Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Seminář "Rozhoduj o Evropě"

Seminář "Rozhoduj o Evropě"

16.10.2008

Studenti 2. ročníku gymnázia konečně mohou uplatnit své znalosti z předmětu Eurostudia a na vlastní kůži si vyzkoušet, jak fungují nejdůležitější orgány Evropské unie - Evropská rada a Rada EU. Česká republika bude v roce 2009 Radě půl roku předsedat a naši studenti se rozhodli zapojit se do projektu „Rozhoduj o Evropě.“ Jedná se o vzdělávací projekt určený studentům středních škol, kteří mají šanci stát se stálými zástupci jedné ze sedmadvaceti členských zemí Evropské unie a vyzkoušet si modelové zasedání Rady EU. Projekt se zaměřuje na diskuzi o aktuálních evropských tématech, obhajobu politických postojů a aktivní získávání zkušeností s vyjednáváním interaktivní formou. 10. října vybraní studenti absolvovali v ostravském Eurocentru seminář, kde se teoreticky seznámili s chodem Evropské rady. O jejím fungování jim přednášel ing. Radomír Kaňa z Ekonomické fakulty VŠB-TUO. V prosinci je čekají dvě přípravná setkání v Olomouci a vše vyvrcholí třetí fází, kterou bude závěrečná třídenní konference. Studenti, kteří nejlépe předvedou své schopnosti z rétoriky, diplomacie a budou umět vhodně prezentovat svůj názor, se budou moci podívat na skutečné zasedání Rady do Bruselu.

Úspěšnost absolventů v přijetí k dalšímu studiu 13.10.2008

Lipsko - pozdrav 10.10.2008