Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (11-20 z 1.643)

Pozdravy z Irska - Galway

Projekt: Erasmus+ Pracujeme v Evropě

15.6.2024

Zdravíme z Irska!
Protože náš pobyt nemá být jen o práci, podnikli jsme dnes další z poznávacích výletů, a to do nedalekého Galway.
Galway je hlavním městem stejnojmenného hrabství a leží na pobřeží Atlantského oceánu. Jeho název znamená „kamenitý“. Tohle místo na nás dýchlo tajemnou atmosférou, a to zejména díky středověkým uličkám, kde je stále živo. Všude se ozývá hudba, na každém rohu nabízejí tradiční irskou kuchyni a samozřejmě spoustu suvenýrů.
Moc jsme si to užili!

Návštěva Domova seniorů Helios

14.6.2024

Ve dnech 10. a 12. června navštívili žáci druhého ročníku oboru kadeřník Domov seniorů Helios v Havířově.
Byli jsme osloveni přímo pracovníky Helios, zda by naši žáci byli tak hodní a ostříhali dědečky a babičky. Mladí kadeřníci se tohoto úkolu zhostili zodpovědně a vypravili se udělat seniorům radost. Klienti byli velmi potěšeni a načerpali v prostředí mladých lidí zase novou energii.

Exkurze třídy K2.A - Kotulova dřevěnka

14.6.2024

11. června žáci druhého ročníku oboru kadeřník absolvovali exkurzi v areálu Kotulovy dřevěnky v Havířově-Bludovicích. Tato stavba, která byla postavena v roce 1781, patří k nejstarším roubeným památkám na Těšínsku vůbec.
Žáci se dozvěděli, jak na přelomu 19. a 20. století lidé žili. Viděli zděnou stodolu, chlév a větrný mlýnek. Mlecí zařízení sledovali přímo v provozu. V interiéru dřevěnky mohli obdivovat řadu keramických výrobků, také je zaujal nábytek a nářadí, se kterým se tehdy pracovalo.
Nedávno zrenovovaná expozice byla velmi zajímavá a poučná.

Věk jí sluší 2024

14.6.2024

V pátek 14. června se žákyně oboru kosmetické služby a kadeřník zúčastnily v Denním stacionáři v Havířově osvědčené akce Věk jí sluší.
Při této příležitosti vždy klientky nalíčíme a učešeme pro focení do kalendáře.
Denní stacionář se o nás vždy výborně postará, zajistí příjemné prostředí a dobré občerstvení. Na závěr pak vše oslavíme nealkoholickým šampaňským.
Klientky se cítí v péči našich žáků zase jako zamlada.

Závěrečné zkoušky kadeřníků - třída K3.B

14.6.2024

Také žákyně třídy K3.B v tomto týdnu předvedly své dovednosti a vědomosti u praktické závěrečné zkoušky v oblasti barvení vlasů, stříhání vlasů dámských i pánských a konečné úpravy foukanou.
I ony musely v rámci zkoušky účes ze SOP znovu vytvořit a svou práci obhájit.
Zadání práce znělo 30. léta, kladená vlna.

Sbírka pro psí útulek

14.6.2024

Na podnět žákovského parlamentu jsme zorganizovali sbírku pro psí útulek v Havířově. Ta zaznamenala poměrně velký úspěch a dnes jsme v útulku předávali všechny psí pochutiny, které se v rámci sbírky sešly. V této tradici budeme určitě pokračovat.

Hodnotitelský průkaz

10.6.2024

Ve čtvrtek 6. 6. se učitelky odborného výcviku Renáta Michejdová a Lucie Pospěchová zúčastnily školení na "hodnotitelský průkaz".
Ten je určen k provádění hodnocení na soutěžích v dekorativním líčení, jichž se naše škola účastní po celé republice. Školení probíhalo ve Vizovicích a školitelem byl přední český vizážista Pavel Bauer.

Týden plný zajímavostí

10.6.2024

Žáci prvního ročníku oboru kadeřník - K1.B - navštívili ve dnech 5.-7. června zajímavé akce v Havířově:

• 5. 6. exkurze v Champions Barber Shopu a v prodejně kadeřnických potřeb Kamak,
  • 6. 6. návštěva hasičské stanice, kde si žáci zopakovali protipožární předpisy a základy první pomoci,
  • 7. 6. návštěva havířovské stálé expozice Historie psaná uhlím.

Prázdniny se blíží, a tak jsme rádi, když máme pestřejší program.

Navštívili jsme Ostrava Beach Pro

10.6.2024

Naše volejbalistky ve čtvrtek 6. června 2024 navštívily světový beachvolejbalový turnaj nejvyšší kategorie J&T Banka Ostrava Beach Pro 2024 v areálu Dolních Vítkovic.
Obrovským zážitkem byly pro naše žákyně nejenom vynikající sportovní výkony na beachvolejbalových hřištích v podání nejlepších světových hráčů a hráček nebo perfektní sportovní atmosféra v hledišti, ale také možnost si zahrát na výborně připraveném beachvolejbalovém hřišti pro příchozí v areálu tohoto světového turnaje.
Věřím, že bezplatný vstup na J&T Banka Ostrava Beach Pro 2024 byl pro naše žákyně zaslouženou odměnou za reprezentaci školy ve sportovních soutěžích.
Za PK VZ a ZEM, Karel Koyš

Kosmetická exkurze - suchá pedikúra

10.6.2024

V pondělí 10. června měly žákyně prvního ročníku kosmetických služeb možnost získat nové znalosti v oboru suchá pedikúra. Zúčastnily se totiž exkurze ve Studiu Hanky Víchové v Havířově. Děvčatům byla mimo jiné přiblížena problematika zarůstání nehtů a jejich léčba.

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (11-20 z 1.643)