Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Strana 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 (181-190 z 1.613)

Mezinárodní setkání Euroučňů na Azorských ostrovech

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

2.5.2023

Ve dnech 20. – 24. dubna proběhlo další setkání Euroučňů - 47 absolventů stáží Erasmus+ z deseti zemí Evropské unie, tentokrát na portugalských Azorských ostrovech. Evropská Síť Euroučňů (neboli EuroApprentices Network) vznikla před šesti lety a sdružuje absolventy programu Erasmus+ v oblasti odborné vzdělávání a příprava.
Účastníci mezinárodního setkání možnost sdílet své zkušenosti ze zahraničí, podělit se o to, co je ke stáži motivovalo, nebo prezentovat své nápady, jak dál zvyšovat povědomí veřejnosti o programu Erasmus+.
6 reprezentantů z Česka mělo příležitost se setkat se svými zahraničními kolegy ze zemí zapojenými do evropské Sítě Euroučňů programu Erasmus+. Za naši školu se účastnila žákyně 3. ročníku pedagogického lycea Eliška Folwarczná.
Účastníci byli přes den zaměstnáni různými workshopy, přednáškami a semináři, účastnili se také zajímavých programů (sázeli stromy, vyjeli do sopečné jeskyně, sledovali velryby). Večer pak měli prostor na poznávání se s ostatními a navazování nových kontaktů. Právě tento networking byl podle většiny z nich i jedním z největších přínosů akce.

Maturitní představení L4.B

30.4.2023

I druhá třída pedagogického lycea už má za sebou maturitní divadelní představení.
Ti z vás, kteří měli to štěstí a mohli jste divadlo zhlédnout, jste se určitě náramně bavili.
Žáci nižších ročníků se jistě inspirovali, protože ty, kteří si vybrali dramatickou výchovu jako maturitní specializaci čeká také podobné představení jako součást maturitní zkoušky, až jednou budou "ve čtvrťáku".

Všem maturantům, nejen těm z pedagogického lycea, ale všem, přejeme úspěšné zvládnutí všech částí maturitních zkoušek! Hodně štěstí!

Dámská jízda opět v Domově důchodců Karviná

30.4.2023

Ve čtvrtek 27.4. 2023 jsme už jako tradičně navštívili s žákyněmi oborů kadeřník - K3.B a kosmetické služby - K3.S Domov důchodců v Karviné. Klientky domova využily naše služby od česání, líčení, lakování nehtů až po relaxační masáž rukou.

Odměnou nám byla spokojenost a radost seniorů.

Na další návštěvu se můžeme všichni těšit na podzim tohoto roku.

Věk jí sluší

30.4.2023

V pátek 28. 4. jsme se zúčastnily akce Věk jí sluší, kterou pořádaly Sociální služby města Havířova. Naše budoucí kadeřnice a kosmetičky učesaly a nalíčily klientky denního stacionáře, které se poté fotily do připravovaného kalendáře.
Během přípravy focení vládla uvolněná a veselá nálada a bylo úžasné sledovat propojení mladé a starší generace.
Akce se velmi vydařila a klientky se již teď těší na další spolupráci.
Za zmínku stojí, že žákyně třídy K3.B, které se akce zúčastnily, budou stacionář pravidelně navštěvovat a klientům poskytovat kadeřnické služby.

Prevence rakoviny prsu

26.4.2023

Snažíme se o prevenci na všech frontách. V současných dnech u nás probíhají přednášky věnující se informacím ohledně rakoviny prsu.

Preventivní program - K1.S

Projekt: Táhneme za jeden provaz

25.4.2023

Dubnové pokračování Preventivního programu pro 1. ročníky, který volně navazuje na adaptační kurz, tentokrát se třídou K1.S.

Majáles 2023

24.4.2023

Ve středu 19. dubna v Havířově na náměstí proběhl MAJÁLES. Počasí nám sice moc nepřálo, bylo dost chladno a občas nás honil i déšť, ale to nás neodradilo. I přes nepřízeň počasí jsme si to totiž všichni užili!

Den Země 2023

Projekt: Učím o klimatu – Active Citizens: Chráníme klima!

24.4.2023

V pátek 21. 4. 2023 se v Havířově na náměstí Republiky a v jeho blízkém okolí slavil Den
Země.
Naše škola již řadu let pomáhá Magistrátu města Havířova s jeho organizací, a tak jste
mohli naše žákyně oborů sociální činnost a pedagogické lyceum potkat u nejrůznějších aktivit
určených nejen pro děti mateřských a základních škol, ale i širokou veřejnost.
Letos se vyráběla dřevěná krmítka pro ptáky, zvonkohry ze dřeva, soutěžilo se v 3D piškvorkách, dřevěných hlavolamech, či malovalo, k největší spokojenosti dětí, na obličej.

Ukliďmě Česko - ohlédnutí

24.4.2023

Ve středu 12. 4. jsme se připojili ve spolupráci se ZŠ Kapitána Jasioka k celorepublikové akci
Ukliďme Česko. Naši žáci, 2. ročník oboru pedagogické lyceum a 3. ročník oboru kosmetické
služby, spolu s pedagogy Mgr. Sedláčkovou, Mgr. Smejkalovou a Mgr. Woznicovou a žáci
s pedagogy již zmíněné ZŠ nasbírali za hodinu téměř 75 kg odpadu. Mezi kuriózními „úlovky“
se objevily i mince, které již dávno neplatí.

Další úspěch v okresním kole orientačního běhu

24.4.2023

Opět úspěšná reprezentace našich žáků v Okresním kole orientačního běhu!
Okresní kolo Orientačního běhu, které pořádal společně sportovní klub Orientační běh
Havířov a Asterix-středisko volného času Havířov, letos proběhlo ve čtvrtek 20. dubna 2023
v prostorách a okolí ZŠ Karolíny Světlé v Havířově. Naše děvčata obsadila 2. místo,
chlapci skončili na 4. místě a společný tým děvčat a chlapců se umístil v okresním
kole Orientačního běhu na celkovém 2. místě a odvezl si nejenom stříbrné medaile,
ale i postup do krajského finále, které proběhne 11. května 2023 v Ostravě.
Úspěšný tým našich děvčat:
• Hejsková Eliška (L3.B)
• Navrátilová Laura (K1.A)
• Režňáková Tereza (K1.S)
• Valášková Pavlína (L3.B)
• Klimšová Žaneta (L1.B)
• Kotásková Miriam (K1.S)
• Šindelářová Nella (L3.A)
Úspěšný tým našich chlapců:
• Wunsch Daniel (H3.A)
• Malíř Petr (L3.B)
• Krýsa Daniel (L2.A)
• Kaczmarczyk Adam Gabriel (L3.A)
• Bogár Daniel (H2.A)
• Klus David (L3.B)
• Kaspar Nicolas (L3.B)
• Sikora David (L1.A)

Chtěl bych touto cestou opět poděkovat výše uvedeným žákům za úspěšnou reprezentaci
školy na poli sportovním. Za kabinet TV, Karel Koyš.

Strana 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 (181-190 z 1.613)