Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > lednový ples maturantů

lednový ples maturantů

11.1.2009

Druhá lednová sobota byla pro mnohé mladé pány a krásné slečny příležitostí, aby se proměnili v elegantní gentlemany a něžné princezny. Studenti maturitního ročníku oborů Kosmetička, Pedagogické lyceum a Obchodník se chystali přejít do stavu maturantského na - dnes už tradičním - stužkovacím plese. Nenápadné studentky se změnily v překrásné labutě a jejich půvab bral dech všem hostům. Každá třída si připravila prezentaci, na níž představila jednotlivé studenty, pak všichni obřadně předstoupili na taneční parket, kde společně zazpívali studentskou hymnu. Následovalo pasování, stužkování, předávání listin a ozdobných šerp. Pasování neunikly ani třídní učitelky a jejich pomocnice, jež mnohdy zamačkávaly slzy dojetí nad tolika krásnými větami, které zazněly během projevů jejich "dětí." Po rozbití číší si všichni maturanti schovali střepy pro štěstí a sálem se rozezněly první tóny hudební skupiny. Večer byl ještě zpestřen vystoupením okouzlujících mažoretek a půlnoc tradičně patřila tombole. Zábava se rozproudila tak, že se mnohým nechtělo vůbec skončit a nejraději by tančili až do ranního kuropění.

Projekt Comenius - návštěva Krakowa 11.1.2009

Studijní návštěva v Eurocentru Ostrava 4.1.2009