Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Poznávací zájezd do Londýna

Poznávací zájezd do Londýna

9.10.2013

23. září se vydala skupina 40 studentů v doprovodu pedagogů na poznávací jazykový zájezd do Londýna. Protože se cestovalo autobusem, čekala nadšené účastníky výpravy také cesta přes proslulý kanál La Manche na obřím trajektu. Program byl skutečně nabitý, ačkoliv hlavním cílem byla samotná britská metropole, nezůstalo jen u ní. Poznávání památek a nádherných míst začalo ve čtvrti Greenwich, kudy prochází nultý poledník, a všichni si mohli vyzkoušet stání na západní i východní polokouli zároveň. Studenti dále pluli na lodi po široké řece Temži, jejíž břehy jsou lemovány řadou slavných budou (mimo jiné replikou Shakespearova divadla Globe), až k Tower Bridge - zvedacímu mostu, který je vyhledávaným objektem fotografů. Hned za ním se nachází hrad Tower, kde si žáci prohlédli korunovační klenoty, zbrojnici, popraviště, ale i pověstné havrany. Kroky dále vedly přes moderní část města, jež je sídlem světových finančních organizací, až k St Paul's Cathedral, jedné z nejkrásnějších katedrál anglikánské církve, z níž je úžasný výhled a v jejíž kopuli se nachází tzv. Šeptající galerie, která umožňuje prožít "akustický zázrak". Druhý den se skupina vydala do městečka Windsor, v němž je situován největší hrad ve Velké Británii a zároveň sídlo královské rodiny. Studentům se ovšem nejvíce líbil výlet k největšímu monolitickému monumentu Evropy - pravěkému Stonehenge - z něhož na všechny dýchlo kouzlo tajemna. Poslední den se žáci procházeli místy, která se nejvíce zapsala do historie města - k budově Buckinghamského paláce, k parlamentu se slavným zvonem Big Ben, na Trafalgarské náměstí a spoustě jiných pamětihodností. Určitě znáte rčení "Drzý jako anglická veverka", které si žáci ověřili v parku St. James´s, kde se roztomilí hlodavci nechali bez bázně krmit. Pak přišla nejúžasnější chvíle - jízda na Londýnském oku, které umožňuje vidět celý Londýn se všemi jeho krásami z výšky 131 metrů! Spousta účastníků měla strach, ale překonala ho a stálo to za to. Zážitkem byla i návštěva Národní Galerie a přímo před ní bylo možné obdivovat kreativitu pouličních umělců. Poslední den byl zakončen - pro některé tím nejočekávanějším - nákupy na slavné Oxford Street. Nejen v obchodech si studenti mohli vyzkoušet své znalosti angličtiny, převážně však konverzovali v rodinách, kde dvě noci přespávali. Pobyt se velmi vyvedl a uvidíme, zda v této započaté tradici budeme pokračovat.

Ekologický kongres 9.10.2013

Veletrh Beauty & Spa 24.9.2013