Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Projektový den na ZŠ Dělnická v Karviné

Projektový den na ZŠ Dělnická v Karviné

9.12.2008

Studenti a učitelé naší školy se zapojili do netradiční výuky, kterou pořádala Základní škola Dělnická v Karviné. Tam si pro své žáky připravili projekt nazvaný Vánoce-Christmas-Weihnachten. Po důkladné přípravě se 5. prosince vypravilo do Karviné 57 studentů 3. a 4. ročníku oboru Pedagogické lyceum, kteří během jednoho dne sami odučili ve dvaceti třídách základní školy 80 hodin. Samotná pedagogická praxe by u našich studentů nebyla ničím neobvyklým, ale tento prosincový pátek svou výuku vedli v anglickém nebo německém jazyce. Téma výuky bylo jasné – oslava Vánoc v pravém slova smyslu v různých zemích podle různých tradic. Žáci základní školy se od našich studentů v hodinách hudební výchovy, výtvarné výchovy, dramatické výchovy, konverzace v anglickém a německém jazyce naučili, jaké koledy se ve světě zpívají, vyráběli vánoční ozdoby, hráli všemožné hry a povídali si o vánočních tradicích a zvycích. To vše v cizím jazyce. Samotné výuce předcházely měsíce příprav převážně ve volném čase. Studenti podnikli už předem exkurzi do Karviné, aby se seznámili s prostředím, a pečlivě vybírali, jakým způsobem svou výuku povedou. Na jejich úspěchu se podílelo devět učitelů naší školy pod vedením Mgr. Evžena Waszka. V Karviné jim pomáhaly vyučující Mgr. Vejmolová a Mgr. Pekalová. Přestože samotná příprava byla náročná, všichni byli s výsledkem spokojeni. Studenti posbírali cenné zkušenosti, žáky potěšilo oživení výuky a učitelé získali inspiraci pro další práci.

K-MODE Velký třesk 4.12.2008

Rozhoduj o Evropě - Olomouc 2.12.2008