Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Beseda s vozíčkářem

Beseda s vozíčkářem

6.6.2013

V úterý 4. června navštívil naši školu neobyčejně silný a pozitivně naladěný člověk, pan Dušan Ščambura. Pro studenty sociální činnosti uspořádal besedu o prevenci před vážnými úrazy a účastníkům na svém osobním příběhu přiblížil, jak vypadá život člověka po zranění, které mu změní celý život. Dušan se stal invalidou v pouhých sedmadvaceti letech a přiznal, že počátky byly velice těžké. Se situací invalidního důchodce se však nesmířil, začal naplno sportovat, a dokonce reprezentuje Českou republiku na paralympijských soutěžích. Protože je velice zručný, vyrobil si svůj vlastní handbike a později k jízdě přidal i florbal a atletiku. V současné době pracuje jako sportovní masér, raduje se ze tří dětí a čerstvě narozeného vnoučete. Jeho vyprávění bylo pro studenty velmi přínosným, jednak si uvědomili, jak těžký je život člověka, kterého zasáhne podobný osud, jednak zjistili, že ani tento osud neznamená zříci se radosti, koníčků a rodiny, a také poznali, že integrace postižených lidí do zdravé společnosti je oboustranným obohacením.

KOSMETIČKY A KADEŘNÍCI POJEDOU NA ZKUŠENOU DO FINSKA ! 17.9.2013

Postup studentů do celostátního kola SOČ 31.5.2013