Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Úklid listí v okolí školy

Úklid listí v okolí školy

18.11.2008

Každý rok na podzim si žáci zvelebují okolí školy úklidem listí, letos padl los na 1. ročníky oboru Kosmetička a Pedagogické lyceum. A jak svůj úklidový den viděly naše studentky z K1.S, popsaly barvitě dvě z nich - Petra a Kristýna. "Bylo ráno 7. 11. 2008, pro někoho úplně normální den, ale pro nás...? Posuďte sami. Přesně v 7:50 jsme měli všichni sraz před školou. Holky z K 1.S nebyly vůbec nadšené, ale paní učitelka Šimordová nám spolu s panem učitelem Prymusem náladu okamžitě zvedli :-) Čím? Hráběmi a lopatou. Tak každému došla nevyhnutelná pravda - musely jsme uklízet! Ze začátku bylo vše fajn, protože jsme se neučily, ale po hodině práce z nás nadšení pomalu opadalo a nejraději bychom si do našich milých čistých lavic zase sedly. Ovšem neměly jsme na vybranou. Všechny jsme chtěly být co nejdřiv hotové a zároveň se nepředřít, proto jsme se sem tam, ale opravdu jen sem tam, trošičku ulily. Jedna si odběhla na WC, druhá šla jako doprovod, třetí hledala hodinu hrábě, čtvrtá šla svačit a aby nešla sama, vzala si pátou, šestá fotila sedmou a osmá jim asistovala, devátá lítala na koštěti, desátá se jako opíjela u nalezené krabice od vína... a takto bychom mohly pokračovat donekonečna. Nakonec jsme všechno zvládly a s mozoly na našich heboučkých ručkách jsme se rozutekly domů. Tam jsme si uvědomily, jak jsou domácí práce úžasné a že po nás vlastně rodiče až tak moc nechtějí, když řeknou: běž umýt nádobí :-)"

Kurz psychosociální průpravy 18.11.2008

Tyfloservis 16.11.2008