Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Mikuláš v dětském centru Čtyřlístek

Mikuláš v dětském centru Čtyřlístek

9.12.2008

Každý rok se na jeden den stávají ze všech hodných i zlobivých dětí úplní andílci, kteří se tváří, že byli pořád poslušní, žádnou hračku neztratili, nikdy neodmlouvali, nikomu neublížili, ba ani vlásek nezkřivili. To vše ze strachu, že je navštíví vševědoucí Mikuláš doprovázený spravedlivým andělem, ale hlavně čertem, který je může rychle strčit do pytle nebo aspoň místo sladkostí podarovat uhlím a slupkami od brambor. Na děti z centra Čtyřlístek v Havířově-Prostřední Suché se přišla 8. prosince podívat třída L 3.A, která jim připravila pravou mikulášskou besídku. Studenti podnikli koncem listopadu exkurzi do volnočasového střediska Asterix, kde napekli perníčky. Z nich pak spolu se sladkostmi, na které se poskládali, vytvořili balíčky pro 25 dětí přebývajících ve Čtyřlístku. Jejich návštěvu očekávala batolata i předškoláci. Během ní se u dětí setkali s nejrůznějšími reakcemi. Nejmenší děti plakaly, když na ně zablekotal čert Denisa Hovůrková, rychle se ukonejšily vedle anděla Kristýna Glombové a všechny zazpívaly nebo aspoň zarecitovaly básničku hodnému Mikuláši Míši Michejdové. Protože čert si nikoho neodnesl, naopak každé dítě bylo odměněno, vládlo nakonec všeobecné veselí.

Projektový den na ZŠ Dělnická v Karviné 9.12.2008

K-MODE Velký třesk 4.12.2008