Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Pedagogika MŠ v Lipsku

Pedagogika MŠ v Lipsku

24.9.2008

PROJEKT LEONARDO DA VINCI 2008 LIPSKO PROGRAM Leonardo da Vinci Průběh projektu mobility Leonardo da Vinci 2008 Název projektu: „Pedagogika MŠ v Lipsku“. Projekt je financován z prostředků EU a Moravskoslezského kraje. Do programu Leonardo da Vinci (projekt mobility) je zapojena Střední škola, Havířov-Prostřední Suchá, příspěvková organizace (vysílající organizace) a WISAMAR GbR, nezisková organizace z Lipska (hostitelská organizace). Účastníky jsou studentky 3. a 4. ročníku oboru vzdělání Pedagogické lyceum. I. PŘÍPRAVA PROJEKTU (duben až září) Na základě odborných a jazykových dovedností bylo vybráno dle hodnotících kritérií 14 studentek z třetího a čtvrtého ročníku oboru vzdělání Pedagogické lyceum. Ve škole proběhla jazyková i odborná příprava studentek. II. REALIZACE PROJEKTU (6.10 - 1.11. 2008) Termín odborné stáže 14 žákyň a 2 pedagogů školy ve městě Lipsko v Německu je od 6.10 do 1.11. 2008 Stáž se skládá z jednoho týdne teoretického vyučování a přednášek a tří týdnů praktické výuky v různých mateřských školách v Lipsku. Studentky tak mají možnost se seznámit se způsobem a rozsahem teoretické i praktické výuky svého oboru v dané zemi a zdokonalit se ve světovém jazyce. Neméně významným cílem je také poznání a konfrontace prostředí na vysokých školách v Lipsku, a tím zvýšení motivace ke studiu na vysoké škole, popřípadě k absolvování dalšího zahraničního studia v jeho průběhu. III. HODNOCENÍ PROJEKTU (listopad - prosinec 2008) Účastníci stáže vypracují hodnotící zprávy, budou se účastnit besed. Bude vypracována závěrečná hodnotící zpráva předkladatele projektu včetně vyúčtování a zpráva o průběhu projektu zpracovaná partnerskou stranou, proběhne diseminace projektu. Po ukončení stáže získají studentky certifikáty partnerské organizace Wisamar GbR a certifikáty, které vydá Střední škola, Havířov-Prostřední Suchá, příspěvková organizace, a dále EUROPASS-mobility.

Adaptační kurzy 1. ročníků 23.9.2008

VODÁCKÝ KURZ NA BEROUNCE 30.6.2008