Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Zájezd do Vídně

Zájezd do Vídně

16.10.2008

Poslední zářijový pátek se více než 80 našich studentů vrátilo hluboko do minulosti. Navštívilo totiž unikátní výstavu "Tutanchámon - svět faraonů." Nádherné pohřební dary mladému faraónovi ze zlata, stříbra a bronzu vystavovalo etnologické muzeum - Museum für Völkerkunde. Více než 150 umělecky zpracovaných předmětů poskytlo přehled o někdejší vysoce rozvinuté kultuře okolo Nilu. Vrcholem expozice byla přesná kopie pohřební komory objevené roku 1922. Studenti si mohli prohlédnout četné skvostné předměty, které měly faraónovi zpříjemňovat život na onom světě. Věrná napodobenina bohatě vybavené pohřební komory jim ukázala luxus ze zlata, stříbra a alabastru, spolu s řemeslným uměním staroegyptské kultury. Protože se zájezd konal za teplého počasí, studenti využili možnost podívat se i do centra rakouské metropole.

Seminář "Rozhoduj o Evropě" 16.10.2008

Lipsko - pozdrav 2 16.10.2008