Jste tady: Úvodní strana > Kadeřnický a kosmetický salón > Novinky a akce

Novinky a akce

Speciální procedury | Přístroje | Novinky a akce | Fotogalerie | Ceníky | Otevírací doba | Kontakt

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (1-10 z 232)

Návštěva Domova seniorů Helios

14.6.2024

Ve dnech 10. a 12. června navštívili žáci druhého ročníku oboru kadeřník Domov seniorů Helios v Havířově.
Byli jsme osloveni přímo pracovníky Helios, zda by naši žáci byli tak hodní a ostříhali dědečky a babičky. Mladí kadeřníci se tohoto úkolu zhostili zodpovědně a vypravili se udělat seniorům radost. Klienti byli velmi potěšeni a načerpali v prostředí mladých lidí zase novou energii.

Věk jí sluší 2024

14.6.2024

V pátek 14. června se žákyně oboru kosmetické služby a kadeřník zúčastnily v Denním stacionáři v Havířově osvědčené akce Věk jí sluší.
Při této příležitosti vždy klientky nalíčíme a učešeme pro focení do kalendáře.
Denní stacionář se o nás vždy výborně postará, zajistí příjemné prostředí a dobré občerstvení. Na závěr pak vše oslavíme nealkoholickým šampaňským.
Klientky se cítí v péči našich žáků zase jako zamlada.

Závěrečné zkoušky kadeřníků - třída K3.B

14.6.2024

Také žákyně třídy K3.B v tomto týdnu předvedly své dovednosti a vědomosti u praktické závěrečné zkoušky v oblasti barvení vlasů, stříhání vlasů dámských i pánských a konečné úpravy foukanou.
I ony musely v rámci zkoušky účes ze SOP znovu vytvořit a svou práci obhájit.
Zadání práce znělo 30. léta, kladená vlna.

Hodnotitelský průkaz

10.6.2024

Ve čtvrtek 6. 6. se učitelky odborného výcviku Renáta Michejdová a Lucie Pospěchová zúčastnily školení na "hodnotitelský průkaz".
Ten je určen k provádění hodnocení na soutěžích v dekorativním líčení, jichž se naše škola účastní po celé republice. Školení probíhalo ve Vizovicích a školitelem byl přední český vizážista Pavel Bauer.

Týden plný zajímavostí

10.6.2024

Žáci prvního ročníku oboru kadeřník - K1.B - navštívili ve dnech 5.-7. června zajímavé akce v Havířově:

• 5. 6. exkurze v Champions Barber Shopu a v prodejně kadeřnických potřeb Kamak,
  • 6. 6. návštěva hasičské stanice, kde si žáci zopakovali protipožární předpisy a základy první pomoci,
  • 7. 6. návštěva havířovské stálé expozice Historie psaná uhlím.

Prázdniny se blíží, a tak jsme rádi, když máme pestřejší program.

Kosmetická exkurze - suchá pedikúra

10.6.2024

V pondělí 10. června měly žákyně prvního ročníku kosmetických služeb možnost získat nové znalosti v oboru suchá pedikúra. Zúčastnily se totiž exkurze ve Studiu Hanky Víchové v Havířově. Děvčatům byla mimo jiné přiblížena problematika zarůstání nehtů a jejich léčba.

Závěrečné zkoušky kadeřníků - třída K3.A

6.6.2024

Dnes začala na odloučeném pracovišti školy praktická část závěrečných zkoušek oboru kadeřník.
Žáci třídy K3.A museli předvést své dovednosti a vědomosti v oblasti barvení vlasů, dámských i pánských střihů a konečné úpravy vlasů foukanou.
Žáci byli také povinni zpracovat samostatnou odbornou práci dle témat stanovených pro daný školní rok. V rámci zkoušky pak museli zadaný účes vytvořit a svou samostatnou odbornou práci obhájit. Zadání práce znělo "30. léta, kladená vlna".
Dnešní skupina žáků tuto část zkoušky úspěšně absolvovala. Všem blahopřejeme!

Primavera školení

4.6.2024

V úterý 4. června proběhlo na odloučeném pracovišti školení pro 1. ročník.
Tohoto školení se zúčastnili žáci K1.B třídy obor kadeřník.
Školitelka Lucie Stwiertnia a zároveň ambasadorka firmy Primavera seznámila žáky s barvami Echos Line. Vysvětlila žákům barevný kruh a jeho pigmentaci, ukázala vzorník barev a doplňování pigmentu do vlasů.
Školení bylo pro žáky zajímavé a přínosné.

Navštívily nás děti ze školky

22.5.2024

Nedávno nás na odloučeném pracovišti opět navštívily děti z Mateřské školy Kosmonautů z Havířova-Podlesí v rámci seznámení se s řemesly.
Naši žáci oboru kadeřník a kosmetické služby jim ukázali, co se již naučili.
Mladí kadeřníci 1. a 3. ročníku holčičkám i chlapcům zaplétali copánky a vytvářeli barevné kreace pomocí sprejů a stylingových přípravků.
Žákyně 3. ročníku kosmetických služeb dětem pro změnu nalakovaly nehtíky.
Děti si také samy vyzkoušely česání na cvičných hlavách.
Dnešní akce se všem velmi líbila. Těšíme se na další spolupráci.

Školení učitelek odborného výcviku

16.5.2024

Ve středu 15. května se část učitelek odborného výcviku zúčastnila školení a zkoušek pro získání hodnotitelského průkazu v oboru kadeřník. Školení proběhlo na Střední škole Brno, Charbulova, pod vedením zkušeného lektora a kadeřníka Jana Špilara. Část školení byla zaměřena na teoretické vědomosti, novinky a trendy v oboru, v další části pak proběhlo skutečné hodnocení vytvořených účesů a střihů.

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (1-10 z 232)