Projekt Silesia v Polsku - Barevně i černobíle

5.3.2014
PROJEKTY: Projekt Silesia v Polsku - Barevně i černobíle

Poslední dva únorové dny strávila skupina našich žáků pod vedením Mgr. Jiřiny Pechové, Ing. Zdeňky Jahnové a ak. soch. Víta Přečka v polském městě Rydultowy, kde probíhalo další setkání v rámci projektu Silesia. Na těchto akcích se studenti učí novým fotografickým technikám, práci s kompozicí, s živými modely i krajinou, vyvolávání a retušování fotografií. Poslední setkání bylo věnováno focení v interiéru a hlavním tématem se staly portrétní fotografie. Žáci se učili zacházet se světly, vyzkoušeli si náročnost práce s živým modelem a výsledné fotografie si sami vyvolávali v temné komoře. Pro všechny se jednalo o přínosnou akci, která je posunula v tomto uměleckém oboru zase o krok dále.