Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Europass – cesta ke studiu a práci v zemích EU

Europass – cesta ke studiu a práci v zemích EU

8.10.2008

Už čtyři roky je Česká republika součástí Evropské unie a pro mnohé lidi je stále velkou záhadou, jaké možnosti jim může členství otevřít. Studium a práce v zahraničí pak kvůli neznalosti podmínek zůstává pro většinu jen velkým snem. Zejména mladí lidé, kteří po dokončení vzdělání uvažují o budoucnosti, se na práci, nebo dokonce studium v zahraničí neodvažují ani pomyslet. Národní ústav odborného vzdělávání proto pořádá semináře pro studenty, kde je seznamuje s možností vystavení tzv. Europassu. Jedná se o soubor dokumentů, které popisují nabyté kompetence a pracovní zkušenosti svého držitele. Žáci 1. ročníku gymnázia a 3. ročníku výchovné a humanitární činnosti se poslední zářijový den vydali do ostravského Eurocentra, aby se dozvěděli, jakým způsobem je možné prokázat svou odbornou kvalifikaci v zemích EU. Zjistili, kde si mohou zajistit životopis, který tvoří jádro Europassu, jazykový pas, který poskytne přehled o úrovni jazykových dovedností, Europass mobility, zaznamenávající evropskou studijní stáž a také např. dodatek k osvědčení či diplomu, který podrobně informuje ve dvou jazycích o dosaženém vzdělání. Všechny potřebné dokumenty se získávají bezplatně a mají platnost ve všech zemích EU a také dalších státech, které její součástí nejsou.

Para outdoor days 8.10.2008

Celostátní přehlídka kadeřnických a kosmetických oborů 29.9.2008