Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Tyfloservis

Tyfloservis

16.11.2008

Počátkem listopadu navštívili studenti čtvrtého ročníku oborů Výchovná a humanitární činnost a Pedagogické lyceum ostravské středisko Tyfloservis. Centrum je určeno osobám, které mají vážnější problémy se zrakem, a také rodinným příslušníkům těchto lidí. Ostravská pobočka patří mezi jedno z dvanácti středisek, která jsou rozmístěna po celém území ČR. V každém středisku pracují odborně připravení instruktoři, mezi nimiž je i několik těžce zrakově postižených. Nabízejí poradenství, služby psychologa a rehabilitační kurzy, ve kterých se lidé učí základním dovednostem, jako je nácvik sebeobsluhy, čtení a psaní Braillova bodového písma, prostorová orientace, chůze s bílou holí atd. Naši studenti se prostřednictvím přednášky dozvěděli nové poznatky o životě zrakově postižených, seznámili se s jejich pomůckami, vyzkoušeli si je, a dokonce si zahráli jednu z her pro nevidomé. Naučili se, jak mají k lidem s bílou holí přistupovat a správně s nimi navázat kontakt. Poznali, jak náročné je žít ve tmě.

Přednáška Sex, AIDS a vztahy 27.10.2008

Přednáška na VŠB-TUO 27.10.2008