Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Návštěva Evropského parlamentu ve Štrasburku

Návštěva Evropského parlamentu ve Štrasburku

4.3.2014

„Jednotná v rozmanitosti“. O pravdivosti tohoto hesla Evropské unie jsme se přesvědčili 28. února 2014 v Evropském parlamentu ve Štrasburku. Ale jak to bylo od začátku. Na počátku byla vyhlášena soutěž o nejlepší plakát propagující volby do Evropského parlamentu v roce 2014 organizovaná v rámci projektu Euroscola. Mezi deseti plakáty, které porota vybrala a ocenila, bylo i dílko našeho studenta Petra Michalka ze třídy H3.B. Odměnou bylo pozvání do Evropského parlamentu pro 24 odvážných studentů naší školy, kteří se nebojí komunikovat v cizím jazyce, protože všechny diskuse a jednání probíhala v angličtině a francouzštině. Byla to skvělá příležitost poznat práci a organizaci Evropského parlamentu a také seznámit se se studenty dalších členských zemi Evropské unie. Studenti si rozšířili komunikační dovednosti a zároveň byli v rámci diskusí nuceni kriticky myslet a poté reagovat na různé problémy, například řešení nezaměstnanosti mladých Evropanů nebo plýtvání potravinami ve světě. Celá akce byla pořadateli naprosto perfektně zorganizována, vše probíhalo podle předem stanoveného harmonogramu a přiblížila studentům chod Evropského parlamentu. Za to jim patří velké poděkování, stejně jako Petrovi za jeho výtvarné dílko a tím i za skvělý výlet. Štrasburk z pohledu našich žáků Výlet, na kterém nás doprovázely a organizačně ho zajišťovaly paní učitelky Yweta Drobčinská a Eva Janečková, byl pro nás skvělou příležitostí, jak se seznámit s fungováním Evropského parlamentu. Poznali jsme nové lidi a kultury, rozšířili si naše komunikační dovednosti a zároveň jsme byli okolnostmi přinuceni kriticky myslet a vyhodnocovat argumenty a výroky ostatních účastníků. Tato akce byla zkušeností s obrovským přínosem pro náš profesní život a věříme, že nám umožní být lepšími Evropany. Za všechny účastníky Martina Čížková (H2.B) a Jan Žaludko (H3.B)

Školní kolo soutěže Prodavač 2014 26.2.2014

Divadélko z Hradce v naší škole 26.2.2014

Pohár středních škol Moravskoslezského kraje ve veslování na trenažeru 26.2.2014

Sbírka pro UNICEF 26.2.2014

Návštěva Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy 12.2.2014