Jste tady: Úvodní strana > Kadeřnický a kosmetický salón > Novinky a akce

Novinky a akce

Speciální procedury | Přístroje | Novinky a akce | Fotogalerie | Ceníky | Otevírací doba | Kontakt

Strana 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 (101-110 z 218)

Kosmetické a kadeřnické pozdravy z Portugalska

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro život

Už se nám to pomalu začíná krátit. Náš pobyt se přehoupl do druhé poloviny.
My jsme se tady už hezky zapracovaly a zatím vůbec nemyslíme na to, že bychom se měly vracet. V salonech se nám pracuje dobře, baví nás to a zdá se, že i klienti nás mají rádi :)
Ještě si tuhle zkušenost budeme chvíli užívat, dokud máme čas.
Každopádně jsme moc rády, že jsme si tohle všechno mohly zažít, získáváme hromadu poznatků, nových zkušeností, dovedností, zdokonalujeme se po všech stranách!
Všechny z Portugalska zdravíme.

Kadeřnická soutěž - školní kolo

19.11.2021

Dne 16. 11. 2021 se konala soutěž odborných dovedností žáků oboru kadeřník a kosmetické služby - školní kolo.

Výsledky kadeřníků dopadly takto:

Dámská kategorie - téma: SPOLEČENSKÝ ÚČES VE STYLU PUNKU
1. místo Kateřina Pavelová, K3.A
2. místo Barbora Michaliková, K2.B
3. místo Markéta Plintová, K3.A

Pánská kategorie - téma: COOL MAN
1. místo Roman Ferko, K3.A
2. místo Borek Malina, K3.A
3. místo Jakub Vilčko, K3.A

Kosmetická soutěž - školní kolo

19.11.2021

Výsledky kosmetického klání:

Fantazijní líčení - téma: BOHYNĚ OLYMPU
1. místo Natálie Vlčková, K2.S
2. místo Michaela Królová, K4.S
3. místo Melanie Černá, K3.S

Gratulujeme a děkujeme rovněž modelům a modelkám, bez jejichž spolupráce by se soutěž nemohla uskutečnit.

První dva týdny v portugalských salonech

9.11.2021

Máme za sebou už skoro 2 týdny v Portugalsku.
Poznáváme zemi, lidi, jazyk.
Zároveň se díky práci v salonech seznamujeme se zajímavými technikami a postupy v oblasti kosmetiky a kadeřnictví. Procvičujeme si činnosti v odborné praxi a zároveň jsme nuceni využívat znalost angličtiny. Už jsme tady skoro jako doma.
Práce se nám moc líbí, prostředí je perfektní.
Zdravíme všechny do školy!

Kadeřníci a kosmetičky v Portugalsku

3.11.2021

Tak nám to začalo.

V rámci projektu Erasmus+ Evropská praxe pro život jsme se dostali do Portugalska. Jsme tady pouze kadeřníci a kosmetičky. Pro začátek jsme prohlédli zákoutí města Braga a chystáme se na praxi do portugalských kosmetických a kadeřnických salónů.
Už teď se na to moc těšíme. Držte nám palce!

Taneční

Říjen - to je sezóna tanečních.
Platí to i pro žáky naší školy. Žáci navštěvují různé taneční kurzy, někdy vybírají podle místa školy, jindy podle místa bydliště či podle toho, kam se přihlásí většina kamarádů.
Dnes přinášíme pár střípků z jedné prodloužené, které se účastnila některá děvčata z pedagogického lycea a kosmetiček. Dívky se těšily a poctivě připravovaly. Výsledek byl perfektní, vypadaly úžasně a moc jim to slušelo.

ŘEDITELSKÉ VOLNO

21.10.2021

Vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci a šířící se nemoci COVID-19 v Moravskoslezském kraji a na základě doporučení Krajské epidemiologické komise a zřizovatele školy vyhlašuji volno ředitele školy na pondělí 25.10.2021 a na úterý 26.10.2021 pro všechny žáky školy (včetně odloučeného pracoviště).

V Havířově 21.10.2021
Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

Erasmus Day - zážitkové odpoledne pro seniorky z Karviné

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

14.10.2021

Ve čtvrtek 14. října se v rámci akce Erasmus Days vydalo několik našich žákyň oborů Kosmetické služby a Kadeřník do Karviné. Konkrétním cílovým místem byl tamní domov pro seniory pojmenovaný "Nový Domov". Důvodem bylo zorganizovat krásné odpoledne plné relaxu pro tamní seniorky.
Děvčata nabídla starším dámám česání, lehké líčení nebo manikúru. Zároveň se jim žákyně snažily poradit, jak jemně pečovat o pleť.
Akce tohoto druhu se nekonala poprvé.
Seniorkám naše dívky udělaly velkou radost, protože si díky nim mohly prožít krásné odpoledne plné klidu, vůní líčidel a pohody.

Školení firmy Bes na odloučeném pracovišti

7.10.2021

Dne 5. 10. 2021 proběhlo školení firmy Bes.
Tohoto školení se zúčastnili žáci 3. ročníku oboru Kadeřník.
Technoložka Petra Vltavská všechny zapojila do práce a také je seznámila s barvícími technikami a melíry.

Toto školení bylo velmi přínosné, a to jak pro učitele odborného výcviku, tak pro všechny zúčastněné žáky.

Týden sociálních služeb

7.10.2021

U příležitosti Týdne sociálních služeb se v Třinci v Klubu Bunkr konal Den otevřených dveří. Při jeho organizaci pomáhali také žáci naší školy.

6. října jsme se zúčastnili Dne otevřených dveří v třineckém Klubu Bunkr. Organizátoři připravili pro své klienty program, jehož cílem bylo seznámit se s činností pro mladé lidi, kteří se nacházejí v tíživé životní situaci. Program je určen dětem a mladistvým ve věku 11 až 20 let.
Za naši školu se programu účastnili žáci oborů Kadeřník a Kosmetické služby. Ti poskytli přihlížejícím možnost nahlédnout do zajímavostí v práci obou těchto oborů.

Strana 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 (101-110 z 218)