Jste tady: Úvodní strana > Kadeřnický a kosmetický salón > Novinky a akce

Novinky a akce

Speciální procedury | Přístroje | Novinky a akce | Fotogalerie | Ceníky | Otevírací doba | Kontakt

Strana 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 (81-90 z 218)

Mezinárodní setkání EUROUČEŇ skončilo

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

26.9.2022

Během tří zářijových dní se v Praze konala mezinárodní akce International EuroApprentices meeting.

Video z celé akce
Šlo o setkání euroučňů. I my jsme tam měli jednoho zástupce, který reprezentoval naši školu. Byla jím Jitka Čuřilová, naše loňská kadeřnice, která se loni účastnila stáže Erasmus+ v Portugalsku.
Setkání bylo nesmírně zajímavé, podnětné, účastníci získali spoustu nových zkušeností a v neposlední řadě vznikla také nová přátelství na mezinárodní úrovni.

Výběrové řízení pro náhradníky na stáž do Španělska

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

16.9.2022

Pozor, pozor, pozor!

V úterý 27. září v 12:10 proběhne v prostorách informačního střediska (školní knihovna) VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ PRO NÁHRADNÍKY na stáž do Španělska.

Stáž je určena pro žáky oborů Kadeřník a Kosmetické služby.

Co je pro to třeba udělat?
- odevzdat portfolio prací své učitelce odborného výcviku (flash disk nebo tištěná podoba)
- odeslat motivační dopis na svarcova@stredniskola-sucha.cz
- zúčastnit se písemného testu a pohovoru v anglickém jazyce

Hodně štěstí!

Vítězství v soutěži samostatných odborných prací

14.9.2022

Máme 1. místo v soutěži samostatných odborných prací žáků oboru Kadeřník!
Naše absolventka oboru Kadeřník Edita Biľová získala nejvyšší ocenění za samostatnou odbornou práci, která byla součástí její závěrečné zkoušky.
Soutěž samostatných odborných prací (SOP) je pořádaná Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR. Organizátor soutěže žáků učebních oborů vyhodnotil 30. srpna 2022 její jedenáctý ročník a vyhlásil nejlepší samostatnou odbornou práci.
Ve školním roce 2021/2022 bylo téma samostatné odborné práce oboru Kadeřník „Dámský výčes ve stylu StarDance“. Soutěžící měli vymyslet, nakreslit a poté vytvořit účes na modelce, který vhodně doplnili líčením a kostýmem. Celý postup tvorby účesu a líčení musel autor nafotit a následně podrobně popsat.
Do soutěže bylo přihlášeno celkem 91 samostatných odborných prací z různých oborů. U oboru Kadeřník se zúčastnilo celkem 25 soutěžících. Hodnoticí komise vyzdvihla vysokou úroveň hodnocených prací.
Nadějné kadeřnici Editě srdečně gratulujeme a do dalšího kariérního života přejeme mnoho úspěchů.

Beauty day

7.9.2022

7. září proběhl na odloučeném pracovišti tzv. Beauty day, jehož pořadatelem byla firma MJC Zlín.
Šlo o seminář určený pro žákyně nejstaršího ročníku kosmetických služeb.
Děvčatům se věnoval vizážista, poskytoval jim různé rady a tipy a nakonec je seznámil se zajímavými kosmetickými produkty a jejich používáním.
Zástupcům MJC Zlín děkujeme!

Školení trichologie

29.8.2022

Ještě nezačal školní rok a my už se školíme!
První z letošních odborných seminářů proběhl ještě v přípravném týdnu, a to v pondělí 29. 8. Byl určen pro učitelky odborného výcviku a odborných předmětů kadeřnic.
Vyučující absolvovaly školení z "trichologie", což v doslovném překladu znamená "chlupologie". Tento obor se věnuje tomu, jak pečovat o zdravé vlasy, snaží se řešit jak prevenci, tak i akutní problémy s vlasy a s vlasovou pokožkou.
Odborné školení proběhlo pod vedením Lukáše Rossbacha z Institutu zdravých vlasů a zdravé krásy.
Děkujeme za užitečné rady a tipy.

Návštěva Těšínského divadla

28.6.2022

Žáci K1.A dnes navštívili Těšínské divadlo. Paní vlásenkářka Šárka Šeligová jim ukázala nejen vlásenkářskou dílnu a maskérnu, ale také výrobnu kulis, loutek a kostymérnu. Všichni si mohli vyzkoušet paruky, fascinátory, další vlasové ozdoby a nakonec i historické kostýmy. Exkurze se všem moc líbila.

Generační den v Karviné

16.6.2022

Dne 16. června probíhal v Domově Alzheimer Karviná - Darkov "generační den". Své služby předvedli žáci druhých ročníků oborů kadeřník a kosmetické služby.

Školní projekt PROMĚNA - třída K1.A, K3.S

15.6.2022

Žákyně oboru Kadeřník Karolína Amborska, Veronika Ciencialová a Lauren Hužvárů pod vedením učitelů odborného výcviku provedly změnu vizáže paní třídní učitelky Evy Janečkové.
Nejprve proběhla konzultace paní učitelky s učitelkou odborného výcviku Markétou Šplíchalovou a poté žákyně změnily barvu vlasů ze světlého odstínu na tmavší pomocí melírovací techniky. Dívky vytvořily střih ve tvaru podkovy a konečnou úpravu vlasů foukanou ondulací.
Žákyně oboru Kosmetické služby Simona Kunzová paní učitelce nabarvila obočí a vytvořila make-up, který krásně ladil s novým účesem.
Paní učitelka Eva Janečková i všichni, kteří se na proměně podíleli, byli výsledkem tohoto projektu velmi nadšeni.

Návštěva maskérny a vlásenkářské dílny

9.6.2022

Žáci K1.B navštívili vlásenkářskou dílnu a maskérnu v Divadle J. Myrona v Ostravě.
Velké poděkování patří paní vlásenkářce Oborákové, která se této práci věnuje s láskou a nadšením celý život. Našim žákům předvedla své dovednosti a trpělivě odpovídala na všechny dotazy. Do divadla se také přišel podívat Artur Šíma (žák 3. ročníku oboru Kadeřník), který by se v budoucnu rád věnoval vlásenkářskému oboru.

Dámská jízda v Karviné

27.5.2022

V Domově důchodců v Karviné byla pravá Dámská jízda!
Dnes, 27. 5., se žákyně K2.B Kučerová Denisa, Turoňová Kamila, Michalíková Barbora a K3.S Holičová Klára, Kuzová Simona a Podlesná Markéta se zúčastnily krásné akce pro seniorky v Domově důchodců a udělaly jim moc milý den.
Seniorky si jejich péči náramně užívaly.
Spolupráce Domova důchodců v Karviné se žákyněmi naší školy se stává krásnou tradicí.

Strana 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 (81-90 z 218)