Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Středoškolský kongres o ekologii

Středoškolský kongres o ekologii

2.11.2011

Producenské centrum PROFIL Mariánské lázně, s.r.o., pořádalo první listopadový den kongres pro střední školy s tématem "Ekologie Ostrava". Akce se konala v hotelu Clarion v Ostravě za účasti hejtmana Moravskoslezského kraje Ing. Jaroslava Palase, členky poslanecké sněmovny Mgr. Jany Drastichové a také několika starostů ostravských městských obvodů. Hlavním tématem kongresu byla ekologická problematika Moravskoslezského kraje. Kongres začal brzy ráno a v průběhu osmi hodin se zde představily střední školy a gymnázia z Havířova, Frýdku - Místku, Opavy, Českého Těšína, Třince, Ostravy i Karviné. Naši studenti z třetího ročníku oboru sociálně administrativní činnost zde předvedli krátkou prezentaci s názvem "S odpady do Bruselu", kterou přednesl Luděk Šmehlík. Název již napovídá, že tato akce navazovala na minulou soutěž - "Dobrovolníci mění svět", v níž žáci loni získali krásné druhé místo a za odměnu se vydali do zmiňovaného Bruselu. Studenti ve svém příspěvku vyjádřili, že dobrovolnické akce jim nejsou cizí, a také chtěli poukázat na důležitost třídění odpadu a na kladný vztah člověka k přírodě a životnímu prostředí vůbec. Ve své práci také chtěli - alespoň na chvíli - povýšit běžný odpad na umělecké dílo a zároveň zde poukázat na to, co jsou lidé schopni vyhodit přímo na ulici a ne alespoň do odpadkových košů. Studenti za svůj ekologický příspěvek získali peněžní odměnu ve výši 5000 Kč pro školu a 3000 Kč pro třídu. Kromě finanční odměny si žáci odnesli spoustu zajímavých rad a informací z ostatních jednatřiceti prezentací.Gratulujeme.

ÚSPĚCH ŠKOLY VE STÁTNÍ MATURITĚ 11.11.2011

Studenti čtou a píší noviny 24.10.2011