Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Studijní návštěva v Eurocentru Ostrava

Studijní návštěva v Eurocentru Ostrava

4.1.2009

Vánoce klepaly na dveře, všude kolem nákupní mánie, vůně cukroví a jehličnatých stromů a studenti kde jinde než v lavicích své třídy. Ovšem 17. prosince 2008 jsme my, studenti G1.A, měli možnost opět navštívit Eurocentrum v Ostravě. O bezpečnost během cesty a výkladu se postaraly p. učitelky Mgr. Jarmila Janská a Ing. Eva Janečková. Výklad byl rozdělen na dvě části, které dělila patnáctiminutová přestávka. V obsahu první části jsme si něco málo zopakovali. Týkalo se to počátku 50. let evropské integrace a postupem času jsme přešli k 80. a 90. letům. Kromě údajů, co už moc dobře známe, nám do paměti vklouzlo i něco navíc. Ke konci první části jsme si vědomosti ověřili v podobě malého kvízu, při němž byly oceněny tři studentky. Druhá část byla obohacena o Santa Klause, Ježíška, vánoční skřítky a to proto, že do téměř každé země přichází 24. prosince (někdy i jindy) odlišný symbol Vánoc. Každopádně pro nudu na přednášce nebylo místo a rádi se opět zúčastníme dalšího vzdělávacího programu v rámci předmětu Eurostudia.

Soutěž v psaní SMS zpráv 15.12.2008

Projektový den na ZŠ Dělnická v Karviné 9.12.2008