Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Aktuality z projektů

Strana 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 (61-70 z 207)

Erasmus plus Shadowing - pokračujeme

9.10.2022

V rámci pokračování projektu Erasmus plus jsme v Polsku prožily tři další dny, které pro nás byly inspirativní a zajímavé.
Ve středu jsme se zúčastnily výuky třetího ročníku. Lekce byla zaměřená na obsluhu klientů. Ve čtvrtek děvčata procvičovala denní líčení a na nás si vyzkoušela proměnu vizáže.
Poslední den jsme opět v učebně a kadeřnické provozovně a náplní vyučovacího dne je barvení vlasů a obsluha klientek.
Po celou dobu návštěvy školy Da Vinci se budoucí kadeřníci také věnovali přípravě na nadcházející soutěž na téma Halloween.
Děkujeme vedení i učitelům partnerské školy za milé a vřelé přijetí.
Iveta Ráczová a Markéta Šplíchalová

2. týden v Portugalsku na stáži

2.10.2022

Náš druhý pracovní týden probíhal skvěle, s dětmi si hrajeme a už jim i něco rozumíme. Učitelky jsou příjemné a snaží se nám i přes jazykovou bariéru pomoct.
V sobotu jsme navštívily Porto, 2. největší město Portugalska. A bylo to nádherné. Všem se tam moc líbilo a určitě to nebyl náš poslední výlet do Porta.
Počasí nám přeje a my nasáváme sluníčko plnými doušky.

Shadowing - Tychy

30.9.2022

V rámci projektu Erasmus plus jsme v Polsku prožily dva krásné dny plné nových zážitků.
Ve čtvrtek 29. 9. jsme nejdříve absolvovaly prohlídku školy Da Vinci. Pak jsme se s děvčaty kadeřnického oboru přemístily do Katovic na "Beauty day".
Dívky se tam prezentovaly svými dovednostmi a česaly pod naším pedagogickým vedením klientky v parfumerii Douglas. Akce měla velký úspěch.
O den později jsme se pak na zmíněné škole v učebně odborného výcviku zúčastnily výuky 1. ročníku kadeřnického oboru. Vyučovací hodina byla zaměřena na symetrické oddělování vlasových partií a zaplétání různých druhů copů.
Paní učitelka také předvedla aplikaci vlasové masky a použití napařovače na vlasy.
Moc se nám v partnerské škole líbilo.

Mgr. Iveta Ráczová a Markéta Šplíchalová

Výběrové řízení na náhradníka na stáž do Španělska

29.9.2022

V úterý 27. září proběhlo v prostorách informačního střediska VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ PRO NÁHRADNÍKY na krátkodobou stáž do Španělska.
Jedná se o stáž v rámci projektu Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst.
Stáž je určena pro žáky oborů Kadeřník a Kosmetické služby.

Výsledky:

1. náhradník: Kupková Natálie K2.B

2. náhradník: Tymčíková Klára K3.B

3. náhradník: Serišová Marie K3.S

Mezinárodní setkání EUROUČEŇ skončilo

26.9.2022

Během tří zářijových dní se v Praze konala mezinárodní akce International EuroApprentices meeting.

Video z celé akce
Šlo o setkání euroučňů. I my jsme tam měli jednoho zástupce, který reprezentoval naši školu. Byla jím Jitka Čuřilová, naše loňská kadeřnice, která se loni účastnila stáže Erasmus+ v Portugalsku.
Setkání bylo nesmírně zajímavé, podnětné, účastníci získali spoustu nových zkušeností a v neposlední řadě vznikla také nová přátelství na mezinárodní úrovni.

Erasmus+ První týden za námi

25.9.2022

Zdravíme z Portugalska.
První týden je za námi a my jsme už prožili spoustu zajímavých věcí.
To nejdůležitější - seznamujeme se s dětmi, se kterými každý den pracujeme. I přes jazykovou bariéru si tak nějak rozumíme a moc nás to baví!
Zároveň za sebou máme i první výlety po krásách Portugalska. Zatím jsme jeli na výlet do Lisabonu a do Fatimy.
Moc se nám tady líbí, jsme rády, že jsme měli možnost tady jet.

První pozdravy z Portugalska

Zdravíme všechny!
V pořádku jsme dorazily, ubytovaly se a nyní se začínáme rozkoukávat.
První výlet po okolí je za námi, vypadá to tady krásně.
Už brzy nás čeká naše první pracovní portugalská zkušenost!
Už se moc těšíme :)

Erasmus+ první den v práci

Tak a je to tady.
Dnes jsme se byli poprvé podívat v instituci, kde budeme pracovat.
Pořádně jsme se prohlídli prostředí, abychom věděli, do čeho jdeme.
No a zítra...
Držte nám palce!

Mezinárodní setkání EUROUČŇŮ v Praze

20.9.2022

Jitka Čuřilová, naše loňská kadeřnice, se v minulém roce na podzim účastnila stáže Erasmus+ v Portugalsku. Stala se členkou euroučňů a může reprezentovat školu na mezinárodní úrovni.

V těchto dnech se koná v Praze International EuroApprentices meeting, který trvá od 20. do 23. září 2022.
Jitka se tohoto mezinárodního setkání euroučňů právě účastní a naši školu výborně reprezentuje. Při té příležitosti se také seznamuje s mnoha zástupci dalších škol z různých států.

Odjezd na tříměsíční stáž v Portugalsku

16.9.2022

Čtyři žákyně pedagogického lycea odjíždějí na dlouhodobou stáž Erasmus + do Bragy v Portugalsku. Celá stáž bude trvat 3 měsíce, začíná 18. 9. a končí až v zimě, a to 18. 12.
Dívky budou v pracovních dnech pracovat ve školkách. Ve volném čase navštíví známá místa nejen v Braze, ale i v Portu nebo Lisabonu.
Děvčata budou ubytovaná v bytě a budou se o sebe muset samy postarat.
Naše škola nad nimi bude dohlížet na dálku, přímo v Braze jim poskytne podporu agentura Bragamob.
První týden stáže bude děvčata doprovázet paní učitelka Švarcová, která jim pomůže v začátcích a dojedná případné podrobnosti.
Dívkám budeme moc držet palce!

Strana 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 (61-70 z 207)