Úspěšnost přijetí našich absolventů na vysokých školách

7.10.2018

Obor Pedagogického lycea připravuje žáky především k dalšímu studiu.
Z celkového počtu 28 absolventek lycea pokračuje ve studiu 26 studentek (93%) Absolventky volily především pedagogické obory na různých školách:
OU Ostrava – Učitelství: Český jazyk - občanská výchova, Pedagogika - výchova ke zdraví, Tělesná výchova - občanská nauka, Učitelství pro MŠ, Učitelství pro 1.stupeň, Sociální pedagogika, Speciální pedagogika, Učitelství odborných předmětů;
Masarykova univerzita Brno – Učitelství pro 1.stupeň, Učitelství pro MŠ;
Univerzita Palackého v Olomouci: Speciální pedagogika pro 2. stupeň ZŠ a SŠ s českým jazykem.
Jedna studentka byla přijata ke studiu ve Velké Británii (University of Derby –Criminal Psychology).
Absolventky pedagogického lycea zvolily i studium mimo své zaměření:
Masarykova univerzita v Brně: Aplikovaná informatika či Sdružená uměnovědná studia,
Slezská univerzita v Opavě: Manažerská informatika,
Česká zemědělská univerzita v Praze: Zahradní a krajinářská architektura.
Ze třídy H 4.A (Sociální činnost) pokračuje ve studiu 9 studentů( 42%) z 21 absolventů. Vzhledem k zaměření oboru si studenti volili sociální a humanitní obory (VOŠ sociální v Ostravě, obor Sociální práce a pedagogika, Ostravská univerzita - Sociální poradenství a práce, Univerzita Palackého v Olomouci – Učitelství pro MŠ, Masarykova univerzita v Brně – Mediální studia a žurnalistika, VOŠ PRIGO – Předškolní a mimoškolní pedagogika, VŠ sociálně právní v Havířově).
Všem přijatým absolventům přejeme úspěšné studium.