Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Rozhoduj o Evropě: Modelové zasedání Rady EU a Evropské rady

Rozhoduj o Evropě: Modelové zasedání Rady EU a Evropské rady

9.12.2008

Dne 29.listopadu 2008 proběhlo druhé přípravné jednání k modelovému zasedání Rady EU a Evropské rady v Olomouci. Celý den se konaly v jednotlivých radách náročná diplomatická jednání s cílem co nejvíce reflektovat postoj zastupovaného státu při schvalování legislativních návrhů a směrnic. Jednání to byla nejenom bouřlivá, ale i chaotická. Nedodržoval se úplně jednací řád a převládaly i názory, které přímo nesouvisely s danou problematikou. V Radě I. se převážně diskutovalo o reformě rozpočtu EU (zástupcem naší školy je Pavla Hronková). Rada II. se zaměřila na posilování vztahů mezi Evropským společenstvím a Ukrajinou (naši školu zastupuje Romana Košnarová). Rada III. vedla bouřlivou diskuzi ohledně snižování emisí CO2 u nově vyrobených automobilů a o zavedení biometrických znaků na cestovní doklady (Milan Večeřa – zástupce naší školy). Závěrečná simulace jednání proběhne ve dnech 12. – 14. 12.2008.

Projektový den na ZŠ Dělnická v Karviné 9.12.2008

Mikuláš v dětském centru Čtyřlístek 9.12.2008