STŘEDNÍ ŠKOLA
Střední škola,
Havířov - Prostřední Suchá,
příspěvková organizace
Škola

Návštěva z Finska

7.1.2016

V úterý 10. 11. 2015 k nám zavítala velmi vzácná návštěva z finského města Jyväskylä. Dvě studentky, Heli a Julia, se přijely do naší školy nejen vzdělávat v rámci kadeřnického oboru, ale také poznávat naše kulturní památky. S tímto finským městem máme už dlouhodobou spolupráci. Již minulý rok se naši žáci z řad kadeřníků a kosmetiček účastnili pracovní stáže v rámci programu Erasmus+ KA1 v Jyväskylä a i v příštích letech plánujeme pro naše studenty další stáže ve Finsku.

Helii a Julii čekal velmi různorodý program. Nejenže se účastnily praxe na našem odloučeném pracovišti, kde cvičily již naučené dovednosti a určitě se přiučily i něčemu novému, ale navštívily také další provozovny a salóny v Havířově a seznámily se tak s praxí u nás. Dále se zúčastnily výstavy Učeň, středoškolák, vysokoškolák v Ostravě, kde probíhala prezentace mnoha oborů prostřednictvím zástupců vystavujících středních a vysokých škol, spolu s dalšími vzdělávacími zařízeními. Rovněž zavítaly na prezentaci oborů ZŠ Těrlicko.

Samozřejmě pobyt nebyl jen pracovní, studentky navštívily také mnoho kulturních akcí. Podívaly se například do Rožnova pod Radhoštěm, na Štramberskou Trúbu, zajely se také podívat na vánoční Prahu. A jelikož jsou velké fanynky hokeje, zavítaly také na zápas hokejového klubu AZ Havířov. V neposlední řadě navštívily také koncentrační tábor v Osvětimi a prohloubily si znalosti z historie. Jejich pobyt vyvrcholil účastí na celoškolní akci K-mode Rozmary show, kde viděly dlouhodobou práci studentů ve spolupráci s učiteli. 

Jejich šestitýdenní pobyt skončil v pátek 18. 12. a my doufáme, že byl pro dívky nejen poučný, ale i zábavný a že mají spoustu vzpomínek a zážitků, o kterých budou doma vyprávět. Rozhodně doufáme, že tato návštěva nebude poslední.

Další fotografie

Střední škola, Kapitána Jasioka 635/50,
735 64 Havířov - Prostřední Suchá

E-mail: reditel@stredniskola-sucha.cz, sekretariat@stredniskola-sucha.cz

Tel.: +420 553 401 731/741
Fax: +420 597 579 062

ID datové schránky: 8w3jcbk

Elektronická podatelna: sshk@po-msk.cz
E-mailové podání lze zasílat do velikosti zprávy 20 MB a formátech DOC, DOCX, JPEG, JPG, PDF, XML a XMLX

Zobrazit na mapě

Střední škola

TOPLIST
© Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá | CMS Emedium Production s.r.o.
Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem
Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem