Logo STŘEDNÍ ŠKOLA
Logo Moravskoslezský kraj

Návštěva z Finska

Aktualita 7.1.2016

V úterý 10. 11. 2015 k nám zavítala velmi vzácná návštěva z finského města Jyväskylä. Dvě studentky, Heli a Julia, se přijely do naší školy nejen vzdělávat v rámci kadeřnického oboru, ale také poznávat naše kulturní památky. S tímto finským městem máme už dlouhodobou spolupráci. Již minulý rok se naši žáci z řad kadeřníků a kosmetiček účastnili pracovní stáže v rámci programu Erasmus+ KA1 v Jyväskylä a i v příštích letech plánujeme pro naše studenty další stáže ve Finsku.

Helii a Julii čekal velmi různorodý program. Nejenže se účastnily praxe na našem odloučeném pracovišti, kde cvičily již naučené dovednosti a určitě se přiučily i něčemu novému, ale navštívily také další provozovny a salóny v Havířově a seznámily se tak s praxí u nás. Dále se zúčastnily výstavy Učeň, středoškolák, vysokoškolák v Ostravě, kde probíhala prezentace mnoha oborů prostřednictvím zástupců vystavujících středních a vysokých škol, spolu s dalšími vzdělávacími zařízeními. Rovněž zavítaly na prezentaci oborů ZŠ Těrlicko.

Samozřejmě pobyt nebyl jen pracovní, studentky navštívily také mnoho kulturních akcí. Podívaly se například do Rožnova pod Radhoštěm, na Štramberskou Trúbu, zajely se také podívat na vánoční Prahu. A jelikož jsou velké fanynky hokeje, zavítaly také na zápas hokejového klubu AZ Havířov. V neposlední řadě navštívily také koncentrační tábor v Osvětimi a prohloubily si znalosti z historie. Jejich pobyt vyvrcholil účastí na celoškolní akci K-mode Rozmary show, kde viděly dlouhodobou práci studentů ve spolupráci s učiteli.

Jejich šestitýdenní pobyt skončil v pátek 18. 12. a my doufáme, že byl pro dívky nejen poučný, ale i zábavný a že mají spoustu vzpomínek a zážitků, o kterých budou doma vyprávět. Rozhodně doufáme, že tato návštěva nebude poslední.

Starší aktuality

Havířovská proměna 2016 [3.1.2016]