Logo STŘEDNÍ ŠKOLA
Střední škola,
Havířov - Prostřední Suchá, příspěvková organizace
Logo Moravskoslezský kraj

Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Aktuality

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (11-20 z 1.402)

Bedna komunismu – propaganda

26.2.2023

V týdnu od 20. do 24. 2. probíhal na naší škole projekt „Bedna komunismu“ s tématem „Propaganda“.

Žáci se v hodinách dějepisu mohli seznámit s autentickými předměty z doby komunistické totality a poznat tak způsoby, jakými pracovala komunistická propaganda. Bedna obsahovala na 30 zajímavých historických pramenů z různých oblastí života.

Předměty byly také vystaveny ve vestibulu školy jako připomínka 75. výročí Února 1948.

Děkujeme JSNS.cz za zapůjčení těchto výukových pomůcek.

Další fotografie

Projektová schůzka v Havířově

24.2.2023

V pondělí 20. února se v informačním středisku naší školy uskutečnila projektová schůzka pro koordinátory a členy pracovních týmů připravovaného projektu ERASMUS+ KA210 2023 „VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH“ (SOUND IN BODY, SOUND IN MIND).
Setkání se zúčastnili zástupci partnerských škol z Česka, Polska a Slovenska. Obsahem schůzky bylo zahájení činností na přípravě výše uvedeného společného projektu v oblasti Školního vzdělávání – Partnerství malého rozsahu.

Další fotografie

Soutěž v řešení SUDOKU

23.2.2023

Ve středu 22. února proběhla první část školní soutěže v řešení SUDOKU.
Žáci, kteří mají tento týden praxi, se mohou zúčastnit příští týden, konkrétně ve čtvrtek 2. března.
Těšíme se na vás, přijďte :)

Další fotografie

Přednáška PLUTO

23.2.2023

Ve čtvrtek 23. února u nás proběhla přednáška pro žáky prvního a druhého ročníku oboru sociální činnosti. Přednáška se týkala náročné práce v zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.

Žáci se dozvěděli spoustu informací o Dětském centru s názvem PLUTO, které znamená P-podporu, L-Laskavost, U-upřímnost, T-tolerance a O-odbornost.

Občas, když přednášející vyprávěla některé příběhy z praxe, nastalo mezi žáky naprosté ticho, po kterém se strhla lavina otázek.

Chtěli bychom moc poděkovat paní ředitelce Mgr. Zuzaně Klimszové za ochotu uskutečnit tuto zajímavou akci.

Těšíme se na další spolupráci.

 

Další fotografie

Pozdní vzpomínka na lyžařský výcvik

22.2.2023

Lyžařský výcvik 1. turnus

Lyžařský výcvik 2. turnus

Všechno začalo v neděli 8. 1. 2023.
Náš traveling byl příjemný a rychle utekl. Když jsme dorazili do místa ubytování v Tatranské Lesné, měli jsme problémy s ledem. Sníh kolem penzionu sice nebyl, ale ledu na klouzání bylo dost. Po přemístění zavazadel na náš pokoj jsme se vydali na průzkum do neznámých končin Tatranské Lomnice. Cestou zpátky jsme jeli tatranskou "električkou".
V pondělí jsme se všichni probudili alespoň napůl a pospíchali na rozcvičku. Po rozcvičce následovalo uklizení pokojů, bodování a snídaně. Když jsme byli přichystáni na lyžování, zjistili jsme, že lanovky nejedou, tak jsme jeli někteří do aquaparku v Popradě, další na Hrebienok a na Štrbské Pleso. Následující dny jsme již lyžovali naplno dopoledne i odpoledne. Během lyžování jsme kromě jiného vyjeli za sluníčkem i na Skalnaté Pleso a Predné Solisko. V pátek jsme výuku lyžování zakončili vyhodnocením lyžařského kurzu a zábavným večerem s kamarády.
V sobotu jsme si uklidili pokoje, absolvovali snídani, málem zapomněli dvě spolužačky a vyrazili domů, kde na nás čekaly úsměvy rodičů a připravený oběd.

Další fotografie

Opožděné deníčkové postřehy z Portugalska

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

17.2.2023

Ještě tady máme pár posledních vzpomínek:
Pondělí 6. 2.
Vzbudila jsem se o půl deváté a zjistila jsem, že všichni jsou po neděli nemocní, a tak doma zůstávalo 5 lidí. Po jedenácté jsem vyrazila do práce, bohužel sama, protože Anet se taky necítila dobře. Popřála jsem tedy holkám hodně štěstí a ať jim je lépe a šla jsem.
Když jsem dorazila do práce, šla jsem rovnou na oběd a hned pak za dětmi do družiny. Děti se ptaly, proč jsem tam dnes jenom já, tak jsme si povídali přes Google překladač a nějak jsem jim vysvětlila, že moje kamarádka je zkrátka nemocná.
S dětmi jsem si různě hrála, hráli jsme uno, karty (naučili mě novou hru, která se jmenovala FISH), hráli jsme pexeso a taky puzzle, učili mě nová portugalská slovíčka a já zase je nějaká česká. Pak jsem s nimi šla ven. Mají krásnou zahradu, kde jsme si společně s dětmi všichni zahráli fotbal. Děti jsou tam velmi aktivní a stále něco dělají. Po nějaké době si ti větší šli dělat domácí úkoly. S tím jsem jim bohužel nemohla nijak pomoct, tak jsem byla s menšími. Jakmile bylo 17:30, končila mi pracovní doba a já se mohla rozloučit, obejmout děti a pomalu se vracet domů. Leona Klimánková.
Středa 8. 2.
Je středa 8 hodin ráno a já vstávám. Snídani si balím na cestu a vyrážím do školky. Po cestě mě překvapí studený vítr a chladnější počasí než o den dřív. Ve školce se mi zdálo, že postýlky začaly děti chystat nějak brzo, a já nevěděl, proč. Nakonec jsem zjistil, že jdeme ven a budeme se vracet až na oběd.
Šli jsme přes školu, která měla různé věkové kategorie, možná byla podobná jako náš víceletý gympl. Došli jsme k pánovi, který dětem ukázal jelena a srnky, o něž se staral. Dětem ukázal jelení parohy a vyprávěl jim něco, čemuž jsem já tradičně nerozuměl. Pak jsme se vrátili, děti se naobědvaly a šly spát. Měly za sebou delší procházku, a tak usnuly nezvykle rychle. My jsme zatím šli s vychovatelkou sundávat vánoční výzdobu a rozvěšovat valentýnskou. Pak jsme konečně i my měli pauzu na oběd.
Když se děti probudily, šli jsme s nimi na hřiště a jedna holčička se mě neustále držela jako klíště. Všichni společně jsme se pak procházeli po celé školce a prohlíželi si novou valentýnskou výzdobu, která se vážně povedla. A nakonec už nezbývalo nic víc než se rozloučit. Tobiáš Firla

Dnes jsme jako vždy dorazili do školky kolem deváté. Děti už byly ve třídě a dostaly pomeranče na svačinku. Pak se posadily do kolečka a přivítaly se písničkou Bom dia. Paní učitelka se s nimi bavila o karnevalu, který mají příští týden, pak si šly děti hrát. Před obědem jsme šli na hřiště, kde jsou houpačky, ke kterým radši už nechodíme, protože děti si myslí, že když nám ukážou na houpačky, tak je tam zázračně dostaneme.
Na oběd pak měly děti rýži s vaječinou a kouskem salátu. Mně to přišlo jako zvláštní kombinace, ale dětem to chutnalo. Po obědě si děti šly lehnout a my jsme měli obědovou pauzu. Když jsme se vrátili, pomohli jsme schovat postýlky a trochu učesat holčičky. A pak začala zábava – dětem jsme pomáhali s přípravou masek na již zmíněný karneval. Po takto krásně stráveném odpoledne jsme si pak dali svačinu a pomalu se začali rozcházet domů.

Setkání Euroučňů v Praze

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

14.2.2023

Ve dnech 10. a 11. února se už poněkolikáté konal národní sraz Euroučňů v Praze.
EuroApprentices Network neboli Síť Euroučňů funguje od roku 2017 a jsou do ní zapojeny různé evropské státy. Cílem je propojit žáky odborných škol různých zemí, kteří absolvovali zahraniční stáž s programem Erasmus+. Z každé školy se smí účastnil vždy jeden zástupce.
Vybraní absolventi zahraničních stáží pak díky zkušenostem a vědomostem sdílí svoje osobní zkušenosti a ostatní zájemci díky nim mohou lépe pochopit, co pracovní stáž obnáší.
Setkání Euroučeň v Praze bylo nesmírně zajímavé, zástupci škol měli možnost účastnit se mnoha různých aktivit a workshopů. Zároveň probíhal teambulding, a to na netradičním místě - v Neviditelné výstavě.

Další fotografie

Předávání certifikátů Europass mobility

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

12.2.2023

Ve čtvrtek 9. února se v prostorách informačního střediska předávaly certifikáty Europass mobility. Získali je všichni, kteří se zúčastnili Erasmus+ krátkodobé a dlouhodobé stáže a reprezentovali naši školu v Portugalsku a ve Španělsku.

Další fotografie

Ukončení 14denní stáže v Portugalsku

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

12.2.2023

Tak je to za námi.
Právě uběhly 2 týdny, kdy jsme si poprvé v životě vyzkoušeli, jaké je to pracovat v cizojazyčném prostřední, navíc ještě s malými dětmi.
S Portugalskem se loučíme, děkujeme za zkušenost a teď - hurá domů!

Líčení na tablo

11.2.2023

V pátek 10. února se na odloučeném pracovišti konala příprava žákyň zdravotní školy na fotografie pro tablo. Akce probíhala ve spolupráci s fotografkou Petrou Seifrtovou.

Další fotografie

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (11-20 z 1.402)
Menu - Úvodní strana Menu - Navigační menu Menu - Vyhledávání Menu - Aktuality Menu - Fotogalerie Menu - Kontakty Menu - Facebook Menu - Instagram Webová stránka školy