Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (1-10 z 1.643)

Mezinárodní seminář Erasmus+ v Římě

27.6.2024

V rámci kvalitního rozvoje programu Erasmus+ se naše koordinátorka projektů zúčastnila mezinárodního semináře na podporu inkluze a diverzity v programech Erasmus+ v Římě.
3 dny plné inspirace, diskuze a práce pomůže do budoucna lépe pochopit téma inkluze a větší zapojení do projektů žáků se speciálními potřebami. Moc děkujeme za příležitost!

Vodácký kurz na řece Orlici

25.6.2024

Hřejivé sluneční paprsky konce školního roku nás tradičně lákaly k pohodě u vody. Jako vždy jsme neodolali a vydali se vstříc romantickému dobrodružství v peřejích školního vodáckého kurzu. Letos vyrazila naše skupina dobrodruhů do malebné krajiny řeky Orlice, kde jsme „rozbili“ svůj tábor v Kostelci nad Orlicí na břehu Divoké Orlice.
Na vlnách Divoké, Tiché a pak spojené Orlice jsme měli možnost naučit se „číst vodu“, splout hodně zajímavých říčních kilometrů, posílit svaly při pádlování a užít si spoustu legrace. Tradičně jsme utužovali vodáckou partu při přípravě „mazácké vaječiny“ a „nováčkovského guláše“. Romantickou linku dodaly „Kosťovy“ večery u ohně, kdy zaznívaly tóny kytary a písně často nečekané, dokonce i v anglické verzi.
Pomyslnou tečkou za letošním vodáckým dobrodružstvím byl rituál tradičního „pasování nováčků“ s dotekem bahna, vůní kopřiv a příchutí „Čochtanova nápoje“ na druhém břehu Divoké Orlice. Všichni odjížděli spokojení a plní zážitků.
Už teď se můžeme těšit na další vodácký kurz, tentokrát na řece Ohři.
Takže vodáčtí kamarádi, bylo mi ctí a příští rok opět
Ahóóój!
Těší se, Charlie

Úspěchy v Havířovské lize SŠ 2023-2024

25.6.2024

Jako každoročně i letos se žáci naší školy aktivně účastnili Havířovské ligy SŠ ve sportovních soutěžích. A opět dosáhli několika pěkných výsledků.
Naše žákyně obsadily 1. místo v městském kole ve volejbale dívek, 2. místo v orientačním běhu, 3. místo v městském kole ve futsalu dívek, florbalu dívek, basketbalu dívek a také v přespolním běhu družstev. V konečném hodnocení celoroční Havířovské ligy středních škol ve sportovních soutěžích naše škola nakonec v kategorii dívek obsadila 3. místo a obhájila loňský bronzový stupínek.

Chtěl bych touto cestou moc poděkovat všem sportovkyním a sportovcům naší školy a jejich učitelům tělesné výchovy, kteří je na soutěže připravují.

Za PK VZ a ZEM Mgr. Karel Koyš

Řada exkurzí pro 1. ročník sociální činnosti

24.6.2024

V uplynulých 14 dnech absolvovali žáci 1. ročníku oboru sociální činnost v rámci praxe exkurze v nejrůznějších zařízeních poskytujících sociální služby.
S dalšími poskytovateli sociálních služeb se měli možnost setkat v Havířově 11. 6. na náměstí Republiky v rámci "Dne sociálních služeb". S jeho organizací pomáhali Magistrátu města Havířova také naši žáci 3. ročníku téhož oboru.

Závěr stáže v Irsku - certifikáty

22.6.2024

Právě jsme definitivně ukončili naši práci v Irsku.
Byla to úžasná zkušenost, všichni jsme nadšení a moc se nám tady líbilo.
Dnes jsme dostali certifikáty o absolvování stáže pod hlavičkou Erasmus+.
Děkujeme za příležitost!

Třída K3.B se loučí

21.6.2024

Žáci K3.B třídy můžou slavit.
Důvodem je definitivní ukončení středoškolské docházky.
Všichni se sešli ve třídě, aby obdrželi výuční list.
Nechyběly radostné úsměvy na tvářích i trocha dojetí.
Gratulujeme!

Měsíční pobyt v Irsku pomalu končí

20.6.2024

Tak se nám to chýlí ke konci. Máme za sebou už skoro 4 týdny plné poznávání nových lidí, zvyků a míst. Teď si užíváme poslední dny, většinou s dětmi ve školkách, pak nás čeká sobota ve znamení balení a v neděli hurá na letiště. I když – vůbec se nám nechce. Moc se nám tady líbilo, je to skvělá životní zkušenost. Jsme rádi, že jsme tuto stáž s Erasmus+ mohli absolvovat.

Nabídka pronájmu prostor za účelem provozování školního bufetu od 1. 9. 2024

17.6.2024

Místo: Střední škola, Havířov-Prostřední Suchá, příspěvková organizace, Kapitána Jasioka 635/50, 735 64 Havířov-Prostřední Suchá.

Provoz: školní dny, kdy jsou přítomni ve škole žáci (mimo letní, jarní, podzimní a jiné prázdniny).

Denně: minimálně 6 hodin.

Sortiment: nápoje, drobné občerstvení a jiné.

Cena: nájem 2 000,00 Kč včetně DPH + 3530,00 Kč včetně DPH energie a služby, tj. celkem 5 530,00 Kč s DPH.

Platba: předem 25. dne předchozího měsíce.

Bližší informace: e-mail: szymurdova@stredniskola-sucha.cz

Telefon: 553 401 731 (739 033 127 - pondělí až pátek 8-15:00)

Výuka vodáckých dovedností na přehradě

15.6.2024

Již tradičně se všichni vodáci před odjezdem na školní vodácký kurz, tentokrát na Tiché, Divoké a spojené Orlici, zúčastnili výuky a kontroly vodáckých dovedností v prostorách areálu Přístav na Žermanické přehradě.
Letos jsme výuku absolvovali v pátek 14. června a díky slunečnému počasí a perfektní spolupráci s Jirkou Juhászem, který nám poskytl potřebné vodácké vybavení a zázemí pro vodácký výcvik, vše klaplo na jedničku. Účastníci školního vodáckého kurzu se už teď mohou těšit, jak získané vodácké dovednosti využijí na řece Orlici.

Všem vodákům Ahóój, Charlie

Geografická exkurze v planetáriu

15.6.2024

V rámci prohloubení učiva zeměpisu absolvovali ve čtvrtek 13. června žáci prvních ročníků pedagogického lycea odbornou exkurzi v prostorách Planetária Ostrava.
Pod patronací VŠB Technické univerzity Ostrava si prohlédli vzdělávací expozice, seznámili se důkladněji s hvězdnou oblohou a zhlédli živě moderovaný sférický film "Bouřlivá planeta".
Za PK VZ a ZEM Karel Koyš

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (1-10 z 1.643)