Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Ohlédnutí za projekty dramatické a tělesné výchovy

Ohlédnutí za projekty dramatické a tělesné výchovy

31.5.2013

V rámci projektu Moderní trendy ve výuce dramatické a tělesné výchovy, který probíhá již od roku 2010, se v tomto školním roce uskutečnilo několik akcí. Mezi některé z nich patří například: Prezentace filmového a divadelně-filmového projektu ve dnech 20 – 21. 4. 2013 V tomto školním roce studenti třídy L 4. A pod vedením Mgr. Romana Mandy realizovali dva projekty – projekt filmový a divadelně-filmový. Do obou z nich byli zapojeni jak studenti jiných ročníků, tak i řada vyučujících. Projektů se zúčastnili rovněž externí spolupracovníci např. z Havířova, Albrechtic u Českého Těšína, Bruzovic, Třince a Ostravy. Užší spolupráce byla navázána rovněž se Základní školou Kapitána Jasioka, Havířov - Prostřední Suchá. Oba projekty byly realizovány a prezentovány v rámci praktických maturit z dramatické výchovy oboru pedagogické lyceum. Film s názvem Vteřina byl premiérován 20. 4. 2013, divadelní inscenace s filmovými prvky nazvaná Obráceni zády byla prezentována o den později. Film i divadelní inscenace byly prezentovány studentům, vyučujícím a nepedagogickým pracovníkům střední školy, ale také široké veřejnosti. Film je ke zhlédnutí na: http://spstv.zona24.cz/video/vterina-853 Kulturní dopoledne ve škole dne 19. 4. 2013 Pro předškolní děti z Mateřské školy Havířov-Prostřední Suchá U Topolů 3/ 688, p. o. byl v učebně dramatické výchovy připraven divadelní program. Třída L 1. A pod vedením Ing. Ywety Drobčinské představila příběh O dvou tovaryších. Třída H 3. A pod vedením PaedDr. Evy Koláčkové zahrála dětem pohádku Ukradený mlýnek. Maturitní ročníky si připravily bohatý program pro celou školu v rámci tzv. posledního zvonění, a to v rekonstruované tělocvičně.

KOSMETIČKY A KADEŘNÍCI POJEDOU NA ZKUŠENOU DO FINSKA ! 17.9.2013

Květinkový den 21.5.2013