Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Strana 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 (141-150 z 1.603)

Tradiční návštěva vlásenkářské dílny

27.6.2023

K závěru června patří tradiční exkurze do vlásenkářské dílny Těšínského divadla.
Beseda byla zaměřena na výrobu vlásenkářských výrobků a jejich údržbu.
Velké díky patří paní Šárce Šeligové, která nám vždy ochotně vysvětlí a ukáže celý proces vzniku divadelního představení.

Preventivní přednášky

27.6.2023

Dne 23. 6. proběhl na naší škole v rámci prevence sled přednášek na téma Prevence HIV a pohlavně přenosných chorob. Přednášky byly realizovány pro všechny první ročníky studentkami Ostravské univerzity.
Naši žáci se seznámili s problematikou pohlavně přenosných chorob, metodami prevence jejich přenosu a zásadami bezpečného sexu.

Zlaté české ručičky

26.6.2023

21. června proběhlo na Výstavišti v Brně ocenění České ručičky.
Zlatou plaketu Českých ručiček, čestné ocenění a velikou kytici si odvezla žákyně třídy K2.A Tereza Ćmielová.

Zkoušky profesní kvalifikace

24.6.2023

Dne 24. června proběhly na odloučeném pracovišti školy zkoušky profesní kvalifikace pro 5 absolventek kurzu. Konkrétně se jednalo o obor manikérka a nehtová designérka/manikér a nehtový designer.

Seminář liftingu

24.6.2023

Ve čtvrtek 22. června se učitelky odborného výcviku oboru kosmetické služby zúčastnily semináře na téma lifting pomocí peptidových nití, nové epilační a depilační techniky.
Seminář byl velmi zajímavý a učitelé si mohli jednotlivé techniky sami vyzkoušet

Sjíždění řeky Otavy

23.6.2023

Sluneční paprsky konce školního roku nás tradičně lákaly k pohodě u vody. Opět jsme neodolali a vydali se vstříc romantickému dobrodružství v peřejích řeky. Letos vyrazila naše skupina dobrodruhů do malebné krajiny v jižních Čechách, kde se klikatí zlatonosná řeka Otava. Měli jsme možnost naučit se "číst vodu", splout si hodně jezů, posílit svaly při pádlování, zabrat u "koníčkování" lodí a užít si spoustu legrace při "soulodění".
Tradičně jsme utužovali naši vodáckou partu při přípravě "mazácké vaječiny" a "nováčkovského guláše". Romantickou linku dodaly Kosťovy večery u ohně, kde zaznívaly tóny kytary a písně často nečekané.
Pomyslnou tečkou za letošním vodáckým dobrodružstvím udělal rituál tradičního "pasování nováčků" s dotekem bahna, vůni kopřiv a příchutí "Čochtanova nápoje" na druhém břehu Otavy. Všichni odjížděli spokojení, plní zážitků a už se těší na další vodácký kurz, tentokrát na řece Ohři. Takže vodáčtí kamarádi, bylo mi ctí a příští rok opět - Ahóóój!

Těší se, Charlie

Vodácký výcvik na přehradě 2023

23.6.2023

Již tradičně se všichni vodáci před odjezdem na školní vodácký kurz účastní výuky vodáckých dovedností v prostorách areálu Přístav na Žermanické přehradě.
Letos jsme výuku absolvovali v pátek 9. června a díky perfektní spolupráci s Jirkou Juhászem, který nám poskytl potřebné vodácké vybavení a zázemí pro vodácký výcvik, vše klaplo na jedničku a všichni účastníci školního vodáckého kurzu se mohli těšit, jak získané vodácké dovednosti využijí na řece Otavě.

Všem vodákům Ahóój, Charlie

Veletrh SOS - zpíváme

22.6.2023

V rámci dnešního Veletrhu poskytovatelů sociálních služeb v Havířově někteří z žáků naší školy pomáhali s kulturním programem a bavili přihlížející krásně předvedenými skladbami.

Veletrh SOS

22.6.2023

Před samotným koncem školního roku jsme se žáky 2. a 3. ročníku oboru sociální činnost ještě stihli navštívit Veletrh poskytovatelů sociálních služeb v Havířově.
Na náměstí Republiky se prezentovaly sociální služby a další pomáhající organizace zamřené na seniory, osoby se zdravotním handicapem, osoby bez přístřeší, se závislostmi atd.
Naši žáci měli možnost se seznámit s jejich činnostmi, vyzkoušet nejrůznější kompenzační pomůcky či ochutnat polévku nabízenou Armádou spásy.

Přednáška Chráníme klima

Projekt: Učím o klimatu – Active Citizens: Chráníme klima!

21.6.2023

V pondělí 19.6. jsme udělali symbolickou tečku za projektem organizace Člověk v tísni Active Citizens - Chráníme klima, když naši žáci prezentovali výstupy projektu v rámci přednášky Česko a Evropa řeší klima.

Přednášku organizovali zástupci projektu Life Coala při Magistrátu města Havířova. Přednášejícími byli meteorolog České televize Michal Žák a novinář Daniel Tichý, kteří se tématem klimatické změny dlouhodobě zabývají.

Žáci své účasti v projektu Active Citizens nelitovali, naopak byli nadšení, že si mohli vyzkoušet i tak náročnou práci jako je organizace ecohappeningu a že svůj úspěšný projekt mohou prezentovat i mimo školu.

Za naši školu se spolu s prezentujícími (Ester Konečná, Julie Sroková, Jakub Martynek, Agáta Mráčková, Eliška Piontková, Tereza Pechová) přednášky zůčastnili také žáci třídy L1.A, kteří tak mohli získat nové informace o změnách klimatu a možnostech ochrany klimatu a také se inspirovat od svých spolužáků.

Strana 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 (141-150 z 1.603)