Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Aktuality z projektů

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 (51-60 z 207)

Student a job

30.11.2022

Ve dnech 25. a 26. listopadu se škola podílela na akci "Student a JOB" v Ostravě na Černé louce.
Zúčastnili se žáci třídy K3.S a K3.B v oboru kadeřnic a kosmetiček, aby naši školu prezentovali.
Pro zájemce si žáci připravili zajímavý program, kadeřnice kulmovaly a vlasy a zaplétaly různé copy, kosmetičky líčily. My jsme jim zároveň odpovídali na všetečné dotazy týkající se školy.
Akce byla přínosná pro žáky i učitele.

Pyžamový den v Portugalsku

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

Nedávno jsme v portugalské školce zažily zase něco nového - Pyžamový den.
Děti i některé učitelky přišly v krásných pyžamech a společně jsme si užili spoustu zábavy.
Pyžamový den se v Portugalsku slaví na počest dětských práv.
A nám se pomalu krátí čas, proto se snažíme užít si každou chvíli.

Portugalsko - svátek svatého Martina

14.11.2022

Máme za sebou oslavu tradičního portugalského svátku svatého Martina (São Martinho), pro který jsou v Portugalsku typické především pečené kaštany.
Děti si užily krásný den plný zábavy a písniček.
Na závěr si každý z nich odnesl domů právě pečené kaštany, které jsou tady velmi oblíbené.

Španělsko ve chvilkách volna

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

Zdravíme všechny ze stáže ve Španělsku v rámci projektu Erasmus+.
Pracujeme ostošest, ale taky si snažíme užívat volný čas.
Pokud to jde, podnikáme procházky, výlety, užíváme sport i kulturu, prostě se snažíme nasát do sebe atmosféru Španělů.
Moc se nám tady líbí.

První pozdravy ze Španělska

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

Zdravíme z další stáže v rámci projektu Erasmus, tentokrát ve Španělsku.
Odjelo nás celkem 8 – 2 kadeřnice a 6 kosmetiček. Ubytovali jsme se a pomalu se rozkoukáváme.
Každý den chodíme do práce v salónech krásy ve městě Sevilla.
Bydlíme na vysokoškolských kolejích a moc se nám tady líbí.

Portugalsko a Halloween ve školce

7.11.2022

Původně keltský lidový svátek Halloween se slaví i v Portugalsku. A tak jako všude, i tam jsou symbolem rozsvícené dýně, kostlivci, netopýři a podobné symboly.
Portugalské děti se ve školce na tento den také moc těšily. A pořádně se vyřádily! Přišly ráno v krásných, dokonale propracovaných kostýmech a celý den byl "halloweensky" a trošku strašidelně laděný.
Všichni jsme si to moc užili :)

Předávání certifikátů Europass mobility Stínování

20.10.2022

Certifikáty Europass Mobility byly uděleny také učitelkám odborného výcviku, které se účastnily v rámci projektu Erasmus plus Stínování v Polsku.

Náš pracovní den v Portugalsku

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

Jistě některé z vás zajímá, jak probíhá náš klasický pracovní den.
Každá z nás je v jiné třídě, a tak naše programy se trošku liší.
Pracovní den nám začíná v 9:30. To přijdeme do třídy, kde děti sedí s paní učitelkou nebo s paní asistentkou a na zahájení si zazpívají písničku Bom dia. Po přivítání jdou nejstarší děti na hřiště a ty mladší zůstávají ve třídě, kde dělají pedagogické aktivity nebo si hrají. Asi po hodině se vymění a starší děti jdou do tříd a mladší ven na hřiště. Oběd máme od 11:30 až do 12:00. Na oběd bývá zeleninová polévka a na druhé většinou ryba nebo rýže, která je v Portugalsku velmi oblíbená. Po obědě jdou menší děti spát a starší do tělocvičny, kde si hrají s hračkami.
My máme pauzu na oběd od 13 do 14 hodin. Po našem návratu, se začínají děti probouzet, po uklizení postýlek odcházejí do svých tříd, kde se věnují společným aktivitám, čtou, vypráví pohádky, povídají si nebo tancují. V 16 hodin je svačina, po svačině se jde zase na hřiště a v 16:30 odcházíme domů.

Nové pozdravy z Portugalska

14.10.2022

Další týden utekl jako voda. Tentokrát byl malinko jiný, protože ve středu je v Portugalsku státní svátek. Proto ani my jsme ve středu nebyly v práci.
Děti si teď většinou povídají o podzimu a o všem, co s ním souvisí. Sbírají podzimní plody a listy a z toho všeho pak tvoří různé dekorace.
V pátek jsme vyšli ze školky ven na krásné dětské hřiště u náměstí.
A pak konečně nastal víkend. Na sobotu jsme si naplánovaly další poznávací výlet, tentokrát do Viana do Castelo, malého překrásného městěčka u oceánu.
Moc všechny zdravíme!

Erasmus Day - relaxační odpoledne pro seniorky z Karviné

13.10.2022

Stává se tradicí, že v rámci projektu Erasmus Day se vydá několik žákyň oborů Kosmetické služby a Kadeřník do karvinského domova pro seniory „Nový Domov“. Tam pomáhají zorganizovat zážitkové odpoledne plné relaxu pro tamní dámy. Ty si akci užívají plnými doušky, nechávají se česat, dělat manikúru nebo lehce nalíčit.
Seniorkám naše dívky udělaly velkou radost, protože si díky nim mohly prožít krásné odpoledne plné klidu, vůní líčidel a pohody.

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 (51-60 z 207)