Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Úspěšnost absolventů v přijetí k dalšímu studiu

Úspěšnost absolventů v přijetí k dalšímu studiu

13.10.2008

V loňském školním roce poprvé maturovaly na naší škole studentky oboru Pedagogické lyceum. Obor je určen žákům, kteří chtějí pokračovat ve vysokoškolském studiu. Absolventky lycea byly při přijímacím řízení na vysoké školy velmi úspěšné. Z 29 absolventek pokračuje ve studiu 26 studentek (89,7%). Dvě studentky pracují v oboru – učitelství v MŠ a profesionální hlídání dětí. Pouze jedna studentka pracuje mimo obor. Nejvíce absolventek (9) bylo přijato na Ostravskou univerzitu na obory Učitelství pro MŠ, Učitelství 1.stupně ZŠ, Učitelství pro 2.stupeň ZŠ - Český jazyk a Výchova ke zdraví, Speciální pedagogika (2), Bohemistika (2) a Fyzická geografie a geologie. Sedm absolventek pokračuje ve studiu na Slezské univerzitě v Opavě v oborech Historie, Sociální patologie a prevence (2), Učitelství pro ZŠ v kombinacích: Český jazyk-Dějepis, Anglický jazyk-Informatika, Český jazyk-Anglický jazyk, Anglický jazyk-Pedagogika. Na Univerzitu Palackého v Olomouci byly přijaty 4 studentky na obory Speciální pedagogika a biologie, Společenské vědy-Geografie se zaměřením na vzdělávání, Speciální pedagogika předškolního věku, Učitelství 1.stupně ZŠ. Jedna naše absolventka studuje na Karlově univerzitě v Praze obor Učitelství 1.stupně ZŠ. Na Slezské univerzitě v Karviné zaujal jednu absolventku obor Evropská integrace. Na Masarykově univerzitě v Brně pokračuje v oboru Ekonomie také jedna naše studentka. Vyšší odborné školy (VOŠ sociální v Ostravě, VOŠ pedagogickou v Kroměříži) pak studují tři absolventky. V přijetí na vysoké školy byli kromě absolventek Pedagogického lycea úspěšní i další studenti. Z 28 absolventů oboru Výchovná a humanitární činnost pokračuje ve studiu 15 žáků (53,6%), 11 žáků na VŠ (obory Učitelství pro MŠ a 1.stupeň ZŠ, Sociální práce, Vychovatelství, Sociální management) a 4 žáci na VOŠ. Za úspěch lze považovat i 9 (31%) přijatých absolventek oboru Kosmetička na VŠ. Pět studentek pokračuje v oboru Kosmetologie na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, ostatní studentky zvolily obory ekonomické a sociálně-zdravotní.

Lipsko - pozdrav 10.10.2008

Para outdoor days 8.10.2008