Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (1-10 z 1.571)

Národní setkání euroučňů v Praze

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

19.3.2024

V pátek a sobotu 15. - 16. 3. 2024 se v Praze uskutečnilo Národní setkání Euroučnů.
Setkání bylo zaměřeno na participaci. Po skvělých workshopech jsme měli možnost vyzkoušet virtuální realitu ve VR PLAY PARKU přímo na Václavském náměstí. Den jsme zakončili společnou večeří. Bylo fajn si navzájem popovídat o našich zkušenostech a dozvědět se nové věci. #erasmusplus #euroapprentices #dzs #euroucni #skolasucha

Byli jsme na návštěvě v družině

15.3.2024

Ve čtvrtek 14. března žáci třídy K1.B navštívili družinu na ZŠ Žákovská.
Nejdříve proběhla prezentace pro děti o péči o vlasy.
Pak jsme děti učesali a nakonec si s nimi dokonce zahráli.
Byl to příjemný zážitek pro všechny zúčastněné.

Seminář pro kosmetičky

12.3.2024

V úterý 12. března proběhlo na odloučeném pracovišti školení na téma "liftingová masáž".
Seminář byl určen 3. ročníku kosmetiček.
Děvčata měla možnost vidět efekt liftingové masáže, který je velmi výrazný.

Zprávy z ekokroužku – spolupráce s Life Coala

Projekt: Učím o klimatu – Active Citizens: Chráníme klima!

12.3.2024

I v letošním roce pokračuje spolupráce ekokroužku s organizací Life Coala při havířovském magistrátu. Proběhlo několik schůzek, na kterých byla dohodnuta spolupráce na dalších zajímavých projektech.
Jako první nás čeká 21. března účast na konferenci Zelená města – města budoucnosti o dopadech klimatických změn a jejich řešení, kde budeme nejen jako posluchači, ale byli jsme také přizváni jako pomocníci při organizace konference.
Kromě konference se rýsují i další příležitosti, jak se ve spolupráci s Life Coala zapojit do ekologických aktivit v rámci našeho města (spolupráce na přípravě ekolympiády, soutěž o nejlepší návrh revitalizace náměstí a další).
Spolupráce s Life Coala je pro nás velmi přínosná a věříme, že bude úspěšně pokračovat i do budoucna.

Mgr. Smejkalová, Mgr. Sedláčková

Webinář Matrix pro kadeřníky

12.3.2024

Žáci 3. ročníku kadeřníků se dnes opět školili, tentokrát on-line.
Webinář firmy Matrix byl zaměřený na barvení a tónování vlasů.

Přišly k nám děti ze školky

10.3.2024

V pátek 8. března nás navštívily děti z MŠ Čelakovského.
Malí žáčci se přišli seznámit s obory kadeřník a kosmetické služby.
Dětem jsme pletli copky, stříkali vlasy barevnými spreji nebo lakovali nehty.
Některým holčičkám jsme dokonce lehce líčili oči a rty.
Pro děti to byl určitě nezapomenutelný zážitek a moc si to užily.

Ohlédnutí za plesem 2024

8.3.2024

V pátek 23. února se v Dělnickém domě v Horní Suché konal tradiční Školní ples.
Užili jsme si spoustu smíchu, tance, zpívání, krásných setkání a báječné nálady.
O skvělé předtančení se postaral taneční pár Beata Franková a Dennis Karneval, plesovým programem nás provedli žáci školy Bára a Nikolas, k tanci hrálo osvědčené duo Gaspary, k dispozici jsme měli večeři i drobné občerstvení a také jsme mohli využít nápaditý fotokoutek.
Už teď se těšíme za rok, kdy samozřejmě na plesovou tradici navážeme a naplánujeme další báječný večer.
Děkujeme všem organizátorům i jejich pomocníkům.

Besedy Amerického centra, partnera Americké ambasády

8.3.2024

Právě proběhy besedy Amerického centra, partnera Americké ambasády.
Tentokrát byly určeny pro třetí a čtvrté ročníky a přinesly žákům spoustu zajímavých informací na témata "velká města" a "vzdělávání".

Chorvatské stážistky u nás

Projekt: Erasmus+ Pracujeme v Evropě

7.3.2024

Dva týdny jsme hostili stážistky z Chorvatska. Děvčata k nám přijela v rámci mezinárodního projektu Erasmus+. Žákyně pracovaly na odloučeném pracovišti na oddělení kosmetiky. Dívky byly velmi šikovné, zvládly se naučit pracovat s laserem, s ultrazvukovou špachtlí, galvanickou žehličkou a vyzkoušely si také ošetření teleangitronem.
Výměnné pobyty jsou mezi studenty oblíbené, je to výborná zkušenost pro obě zúčastněné strany.

Školení firmy BES

5.3.2024

Žáci tříd K3.A a K2.A se školili na odloučeném pracovišti.
Budoucí kadeřníci pracovali pod vedením odborných trenérek firmy Bes.
Školení bylo zaměřené na balayage, melírování a barvení vlasů.

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (1-10 z 1.571)