Logo STŘEDNÍ ŠKOLA
Logo Moravskoslezský kraj

Jste tady: Úvodní strana > Mezinárodní projekty

Mezinárodní projekty

Níže uvedené aktivity vycházejí z našeho Evropského plánu rozvoje

Prohlédněte si fotografie a přečtěte aktuality o našich projektech

Ve školním roce 2020/2021 se žáci mohou zúčastnit těchto projektů

Erasmus+ KA1 Evropská praxe pro život

Šablony II - Cesta pokračuje

V rámci Operačního programu Výzkum vývoj a vzdělávání je škola zapojena do projektu s názvem „Šablony II – Cesta pokračuje“, registrační číslo projektu „CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_065/0013557“. Jedná se o dvouletou podporu škol s cílem inovovat a zkvalitnit výuku.

Stáže na škole

Od roku 2011 poskytujeme praktické stáže žákům ze zahraničí, kteří následně pracují ve školním salónu nebo ve firmách, s nimiž škola spolupracuje. Ve školním roce 2019/2020 u nás budou vykonávat praxi žáci ze  Slovinka a Španělska.

Dámská jízda Domov důchodců Karviná

21.9.2020

Na týden od 9. do 13. listopadu 2020 vyhlásila Evropská komise již pátý ročník Evropského týdne odborných dovedností s heslem „Objev svůj talent“. Letošní téma je „Evropa připravená na digitální věk". Akce probíhá v rámci projektu ERASMUS+.

V pátek 13. listopadu se proto naše kosmetičky a kadeřnice znovu zapojí do akce Evropský týden odborných dovedností. Již potřetí se naše žákyně pokusí udělat radost seniorům v Domově důchodců v Karviné.

Žákyně oborů kosmetické služby a kadeřník pomohou v Karviné zorganizovat pro seniorky prožitkové odpoledne. Dívky nabídnou starším dámám možnost učesat, jemně nalíčit a informovat se o možnostech, jak hledat na tabletech na internetu aktuality, které jim pomohou kvalitně se starat o svou pleť i tělo.

Tato akce bude oboustranně prospěšná, seniorky si užijí krásný den a naše mladé kosmetičky a kadeřnice získají nové cenné zkušenosti.

Dámská jízda Domov důchodců Karviná 2019

Zahraniční stáž pro kosmetičky a kadeřníky - Španělsko

14.9.2020

PROJEKT: Erasmus+ Evropská praxe pro život

Blíží se další stáž, tentokrát ve Španělsku. Bude určená pro celkem 6 žáků4 kadeřníky a 2 kosmetičky. Celá stáž se má konat v termínu září - říjen 2021 ve španělském městě Gijón

Žáci budou vybraní ze všech ročníků. O účasti rozhodne jejich aktivita na odborném výcviku, doporučení vyučujících, zájem o obor, účast na soutěžích a jednání s klienty, kde je zapotřebí příjemné vystupování, nápaditost a samostatnost. Důležitým kritériem je i prospěch, aby byli žáci schopni po návratu dohnat učivo.

Co budou na stáži dělat?

Zapojí se do práce v salonech školy, do přípravy na soutěže i do závěrečné přehlídky žákovských prací. Naučí se také nové metody a postupy, poznají zákulisí organizace módní akce a seznámí se s novými trendy.

A teď to hlavní – Jak se na stáž dostanu?

Účastníci budou vybráni na základě písemného zkoušení ze znalosti cizího jazyka a na základě pohovorů, které proběhnou jak v mateřském, tak i v cizím jazyce. Zájemci odevzdají portfolio svých prací a zašlou motivační dopis, kde popíšou své předpoklady a plány do budoucna. Motivační dopis zasílejte na svarcova@stredniskola-sucha.cz

Důležité jsou také sociální předpoklady – žák musí být schopen zodpovědného života v zahraničí, musí být přátelský, průbojný, komunikativní, kreativní, bezkonfliktní a trpělivý, jelikož bude pracovat s různými klienty v salonech.

Konkurz proběhne v březnu 2021.

Všichni žáci, kteří se zúčastní konkurzu, budou omluveni z vyučování i z praxe!!!

Konkurz na dlouhodobou stáž do Portugalska

14.9.2020

PROJEKT: Erasmus+ Evropská praxe pro život

Ve čtvrtek 22. října proběhne v 9:30 v knihovně školy KONKURZ NA DLOUHODOBOU STÁŽ DO PORTUGALSKA v rámci projektu Erasmus+.

Jedná se o výjimečnou šanci strávit v Portugalsku celé 3 měsíce. Máte-li možnost, určitě neváhejte a konkurz nepropásněte. Tato stáž je určena výhradně pro žáky oboru Pedagogické lyceum, z nichž budou vybraní 2 nejlepší zájemci.

A jaké jsou podmínky?

Termín stáže: konec dubna - červenec 2021, tj. 3 měsíce