Logo STŘEDNÍ ŠKOLA
Střední škola,
Havířov - Prostřední Suchá, příspěvková organizace
Logo Moravskoslezský kraj

Jste tady: Úvodní strana > Kadeřnický a kosmetický salón > Novinky a akce

Novinky a akce

Speciální procedury | Novinky a akce | Fotogalerie | Ceníky | Otevírací doba | Kontakt

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (1-10 z 108)

Portugalsko pro kadeřníky a kosmetičky

30.8.2021

Další stáž v Portugalsku se blíží mílovými kroky.

Původní termín stáže byl z organizačních důvodů parterů v Portugalsku přesunut na termín od 30. října do 29. listopadu 2021.
Konkurz byl ukončen, vybráno je 12 žáků oborů Kadeřník a Kosmetička, kteří získali nejvyšší počet bodů.
Stážistky budou pracovat přímo v kosmetických a kadeřnických salonech.

Vybraní žáci:
Bílová Edita (K2.A)
Brodová Nikol (K2.A)
Čurillová Jitka (K2.A)
Hawliczková Kamila (K3.B)
Holičová Klára (K2.S)
Chrascinová Romana (K2.S)
Janoštíková Nina (K3.B)
Kokošinská Sabina (K3.S)
Podleśna Markéta (K2.S)
Pyszková Aneta (K2.A)
Schmiedová Natálie (K2.A)
Šimšová Vendula (K3.S)

Náhradnice: Kosydarová Nikol (K2.A)

Všem gratulujeme!

Hurá do života, jsme kadeřníci! (třída P3.A)

25.6.2021

Ve středu 16. června jsme úspěšně absolvovali praktickou část závěrečné zkoušky a 24. června také část ústní.
Studijní podmínky jsme měli ztížené, tak jako všichni žáci v tomto i předcházejícím školním roce, ale povedlo se a můžeme se pochlubit výučním listem učebního oboru kadeřník.
Naše výsledky u závěrečné zkoušky byly velmi dobré. Jedenáct děvčat, což je skoro 85 % z celkového počtu, prospělo s vyznamenáním. Máme velkou radost, že jsme úspěšně ukončili studium na této škole, ale současně při loučení s vyučujícími ukáplo mnoho slziček na obou stranách. Bylo nám smutno, že končí něco pěkného a už odcházíme.
Moc všem děkujeme a rádi se budeme na tuto školu vracet.

Vše se podařilo, děkujeme, odcházíme - Prodavači motorových vozidel

25.6.2021

Čtvrtek 24. června 2021 byl pro nás, žáky učebního oboru Prodavač-motorová vozidla, významným dnem. Skládali jsme ústní část závěrečné zkoušky. Tréma byla veliká. Dokážeme si vzpomenout na vše, co nás naši vyučující během tří let učili? Složíme zkoušku úspěšně?
A povedlo se. Zkoušku jsme udělali všichni, a dokonce výborně. Doslova. Překvapili jsme zkušební komisi i sami sebe. Všichni jsme byli hodnoceni známkou „výborný“. Když se výsledky ústní zkoušky přidaly k výsledkům praktické zkoušky, všichni jsme prospěli s vyznamenáním.
Naše radost je veliká a děkujeme všem, kteří nás trpělivě během našeho působení na této škole připravovali nejen k těmto zkouškám, ale také k dalšímu profesnímu i osobnímu životu.

Máme to! Ode dneška jsme "kadeřníci"!

24.6.2021

Ve středu 23.6.2021 jsme definitivně udělali tečku za svým působením na střední škole a stali se "diplomovanými" kadeřníky. Dokázali jsme to bez ztráty desítky, i když v některých případech s odřenýma ušima. Štěstí při nás stálo a reálný život právě začíná!

Další fotografie

Praktické zkoušky kadeřníků

21.6.2021

Ve dnech 14. - 16. 6. 2021 se uskutečnily praktické závěrečné zkoušky oboru Kadeřník, které v tomto školním roce, vzhledem k pandemické situaci, probíhaly odlišným způsobem.
Žáci podle zadání předem vypracovali dámský a pánský komplexní úkon na živých modelech.

U zkoušky pak tyto úkony demonstrovali na cvičných hlavách podle předložené fotodokumentace.

Poslední částí zkoušky bylo zpracování výčesu ze SOP na téma Karneval.

Další fotografie

Konkurz na měsíční stáž do Portugalska pro obory kadeřník a kosmetické služby

30.5.2021

V červnu proběhne konkurz na další stáž v rámci projektu Erasmus + Evropská praxe pro život. Tentokrát je konkurz určen pro žáky oborů Kosmetické služby a Kadeřník.
Stáž se uskuteční v září 2021, zúčastní se celkem 12 žáků (6 kadeřníků a 6 kosmetiček). Odjedou pracovat do města Braga do skutečných kosmetických či kadeřnických salónů.
Konkurz je určen pro žáky všech ročníků.
Podmínky účasti pro všechny zájemce:
- odeslat motivační dopis v ČJ na adresu svarcova@stredniskola-sucha.cz
- absolvovat písemné zkoušení ze znalosti cizího jazyka
- absovovat pohovory, které proběhnout jak v mateřském, tak i v cizím jazyce
- odeslat portfolio svých prací
Zásadní roli také hrají sociální předpoklady, tzn. je důležité, aby žák byl schopen zodpovědného života v zahraničí, aby byl přátelský, průbojný, komunikativní, kreativní, nekonfliktní a trpělivý, protože bude pracovat s klienty salónů.

Otevíráme salon - v pondělí 7. prosince

1.12.2020

Konečně v pondělí 7. 12. otevíráme kosmetický a kadeřnický salon.
Přijďte, jste vítáni :)

Další fotografie

Odloučené pracoviště v novém hávu

4.11.2020

I když by se mohlo zdát, že v době koronavirové pandémie se ve škole nic neděje, opak je pravdou. Zapojili jsme všechny síly a vynasnažili jsme se zkrášlit a zmodernizovat prostory kosmetického a pedikérského salonu.
Jakmile se epidemiologická situace trochu uklidní a vládní opatření umožní salon znovu otevřít, s radostí uvítáme návštěvníky. Jsme na ně nachystaní a už se na ně těšíme.

Další fotografie

ŘEDITELSKÉ VOLNO

22.9.2020

Na základě doporučení ministra zdravotnictví ČR vyhlašuji na pátek 25. září 2020 volno ředitele školy pro všechny žáky školy (včetně odloučeného pracoviště).
Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

Dámská jízda Domov důchodců Karviná

21.9.2020

Na týden od 9. do 13. listopadu 2020 vyhlásila Evropská komise již pátý ročník Evropského týdne odborných dovedností s heslem „Objev svůj talent“. Letošní téma je „Evropa připravená na digitální věk". Akce probíhá v rámci projektu ERASMUS+.

V pátek 13. listopadu se proto naše kosmetičky a kadeřnice znovu zapojí do akce Evropský týden odborných dovedností. Již potřetí se naše žákyně pokusí udělat radost seniorům v Domově důchodců v Karviné.

Žákyně oborů kosmetické služby a kadeřník pomohou v Karviné zorganizovat pro seniorky prožitkové odpoledne. Dívky nabídnou starším dámám možnost učesat, jemně nalíčit a informovat se o možnostech, jak hledat na tabletech na internetu aktuality, které jim pomohou kvalitně se starat o svou pleť i tělo.

Tato akce bude oboustranně prospěšná, seniorky si užijí krásný den a naše mladé kosmetičky a kadeřnice získají nové cenné zkušenosti.

Dámská jízda Domov důchodců Karviná 2019

Z důvodu usnesení vlády ČR ze dne 30. října 2020 o přijetí krizového opatření, kterým se od 2.11. do 20.11. 2020 omezujeprovoz středních škol se výše uvedená akce ruší.

Mgr. Petr Szymeczek, ředitel školy

 

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (1-10 z 108)
Menu - Úvodní strana Menu - Navigační menu Menu - Vyhledávání Menu - Aktuality Menu - Fotogalerie Menu - Kontakty Menu - Facebook Menu - Instagram Webová stránka školy