Jste tady: Úvodní strana > Kadeřnický a kosmetický salón > Novinky a akce

Novinky a akce

Speciální procedury | Přístroje | Novinky a akce | Fotogalerie | Ceníky | Otevírací doba | Kontakt

Strana 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 (151-160 z 223)

Interreg - workshop "Základy estetické úpravy ženy"

Projekt: Interreg V-A Kaleidoskop profesí - současné trendy v polsko-českém odborném školství

24.4.2019

23. dubna organizovala naše škola workshop „Základy estetické úpravy ženy“ v rámci projektu Interreg. Workshop vedl náš přední vizážista Pavel Bauer.

Projekt Interreg je součástí Operačního programu polsko-české spolupráce „Kaleidoskop profesí“.

Hlavním cílem celého projektu je rozvoj sociálních vazeb mezi středoškolskou mládeží v česko-polské příhraniční oblasti, představení jednotlivých studijních oborů nebo třeba rozvoj mezinárodní spolupráce škol v oblasti odborných i mimoškolních aktivit.

Workshop byl velmi zajímavý, budoucí kosmetičky tak získaly mnoho cenných zkušeností a dovedností.

Slovinky - aktivity ve volném čase

18.4.2019

Slovinské stážistky krom toho, že pilně studují a pracují, poznávají ve svém volném čase kraj a zvyky naší země. Nedávno navštívily Svět techniky Ostrava, zúčastnily se bowlingového turnaje nebo si vychutnávaly delikatesy v havířovské pizzerii. Jejich pobyt se už chýlí ke konci, brzy se s námi rozloučí. Na pobyt u nás jistě budou Slovinky dlouho vzpomínat, navázaly zde mnohá přátelství a získaly cenné zkušenosti.

Aby na nás stážistky mohly dlouho vzpomínat, na památku jim naše žákyně prvního ročníku Nina Ráczová vyrobila krásné ručně malované tašky.

Slovinky s dětmi z mateřské školy

11.4.2019

Slovinské stážistky mají za sebou velmi zajímavou zkušenost. Mohly totiž pracovat s dětmi z mateřské školky. Česaly je a upravovaly.

Malé holčičky se tím pádem cítily jako princezny, byly naprosto nadšené a moc si to užily.
A naše svěřenkyně ze Slovinska? S malými dětmi pracovaly poprvé a moc je to bavilo.

Slovinky - seminář alginátová maska

9.4.2019

Slovinské stážistky - kosmetičky - absolvovaly zajímavé školení. Učily se, jak správně aplikovat alginátové masky. Těch existuje mnoho druhů, jsou vhodné pro muže i ženy. Slovinky na semináři získaly cenné znalosti a vyzkoušely si samotnou aplikaci masky na vlastní kůži.

Slovinky - vlásenkářská dílna a maskérna v divadle

8.4.2019

Naše slovinské stážistky pořád získávají nové zkušenosti. V tomto týdnu navštívily vlásenkářskou dílnu a maskérnu v divadle v Českém Těšíně. Mladé Slovinky tak měly možnost seznámit se s kadeřnickými potřebami pro herce a mohly si prohlédnout, jak to funguje v divadelním zákulisí.

Kadeřnický seminář firmy Wella

7.4.2019

Dne 4. 4. 2019 se vybraní žáci, kteří soutěžili a umístili se na stupních vítězů, zúčastnili školení v Praze. Tento seminář pořádala firma Wella. Představila na něm nové trendy v barvení vlasů, střihu a konečném stylingu.
Seminář byl velmi úspěšný a žáci nadšeni, že získali nové vědomosti.

Slovinky - stáž na finále Miss Reneta

7.4.2019

V pátek 5. dubna se "naše" Slovinky, které jsou v Havířově na praxi, zúčastnily finálového večera soutěže krásy Miss Reneta 2019. Jejich úkolem bylo starat se o dokonalou vizáž hostesek.
I přes jazykovou bariéru se dívky velmi dobře adaptovaly, s hosteskami se domlouvaly a líčení i česání jim šlo výborně. Určitě i díky jejich kvalitně odvedené práci proběhl celý večer bez sebemenších komplikací.
Slovinské dívky tak měly opět možnost upevnit si své dovednosti, ba dokonce si mohly procvičit angličtinu a navazovat nová přátelství.
Potvrzuje se, že stáže zahraničních studentů jsou velmi přínosné, a to jak na poli praktických zkušeností, tak i na poli komunikačních a sociálních dovedností.

Přípravy na Miss Reneta

3.4.2019

Miss Reneta se blíží, přípravy jsou v plném proudu. Finálový večer proběhne 5. dubna 2019 od 19 hodin v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově - Podlesí. Letošní téma celé soutěže je "Virtuální Proměny".
Dnes proběhla tisková konference, prostorové zkoušky a zkoušela se pohybová disciplína.

Slovinky a jejich praxe

29.3.2019

Děvčata se slovinské Lublaně, která jsou v naší škole na stáži, poctivě studují. Budoucí kadeřnice se právě učí novinkám v oblasti kadeřnictví - výrobě vlasových ozdob, žákyně kosmetiky se pro změnu věnují laseru, líčení a Nail-artu.

ŘEDITELSKÉ VOLNO

28.3.2019

Na pátek 12. dubna 2019 a pondělí 15. dubna 2019 vyhlašuji z důvodu zabezpečení řádného průběhu přijímací zkoušky na obory vzdělání s maturitní zkouškou (1. a 2. termín) volné dny pro žáky denního studia, kteří mají teoretické vyučování v budově školy na ulici Kapitána Jasioka.

Zdůrazňuji, že volné dny se netýkají žáků, kteří v uvedeném termínu vykonávají odbornou praxi a odborný výcvik. Provoz na odloučeném pracovišti školy bude nepřerušen.

Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

V Havířově, 28.3.2019

Strana 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 (151-160 z 223)