Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Úspěšnost našich absolventů v přijetí na vysoké školy

Úspěšnost našich absolventů v přijetí na vysoké školy

15.10.2013

Z celkového počtu 25 absolventů Pedagogického lycea pokračuje ve studiu 22 studentů ( 88%), z toho na VŠ 17 studentů (68%). Na Ostravské univerzitě absolventi volili obory: Učitelství 1.stupně ZŠ, ČJ a psychologie, ČJ a HV, ČJ a dějepis, ČJ a výchova ke zdraví, ČJ a latina, AJ a literatura a Bohemistika. Na Univerzitě Palackého v Olomouci studují: Učitelství Bio a TV, Speciální pedagogiku a Charitativní a sociální práci. Studentka Tereza Slívová studuje na LF OU Všeobecné lékařství a Andrea Pešatová na Slezské univerzitě v Opavě obor Historie a památková péče. Dvě absolventky zvolily VOŠ sociální v Ostravě, jedna absolventka studuje souběžně s VŠ také VOŠ Caritas v Olomouci a dvě žákyně studují anglický jazyk v jazykových školách v Českém Těšíně a v Anglii. Ze třídy H 4.A (Sociální činnost – sociálně výchovná) pokračuje ve studiu 63% absolventek, na VŠ 47%. Vzhledem k zaměření oboru se studentky rozhodly ke studiu oboru Psychologie, Sociální pedagogiky, učitelství pro MŠ a Speciální pedagogiky na OU v Ostravě nebo na UP v Olomouci. Ze třídy H 4.B (Sociální činnost-sociálně administrativní) pokračuje ve studiu 47% absolventů. Studenti volili humanitní a ekonomické obory. Ve studiu na VŠ pokračuje i 21% absolventek Kosmetických služeb a 75% absolventů Gymnázia. Všem přijatým absolventům přejeme úspěšné studium.

Návštěva Tyfloservisu 14.10.2013

Ekologický kongres 9.10.2013