Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Aktuality z projektů

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (21-30 z 203)

Přednáška Chráníme klima

21.6.2023

V pondělí 19.6. jsme udělali symbolickou tečku za projektem organizace Člověk v tísni Active Citizens - Chráníme klima, když naši žáci prezentovali výstupy projektu v rámci přednášky Česko a Evropa řeší klima.

Přednášku organizovali zástupci projektu Life Coala při Magistrátu města Havířova. Přednášejícími byli meteorolog České televize Michal Žák a novinář Daniel Tichý, kteří se tématem klimatické změny dlouhodobě zabývají.

Žáci své účasti v projektu Active Citizens nelitovali, naopak byli nadšení, že si mohli vyzkoušet i tak náročnou práci jako je organizace ecohappeningu a že svůj úspěšný projekt mohou prezentovat i mimo školu.

Za naši školu se spolu s prezentujícími (Ester Konečná, Julie Sroková, Jakub Martynek, Agáta Mráčková, Eliška Piontková, Tereza Pechová) přednášky zůčastnili také žáci třídy L1.A, kteří tak mohli získat nové informace o změnách klimatu a možnostech ochrany klimatu a také se inspirovat od svých spolužáků.

Ukončení projektu Eco Happeningem

3.6.2023

V pátek 19. května vyvrcholila celoroční práce našich žáků uspořádáním projektového dne pro veřejnost – Eco Happeningu v prostorách naší školy.

Cílem této akce bylo prožitkovou formou upozornit na problematiku změny klimatu a ukázat možnosti každého z nás, kterými sami můžeme přispět k jeho ochraně. Nejrůznější aktivity, jako např. ochutnávka netradičních jídel ze surovin, které běžně vyhazujeme (např. pesto z mrkvové natě), informace o alternativách dopravy, ochraně vody, nakládání s odpady apod. byly zacíleny na všechny věkové kategorie, od dětí až po seniory. Na závěr dne přišlo na řadu i vystoupení ďábelského houslisty Jiřího Erlebacha.

Projekt probíhal ve spolupráci s organizací Člověk v tísni a finančně byl podpořen z prostředků programu EU-LIFE a Ministerstva životního prostředí.

Eco Happening

16.5.2023

Zveme vás na EcoHappening!!!
Ten se bude konat v pátek 19. května od 14 hodin na školním hřišti SŠ Havířov - Pr. Suchá, příspěvková organizace.
Kromě stánků s ekologickou tématikou a aktivitami pro děti se od 15 hodin můžete těšit také na vystoupení známého "dábelského" houslisty Jiřího Erlebacha.
Přijďte, těšíme se na vás.

Stále ještě táhneme za jeden provaz - H1.A

10.5.2023

Úterní dopoledne 9. května se ve třídě H1.A neslo v duchu soutěžení, přemýšlení, spolupráce i emocí. To vše v rámci preventivního programu Táhneme za jeden provaz.
Moc jsme si to užilli!

Mezinárodní setkání Euroučňů na Azorských ostrovech

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

2.5.2023

Ve dnech 20. – 24. dubna proběhlo další setkání Euroučňů - 47 absolventů stáží Erasmus+ z deseti zemí Evropské unie, tentokrát na portugalských Azorských ostrovech. Evropská Síť Euroučňů (neboli EuroApprentices Network) vznikla před šesti lety a sdružuje absolventy programu Erasmus+ v oblasti odborné vzdělávání a příprava.
Účastníci mezinárodního setkání možnost sdílet své zkušenosti ze zahraničí, podělit se o to, co je ke stáži motivovalo, nebo prezentovat své nápady, jak dál zvyšovat povědomí veřejnosti o programu Erasmus+.
6 reprezentantů z Česka mělo příležitost se setkat se svými zahraničními kolegy ze zemí zapojenými do evropské Sítě Euroučňů programu Erasmus+. Za naši školu se účastnila žákyně 3. ročníku pedagogického lycea Eliška Folwarczná.
Účastníci byli přes den zaměstnáni různými workshopy, přednáškami a semináři, účastnili se také zajímavých programů (sázeli stromy, vyjeli do sopečné jeskyně, sledovali velryby). Večer pak měli prostor na poznávání se s ostatními a navazování nových kontaktů. Právě tento networking byl podle většiny z nich i jedním z největších přínosů akce.

Dámská jízda opět v Domově důchodců Karviná

30.4.2023

Ve čtvrtek 27.4. 2023 jsme už jako tradičně navštívili s žákyněmi oborů kadeřník - K3.B a kosmetické služby - K3.S Domov důchodců v Karviné. Klientky domova využily naše služby od česání, líčení, lakování nehtů až po relaxační masáž rukou.

Odměnou nám byla spokojenost a radost seniorů.

Na další návštěvu se můžeme všichni těšit na podzim tohoto roku.

Věk jí sluší

30.4.2023

V pátek 28. 4. jsme se zúčastnily akce Věk jí sluší, kterou pořádaly Sociální služby města Havířova. Naše budoucí kadeřnice a kosmetičky učesaly a nalíčily klientky denního stacionáře, které se poté fotily do připravovaného kalendáře.
Během přípravy focení vládla uvolněná a veselá nálada a bylo úžasné sledovat propojení mladé a starší generace.
Akce se velmi vydařila a klientky se již teď těší na další spolupráci.
Za zmínku stojí, že žákyně třídy K3.B, které se akce zúčastnily, budou stacionář pravidelně navštěvovat a klientům poskytovat kadeřnické služby.

Preventivní program - K1.S

25.4.2023

Dubnové pokračování Preventivního programu pro 1. ročníky, který volně navazuje na adaptační kurz, tentokrát se třídou K1.S.

Den Země 2023

24.4.2023

V pátek 21. 4. 2023 se v Havířově na náměstí Republiky a v jeho blízkém okolí slavil Den
Země.
Naše škola již řadu let pomáhá Magistrátu města Havířova s jeho organizací, a tak jste
mohli naše žákyně oborů sociální činnost a pedagogické lyceum potkat u nejrůznějších aktivit
určených nejen pro děti mateřských a základních škol, ale i širokou veřejnost.
Letos se vyráběla dřevěná krmítka pro ptáky, zvonkohry ze dřeva, soutěžilo se v 3D piškvorkách, dřevěných hlavolamech, či malovalo, k největší spokojenosti dětí, na obličej.

Zase táhneme za jeden provaz...

20.4.2023

Probíhá 3. část preventivního programu Táhneme za jeden provaz pro první ročníky. Dnes se třída L1.B baví v tělocvičně školy.

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (21-30 z 203)