Logo STŘEDNÍ ŠKOLA
Střední škola,
Havířov - Prostřední Suchá, příspěvková organizace
Logo Moravskoslezský kraj

Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Aktuality

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (1-10 z 1.636)

Nabídka pronájmu prostor za účelem provozování školního bufetu od 1. 9. 2024

17.6.2024

Místo: Střední škola, Havířov-Prostřední Suchá, příspěvková organizace, Kapitána Jasioka 635/50, 735 64 Havířov-Prostřední Suchá.

Provoz: školní dny, kdy jsou přítomni ve škole žáci (mimo letní, jarní, podzimní a jiné prázdniny).

Denně: minimálně 6 hodin.

Sortiment: nápoje, drobné občerstvení a jiné.

Cena: nájem 2 000,00 Kč včetně DPH + 3530,00 Kč včetně DPH energie a služby, tj. celkem 5 530,00 Kč s DPH.

Platba: předem 25. dne předchozího měsíce.

Bližší informace: e-mail: szymurdova@stredniskola-sucha.cz

Telefon: 553 401 731 (739 033 127 - pondělí až pátek 8-15:00)

Výuka vodáckých dovedností na přehradě

15.6.2024

Již tradičně se všichni vodáci před odjezdem na školní vodácký kurz, tentokrát na Tiché, Divoké a spojené Orlici, zúčastnili výuky a kontroly vodáckých dovedností v prostorách areálu Přístav na Žermanické přehradě.
Letos jsme výuku absolvovali v pátek 14. června a díky slunečnému počasí a perfektní spolupráci s Jirkou Juhászem, který nám poskytl potřebné vodácké vybavení a zázemí pro vodácký výcvik, vše klaplo na jedničku. Účastníci školního vodáckého kurzu se už teď mohou těšit, jak získané vodácké dovednosti využijí na řece Orlici.

Všem vodákům Ahóój, Charlie

Další fotografie

Geografická exkurze v planetáriu

15.6.2024

V rámci prohloubení učiva zeměpisu absolvovali ve čtvrtek 13. června žáci prvních ročníků pedagogického lycea odbornou exkurzi v prostorách Planetária Ostrava.
Pod patronací VŠB Technické univerzity Ostrava si prohlédli vzdělávací expozice, seznámili se důkladněji s hvězdnou oblohou a zhlédli živě moderovaný sférický film "Bouřlivá planeta".
Za PK VZ a ZEM Karel Koyš

Další fotografie

Pozdravy z Irska - Galway

Projekt: Erasmus+ Pracujeme v Evropě

15.6.2024

Zdravíme z Irska!
Protože náš pobyt nemá být jen o práci, podnikli jsme dnes další z poznávacích výletů, a to do nedalekého Galway.
Galway je hlavním městem stejnojmenného hrabství a leží na pobřeží Atlantského oceánu. Jeho název znamená „kamenitý“. Tohle místo na nás dýchlo tajemnou atmosférou, a to zejména díky středověkým uličkám, kde je stále živo. Všude se ozývá hudba, na každém rohu nabízejí tradiční irskou kuchyni a samozřejmě spoustu suvenýrů.
Moc jsme si to užili!

Další fotografie

Návštěva Domova seniorů Helios

14.6.2024

Ve dnech 10. a 12. června navštívili žáci druhého ročníku oboru kadeřník Domov seniorů Helios v Havířově.
Byli jsme osloveni přímo pracovníky Helios, zda by naši žáci byli tak hodní a ostříhali dědečky a babičky. Mladí kadeřníci se tohoto úkolu zhostili zodpovědně a vypravili se udělat seniorům radost. Klienti byli velmi potěšeni a načerpali v prostředí mladých lidí zase novou energii.

Další fotografie

Exkurze třídy K2.A - Kotulova dřevěnka

14.6.2024

11. června žáci druhého ročníku oboru kadeřník absolvovali exkurzi v areálu Kotulovy dřevěnky v Havířově-Bludovicích. Tato stavba, která byla postavena v roce 1781, patří k nejstarším roubeným památkám na Těšínsku vůbec.
Žáci se dozvěděli, jak na přelomu 19. a 20. století lidé žili. Viděli zděnou stodolu, chlév a větrný mlýnek. Mlecí zařízení sledovali přímo v provozu. V interiéru dřevěnky mohli obdivovat řadu keramických výrobků, také je zaujal nábytek a nářadí, se kterým se tehdy pracovalo.
Nedávno zrenovovaná expozice byla velmi zajímavá a poučná.

Další fotografie

Věk jí sluší 2024

14.6.2024

V pátek 14. června se žákyně oboru kosmetické služby a kadeřník zúčastnily v Denním stacionáři v Havířově osvědčené akce Věk jí sluší.
Při této příležitosti vždy klientky nalíčíme a učešeme pro focení do kalendáře.
Denní stacionář se o nás vždy výborně postará, zajistí příjemné prostředí a dobré občerstvení. Na závěr pak vše oslavíme nealkoholickým šampaňským.
Klientky se cítí v péči našich žáků zase jako zamlada.

Další fotografie

Závěrečné zkoušky kadeřníků - třída K3.B

14.6.2024

Také žákyně třídy K3.B v tomto týdnu předvedly své dovednosti a vědomosti u praktické závěrečné zkoušky v oblasti barvení vlasů, stříhání vlasů dámských i pánských a konečné úpravy foukanou.
I ony musely v rámci zkoušky účes ze SOP znovu vytvořit a svou práci obhájit.
Zadání práce znělo 30. léta, kladená vlna.

Další fotografie

Sbírka pro psí útulek

14.6.2024

Na podnět žákovského parlamentu jsme zorganizovali sbírku pro psí útulek v Havířově. Ta zaznamenala poměrně velký úspěch a dnes jsme v útulku předávali všechny psí pochutiny, které se v rámci sbírky sešly. V této tradici budeme určitě pokračovat.

Další fotografie

Hodnotitelský průkaz

10.6.2024

Ve čtvrtek 6. 6. se učitelky odborného výcviku Renáta Michejdová a Lucie Pospěchová zúčastnily školení na "hodnotitelský průkaz".
Ten je určen k provádění hodnocení na soutěžích v dekorativním líčení, jichž se naše škola účastní po celé republice. Školení probíhalo ve Vizovicích a školitelem byl přední český vizážista Pavel Bauer.

Další fotografie

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (1-10 z 1.636)
Menu - Úvodní strana Menu - Navigační menu Menu - Vyhledávání Menu - Aktuality Menu - Fotogalerie Menu - Kontakty Menu - Facebook Menu - Instagram Webová stránka školy