, které pořádal společně sportovní klub Orientační běh Havířov a Asterix - středisko volného času Havířov, letos proběhlo ve čtvrtek 18. dubna 2024 v prostorách a okolí ZŠ Gorkého v Havířově.
Naše děvčata obsadila 2. místo, chlapci skončili na 5. místě a společný tým děvčat a chlapců se umístil na celkovém 3. místě a odvezl si bronzové medaile.
Úspěšný tým našich děvčat:
· Klimšová Žaneta (L2.B)
· Kotásková Miriam (K2.S)
· Papoušková Klára (L1.B)
· Navrátilová Laura (K2.A)
· Režňáková Tereza (K2.S)
Úspěšný tým našich chlapců:
· Špiller Štěpán (L1.A)
· Sikora David (L2.A)
· Kaczmarczyk Adam Gabriel (L4.A)
· Franek Ondřej (L1.B)
Chtěl bych touto cestou opět poděkovat výše uvedeným žákům za úspěšnou reprezentaci školy na poli sportovním. Za kabinet TV, Karel Koyš.

Kadeřnnická soutěž ve Frýdku

25.4.2024

Ve středu 24. 4. 2024 se Tereza Sosnová ze třídy K1.B zúčastnila soutěže odborných dovedností kadeřníků ve Frýdku-Místku.

Téma účesové tvorby bylo "Znamení zvěrokruhu a Živly přírody."

Naše škola se umístila na 3. místě s účesem „Oheň“.
Gratulujeme!

Den Země 2024

23.4.2024

V pátek 19. 4. se v Havířově na náměstí Republiky a v jeho blízkém okolí slavil Den Země.
Naše škola již řadu let pomáhá Magistrátu města Havířova s jeho organizací, a tak jste mohli naše žáky oborů sociální činnost a pedagogické lyceum potkat u nejrůznějších aktivit určených nejen pro děti mateřských a základních škol, ale i pro širokou veřejnost.

Seminář Primavera pro kosmetičky

23.4.2024

Lash lifting a laminace obočí je název odborného semináře firmy Primavera, který se uskutečnil 23. dubna na odloučeném pracovišti.
Byl určen žákyním oboru kosmetické služby.
Znalosti a dovednosti, které se dívky učily, byly velmi zajímavé a splňovaly všechny parametry současných trendů v úpravě obočí a řas.

Exkurze v Tyfloservisu Ostrava

23.4.2024

V pondělí 22. dubna navštívili žáci 3. ročníku pedagogického lycea Tyfloservis v Ostravě.
Exkurze začala přednáškou o službách Tyfloservisu poskytovaných nevidomým a slabozrakým klientům.
Následně si žáci vyzkoušeli speciálně upravené brýle, které simulovaly různé vady zraku. Poté se podrobně seznámili s kompenzačními pomůckami, které si mohli také vyzkoušet.
V poslední části exkurze sami zkusili chůzi s bílou holí, převést spolužáka s bílou holí nebo si zahrát hry speciálně vytvořené pro osoby se zrakovým postižením.
Akce byla velmi zajímavá a žáci měli možnost rozšířit si své znalosti z oblasti speciální pedagogiky.

Děláme radost v domově seniorů

21.4.2024

Dne 18. dubna se zúčastnily žákyně oborů kadeřník a kosmetické služby akce pro seniory v Domově seniorů Helios v Havířově.
Seniorky jsme učesaly, nalíčily, upravily jim nehty.
Nešlo však jen o krásu, ale rovněž o vzájemnou mezigenerační komunikaci, asertivitu a vstřícnost. Žákyně se tohoto úkolu zhostily na výbornou a akce měla u seniorek velký úspěch.
Děkujeme.

Zkoušky profesní kvalifikace duben 2024

21.4.2024

• Ve čtvrtek 18. dubna se na odloučeném pracovišti školy konaly zkoušky profesní kvalifikace oboru manikérka a nehtová designérka.
    Zkoušky se zúčastnily 3 zájemkyně a zkoušku vykonaly úspěšně.
    Gratulujeme!

Exkurze Slezská univerzita

20.4.2024

Maturity se nám kvapem blíží...ale kam pak? Co studovat?
Ve čtvrtek 18. dubna jsme navštívili Slezskou univerzitu, katedru speciální pedagogiky. Naše zájemkyně právě o toto studium si mohly v doprovodu samotných přednášejících prohlédnout specializovanou učebnu cvičného bytu včetně speciálních kompenzačních pomůcek, které lidem s postižením umožňují každodenní fungování a výslechovou místnost pro oběti zneužívání a domácího násilí. To vše bylo zakončeno ve snozelenu - speciálně vytvořené terapeutické místnosti, založené na multisenzorické (multismyslové) stimulaci.

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (1-10 z 1.594)