Logo STŘEDNÍ ŠKOLA
Střední škola,
Havířov - Prostřední Suchá, příspěvková organizace
Logo Moravskoslezský kraj

Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Aktuality

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (11-20 z 1.271)

Exkurze třídy H1.A v Santé

20.6.2022

V rámci pravidelných červnových praxí navštívili žáci 1. ročníku sociálních služeb havířovské centrum SANTÉ.
Jedná se o centrum ambulantních a pobytových sociálních služeb, jehož posláním je poskytování kvalitních sociálních služeb lidem s mentálním postižením.

Další fotografie

Soustředění MISS Reneta 2022

19.6.2022

Ve dnech 17. 6.- 19. 6. proběhlo první soustředění finalistek MISS RENETA 2022.
Přípravy na finálový večer jsou v plném proudu.... posíláme alespoň malou ukázku ze zákulisí příprav.

Tým MISS RENETY

Další fotografie

Generační den v Karviné

16.6.2022

Dne 16. června probíhal v Domově Alzheimer Karviná - Darkov "generační den". Své služby předvedli žáci druhých ročníků oborů kadeřník a kosmetické služby.

Další fotografie

Školní projekt PROMĚNA - třída K1.A, K3.S

15.6.2022

Žákyně oboru Kadeřník Karolína Amborska, Veronika Ciencialová a Lauren Hužvárů pod vedením učitelů odborného výcviku provedly změnu vizáže paní třídní učitelky Evy Janečkové.
Nejprve proběhla konzultace paní učitelky s učitelkou odborného výcviku Markétou Šplíchalovou a poté žákyně změnily barvu vlasů ze světlého odstínu na tmavší pomocí melírovací techniky. Dívky vytvořily střih ve tvaru podkovy a konečnou úpravu vlasů foukanou ondulací.
Žákyně oboru Kosmetické služby Simona Kunzová paní učitelce nabarvila obočí a vytvořila make-up, který krásně ladil s novým účesem.
Paní učitelka Eva Janečková i všichni, kteří se na proměně podíleli, byli výsledkem tohoto projektu velmi nadšeni.

Další fotografie

Praxe H1.A

15.6.2022

Žáci H1.A absolvují tradiční 14denni maraton, během kterého navštíví mnoho sociálních zařízení nejen v Havířově, ale také v jeho okolí.

Další fotografie

Reportáž z posledního týdne v Portugalsku

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

13.6.2022

Konečně se nám podařilo sesbírat střípky z posledního týdne krásného pobytu v Portugalsku:

Pondělí 30. 5.
Začátek týdne a hned je o čem psát. Pondělí odstartovalo tzv. dětský týden, a to znamená, že jsou pro děti připraveny různé aktivity, které mají nachystané studenti školy.
Místo klasického ranního zpívání jsme s dětmi pekli mrkvový zákusek s čokoládovou polevou. Nejdřív jsme se seznámili s receptem obrázkovou formou, aby to děti pochopily, pak jsme si nachystali ingredience (vajíčka, mrkev, máslo,…) a pustili se do toho. Jedno dítě rozklepávalo vajíčka, přidávalo do hrnce mrkev, druhé zase míchalo těsto. Každý přiložil ruku k dílu. Nakonec jsme to šoupli do trouby a nechali péct. Děti šly mezitím na oběd. Zákusek byl mezitím hotov a děti si mohly po obědě dát skvělý dezert, který si samy vytvořily a upekly.
Odpoledne bylo pro děti přichystané překvapení. Šli jsme společně do velkého kino-divadelního sálu, usadili jsme se a čekali, co se bude dít. Na scénu přišel kouzelník, který ukazoval opravdu neuvěřitelná kouzla, např: dokázal vykouzlit andulku (a my jsme nikdo nechápali, jak). Poté se zpívalo a tančilo na různé písničky, šlo vidět, že to děti baví. A v poslední řadě začala hrát dosti známá písnička a přísahám, že všechny děti zpívaly. Bylo to neuvěřitelné, vypadalo to jak na nějakém koncertě.
Pro tento den opravdu nemám slov. Sledovala jsem to téměř celou dobu s otevřenou pusou a nestačila se divit, jak můžou být děti ve věku 3-5 let tak nadané, učenlivé, zkrátka úžasné.

31.5. Úterý - Bogalha, Nikča B.
Přišly jsme s Nikčou do Bogalhy a jako každé ráno jsme vymýšlely program pro děti na odpoledne, než přijdou ze školy. Po obědě, když jsme přišly z oběda, nás děti přivítaly. Pak jsme si společně zahráli UNO, pexeso a povídali jsme si. Po domluvě s paní učitelkou jsme dětem rozdaly lízátka a paním učitelkám drobnosti, jelikož to byl náš poslední společný den. Naše zařízení totiž „slavilo narozeniny“, a tak bylo na naše závěrečné dny zavřené. Když se blížil konec naší pracovní doby, šly jsme se s dětmi fotit a poté i s vedením - na památku jsme dostaly s Nikčou kuchařku a odznáček. Děti nás potom nechtěly pustit domů, a tak jsme se s Nikčou vrátily pozdě. Byla to skvělá zkušenost a děti moc fajn!

Středa
Hned ráno jsme se s dětmi v kruhu přivítala. Děti povídaly, co dělaly předchozí den a jak se mají. Poté si s paní učitelkou řekly, co je za den, měsíc a rok a udělaly docházku. Kolem desáté hodiny jsem dětem nachystala svačinu a společně jsme při ní sledovali pohádky. Poté nastala přestávka, a tak jsem si s dětmi hrála venku na školním hřišti. Pak děti vyráběly obrázky, kde se snažily nakreslit samy sebe. Zároveň zdobily barvami talíře. Poté nastal čas oběda a já dětem pomáhala. Po odpoledním odpočinku se děti mohly těšit na překvapení - jeden chlapeček měl narozeninovou oslavu. S paní učitelkou jsme přichystaly občerstvení, všichni jsme mu zazpívali hodně štěstí zdraví a každý dostat dort.

Čtvrtek - 2. 6. 2022
Dneska jsme s dětmi dopoledne vyráběli jejich autoportréty, které se následně vyvěsily na nástěnku. Děti byly moc šikovné a velmi jim to šlo. Odpoledne následovalo volné hraní a pak jsme si zazpívali pár písniček z pohádek, které všichni dobře znají. Děti si se svou paralelní třídou nacvičují tanec a písničku na konec roku, takže měly trénink a potom svačinku. Po svačince následovala hodina tělocviku, kde hrály různé pohybové hry, jako např. Sochy. Po tělocviku šly zase do třídy, kde proběhlo každodenní česání a krášlení před odchodem domů. Toto byl také náš poslední den v práci, takže ke konci probíhalo i dojemné loučení. Sama za sebe mohu říct, že mi tento měsíc praxe uběhl velmi rychle a budu na něho vždycky vzpomínat.
Markéta Andělová L1. A

Pátek 3. 6. 2022
Poslední pátek a poslední den ve školce. Když jsme už šly na pracoviště, moc dobře jsem si uvědomovala, že je to naposled. Byl to divný pocit, že něco tak hezkého a nového nám má za chvíli skončit. Dětem jsem naposledy pomáhala třeba s ostrouháním pastelky nebo vygumováním špatně napsaného písmenka. Naposledy jsme si taky zopakovali české barvy, nejlépe jim šla modrá ????. V 10 hodin jsem jim naposledy nachystala a rozdala talíře se svačinou. Na obohacení jsem jim tentokrát ke svačině rozdala naše české lentilky, které jsem si pro ně přivezla. Děti z toho byly nadšené a začaly mě objímat. Když jim učitelka řekla, že tam jsem naposledy, děti se ke mně hned seběhly a měli jsme poslední společné objetí. Nastal čas, abychom se s dětmi rozloučili a já jen stěží v sobě držela slzy, protože mi říkaly na rozloučenou moc hezké věci. A to je nejlepší je, že nás to moc bavilo! Protože jen takhle poznáte, že to, co děláte, má smysl.
Odpoledne jsme jeli na oběd do jiné části Bragy, protože nás čekal závěrečný ceremoniál. Takže jsme se všichni hodili „do gala“ a jeli jsme. Na oběd už jsme nečekali nic jiného než rýži, protože tu tam dávali ke všemu. Na oběd jsme tedy měli opravdu rýži, hranolky a kuřecí maso se salátem. Pak přijel pán z pořádající agentury a tento projekt se chýlil k úplnému definitivnímu konci. My jsme si to však užili do poslední chvíle.

Poslední den
Máme tady poslední den! Celý měsíc uběhl jako voda, ale myslím si, že můžu snad za všechny říct, že jsme si každý moment našeho pobytu v Portugalsku moc užili. Den začal pro každého jinak, někteří se šli před dlouhou cestou ještě na chvíli prospat, ale většina ani na minutku nezamhouřila oko. Z hotelu jsme totiž odjížděli už ve 2 ráno. Těsně před odjezdem jsme si společně povídali, vzpomínali, ale také i poplakali. Také jsme na hotelovou nástěnku určenou pro vzkazy budoucím studentům napsali krátkou zprávu, kterou jsme připevnili na obrázek České republiky. Okolo 1:50 jsme se všichni sešli u recepce, kde jsme odevzdali karty k pokojům a dostali naši poslední hotelovou snídani. Pak už jsme si jen uložili zavazadla do autobusu, který na nás čekal před hotelem, ale taky jsme se naposledy rozloučili s několika polskými a tureckými studenty, kteří nám na rozloučenou mávali. Cesta autobusem na portské letiště nebyla příliš dlouhá, ale byla velmi emocionální. Společně jsme si zazpívali několik písníček, u kterých jsme vzpomínali na náš pobyt v Braze. Na letišti jsme se už jen rychle odbavili a okolo 4:20 jsme nastoupili do letadla. Bohužel byl Portu silný déšť, a tak jsme před vzletem museli počkat v letadle ještě 45 minut. Z Porta jsme vzlétli v 5:45 a až na pár menších turbulencí jsme za 2,5 hodiny v pořádku doletěli do Amsterdamu. Z Amsterdamu jsme původně měli letět ve 12 hodin, ale opozdil se nám let, takže jsme čekali o hodinku déle. Delší pauzy jsme ale využili a zašli si v klidu na jídlo, kávu anebo si na chvíli zdřímli. Okolo půl druhé jsme vyletěli z Amsterdamu směrem do České republiky. Tady byla turbulence o trochu větší, ale nikoho to nerozhodilo a za hodinu a půl jsme si šli vyzvednout naše zavazadla. Naneštěstí byly ale 2 kufry poškozené, takže jsme před odchodem z letiště udělali ještě krátkou zastávku na vyřešení problému. Poté jsme se přesunuli na hlavní nádraží, kde jsme měli čas si chvíli odpočinout při čekání na zpožděný vlak, který pro nás přijel v 17:50. Jenže protože se vlaky kvůli zpožděným letadlům musely měnit, zbyly na nás místa už jen v tichém vagoně. Většina z nás ale tichý vagon uvítala a klid využila na zasloužený spánek. Několik z nás si ale šlo sednout do chodby vlaku, kde jsme si povídali a sledovali západ slunce. Ve 21:15 jsme přijeli do naší vlakové stanice, kde jsme se rozloučili a každý vyrazili na cestu domů. Na závěr už bych jen chtěla všem poděkovat za tuto úžasnou celoživotní zkušenost a zážitek.

Další fotografie

Návštěva maskérny a vlásenkářské dílny

9.6.2022

Žáci K1.B navštívili vlásenkářskou dílnu a maskérnu v Divadle J. Myrona v Ostravě.
Velké poděkování patří paní vlásenkářce Oborákové, která se této práci věnuje s láskou a nadšením celý život. Našim žákům předvedla své dovednosti a trpělivě odpovídala na všechny dotazy. Do divadla se také přišel podívat Artur Šíma (žák 3. ročníku oboru Kadeřník), který by se v budoucnu rád věnoval vlásenkářskému oboru.

Další fotografie

Vodácký výcvik na přehradě

8.6.2022

Kvůli obrovskému zájmu žáků se letos konají rovnou dva vodácké kurzy.
Jede se na Sázavu a všichni se moc těší.
Ale protože někteří jsou opravdu úplní začátečníci, proběhl v pátek 3. června tradiční vodácký výcvik na přehradě. Žáci si zkoušeli nastupovat i vystupovat z lodi, učili se, jak se drží pádlo, jak se nasoukat do vodácké vesty či jak se kormidluje loď. Někteří si dokonce zkoušeli, jak zvládnou postavit stan, a kontrolovali, zda k němu mají všechny náležitosti.
Vodácký výcvik probíhal za nádherného počasí a my všichni věříme, že stejné počasí nás bude provázet i na obou vodáckých turnusech na Sázavě.

Další fotografie

Ukončení stáže v Portugalsku

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

8.6.2022

Stáž v Portugalsku úspěšně ukončena.
Bavilo nás to, užili jsme si.
Získali jsme mnoho zkušeností a objevili spoustu nových obzorů.
Máme nové známé, možná i přátele.
Děkujeme za příležitost projektu Erasmus plus se zúčastnit.
Bylo to skvělé!

Další fotografie

Nová stáž na obzoru!

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

3.6.2022

A máme tady novou možnost účastnit se zahraničních stáží.
Tentokrát jde o stáže dvě, z nichž jedna je určená pro žáky pedagogického lycea (4 žáci nad 18 let) a druhá pro žáky oboru Kadeřník a Kosmetické služby (9 žáků).
Stáže probíhají pod hlavičkou projektu Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst.
Neváhejte, je to neopakovatelná příležitost!
Určitě se zúčastněte výběrového řízení! Za pokus nic nedáte :)
Inspirací Vám může být mnoho a mnoho příspěvků na sociálních sítích školy, kde vidíte naše žáky spokojené, s úsměvem na tvářích a nadšené.

Výběrové řízení - krátkodobá a dlouhodobá stáž podzim 2022
Dlouhodobá stáž (Portugalsko) 18. 9. – 18. 12. 2022
Pedagogické lyceum 4 žáci starší 18 let
Krátkodobá stáž (Španělsko) 1. 10. – 3. 11. 2022
Kadeřník + Kosmetické služby 9 žáků

Podmínky účasti na stážích pro žáky:
1) do 20. 6. 2022
Žáci oboru Kadeřník a Kosmetické služby
- odevzdat portfolio prací své učitelce odborného výcviku (flash disk nebo tištěná podoba)
- odeslat motivační dopis na svarcova@stredniskola-sucha.cz
Žáci oboru Pedagogické lyceum
- odevzdat portfolio her v angličtině své třídní učitelce
- odeslat motivační dopis na svarcova@stredniskola-sucha.cz
2) 23. 6. 2022 v 8:00 h Informační středisko (Švarcová, Petroncová)
- test z anglického jazyka a pohovor v anglickém jazyce

Hodně štěstí!!! 

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (11-20 z 1.271)
Menu - Úvodní strana Menu - Navigační menu Menu - Vyhledávání Menu - Aktuality Menu - Fotogalerie Menu - Kontakty Menu - Facebook Menu - Instagram Webová stránka školy