Stáž finských studentek z partnerské školy v Pori

O salónu | Speciální procedury | Novinky a akce | Fotogalerie | Ceníky | Otevírací doba | Kontakt
2.5.2016

Dvě studentky kosmetických služeb Carla a Kirsikka z finského Pori vykonávají již třetí týden na naší škole odbornou stáž. Děvčata pracují na našem odloučeném pracovišti v kosmetickém salonu, kde se seznamují s našimi postupy, zkoušejí práci s odlišnými kosmetickými prostředky různých firem a především obsluhují zákaznice kosmetického salonu.

Studentky se nejen zdokonalují ve své budoucí profesi, ale rovněž se seznamují s Českou republikou, její historií, folklórem a našimi přírodními krásami. Již navštívily malebný hrad Bouzov a poprvé měly možnost si prohlédnout krasové jeskyně. Rovněž se seznámily s historickým městem Olomoucí a prošly si skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, kde měly možnost shlédnout ukázku stavění májky spolu s tanečním a pěveckým vystoupením folklorního souboru. Viděly rovněž expozici v Dolních Vítkovicích.

První týden s děvčaty u nás byla i paní učitelka odborných předmětů na tzv.shadowing. Seznamovala se s výukou ve škole a rovněž sledovala naše studenty na odborné praxi.