Logo STŘEDNÍ ŠKOLA
Střední škola,
Havířov - Prostřední Suchá, příspěvková organizace
Logo Moravskoslezský kraj

Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Aktuality

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (11-20 z 1.089)

Ocenění pedagoga a žákyně

3.3.2021

Stalo se už tradicí, že město Havířov každým rokem uděluje ocenění pedagogickým pracovníkům za dlouholetou nadstandardní pedagogickou činnost a žákům a kolektivům za různé soutěže, reprezentaci města nebo jiný čin, který má společenský význam.
Letošním rokem se zastupitelstvo rozhodlo udělit toho ocenění za dlouholetou činnost naší zaměstnankyni paní Bc. Dagmar Bolkové v kategorii "Pedagogický pracovník školy a školského zařízení".
Zároveň také byla udělena cena žákyni třídy H4.A (obor Sociální činnost) Denise Niemczykové v kategorii "Žák střední školy", a to za příkladný vztah k oboru, prezentaci školy a jiné pracovní činnosti.
Jsme hrdí, že mezi námi jsou lidé, kteří mohou být příkladem mnoha dalším.
Oběma oceněným, pedagožce i žákyni, z celého srdce gratulujeme.

Jak se bude učit od 1.3. do 21.3.2021

1.3.2021

Na základě usnesení vlády České republiky č. 200 a č. 216 ze dne 26. února 2021 a vyjádření MŠMT ČR uvedeného na webových stránkách nařizuji, že výuka zůstává od 1. března 2021 do 21. března 2021 ve stejném režimu jako dosud, bude tedy probíhat distančně.

Žákům závěrečných ročníků byl příkazem ředitele č. 17/202-2021 ze dne 8. 2. 2021 upraven seznam předmětů, které budou vyučovány ve druhém pololetí (tato změna vstoupila v platnost 15. 2. 2021 a žáci, zákonní zástupci žáků a vyučující s ní byli seznámeni přes systém BAKALÁŘ).

Stále platí, že jsou umožněny:

  • individuální konzultace pro všechny žáky,
  • doklasifikace za 1. pololetí žáků nižších ročníků (v rámci individuálních konzultací) a
  • konání komisionálních opravných a komisionálních náhradních zkoušek za 1. pololetí pro žáky závěrečných ročníků.

Z obecného zákazu pohybu mezi okresy je mimo dalších i výjimka pro cesty za účelem účasti na individuálních konzultacích a konání komisionálních opravných a komisionálních náhradních zkouškách za 1. pololetí. Všem osobám, které dosáhly věku alespoň 15 let a využívají této výjimky, je nařízeno prokázat důvodnost využití této výjimky písemným dokladem nebo čestným prohlášením s uvedením konkrétního důvodu výjimky.

Přeji Vám hodně zdraví a pevné nervy

Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

1. místo v Konverzační soutěži v AJ - okresní kolo

17.2.2021

Výherkyně školní konverzační soutěže Michaela Rašková, žákyně 3. ročníku Pedagogického lycea, se zúčastnila okresního kola konverzační soutěže v jazyce anglickém, kde se v kategorii středních odborných škol umístila na 1. místě!
Gratulujeme k výhře a přejeme hodně štěstí v dalším kole.

Jak se bude učit od 15. února 2021

16.2.2021

Milí žáci, vážení rodiče,

na základě sdělení MŠMT ČR vás informuji, že v návaznosti na opětovné vyhlášení nouzového stavu vládou ČR rozhodla vláda krizovým opatřením, že provoz škol a školských zařízení zůstává od 15. února 2021 do 28. února 2021 ve stejném režimu jako dosud, tedy distančně.

Žákům závěrečných ročníků byl příkazem ředitele č. 17/202-2021 ze dne 8. 2. 2021 upraven seznam předmětů, které budou vyučovány ve druhém pololetí (tato změna vstoupila v platnost 15. 2. 2021 a žáci, zákonní zástupci žáků a vyučující s ní byli seznámeni přes systém BAKALÁŘ).

Stále platí, že jsou umožněny individuální konzultace pro všechny žáky, doklasifikace za 1. pololetí žáků nižších ročníků a konání komisionálních opravných a komisionálních náhradních zkoušek za 1. pololetí pro žáky závěrečných ročníků.

Přeji všem hodně zdraví a pevné nervy.
Mgr. Petr Szymeczek

Adra - přednášky online

10.2.2021

I přestože stále probíhá distanční výuka, snažíme se žákům vyučování zpestřit. Paní učitelka Petrášová, která dlouhodobě spolupracuje s humanitární organizací ADRA, zajistila online přednášky pro žáky 1. - 3. ročníků pedagogického lycea a sociální činnosti. Ve spolupráci se zástupkyněmi dobrovolnického centra v Havířově proběhly přednášky v rámci hodin pedagogiky a psychologie.

Žáci se nejprve seznámili s obecnými aktivitami mezinárodní humanitární organizace ADRA a následně jim koordinátorky specifikovaly aktivity, kterými se zabývá Dobrovolnické centrum ADRA v Havířově. Seznámili se i s dobrovolnickými programy a Studentským dobrovolnickým klubem ADRA. Své zážitky a dojmy prezentovali také žáci naší školy, kteří se do dobrovolnické činnosti v rámci organizace ADRA aktivně zapojují.
Děkujeme koordinátorkám Ing. Janě Žoričové a Ing. Veronice Šutové za čas, který žákům věnovaly.

Sněhuláci pro Afriku

6.2.2021

I letos, tentokrát po osmé, se žáci naší školy zapojili do humanitární akce "Sněhuláci pro Afriku". Staví, baví se a zároveň pomáhají... Za to všem děkujeme a věříme, že sněhuláků ještě přibude!!!

Další fotografie

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

6.2.2021

Dne 4.2. 2021 proběhla online konverzační soutěž v jazyce anglickém.
Na první příčce se umístila, a obhájila tak vítězství z minulého roku, Michaela Rašková z L3B. Na druhém místě se umístila Marie Ličková z L2B a na třetím Karolína Šustrová z L3B.
Těší nás, že všechny účastnice letošního kola prokázaly vysokou úroveň jazyka. Vítězkyni Míšu posíláme do krajského kola, které proběhne koncem února také online.

Náš absolvent laureátem

24.1.2021

Jsou to zhruba 3 roky, kdy úspěšně na naší škole zakončil studium sympatický Jan Melicher, žák oboru sociální činnost. Nyní je studentem Vysoké školy PRIGO a právě byl jmenován laureátem ceny MŠMT za rok 2020. Honzo, moc ti to přejeme a z celého srdce gratulujeme.
Už na střední škole byl Honza nesmírně pozitivní člověk, který každého vždy potěšil úsměvem a dobrou náladou. Z jeho studijních úspěchů máme velkou radost, proto jsme ho poprosili o pár slov, kterými by nám přiblížil svou „jízdu životem“.

Jmenuji se Jan, je mi 22 let a od malička jsem na invalidním vozíčku. Jsem přátelský a společenský člověk. Mám rád přírodu, snažím se hodně času trávit venku. Baví mě sport, ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu si jej užívám pouze pasivně. Nejraději se dívám na fotbal a poslední dobou jsem si oblíbil biatlon. Většinu svého volného času trávím rehabilitačním cvičením. Rehabilitace mi pomáhá rozvíjet samostatnost, protože výrazně zlepšuje můj pohyb a tím i kvalitu života. Snažím se udržet si kondici, nejraději chodím na bazén, voda je mi hodně nápomocná, mohu si v ní vyzkoušet i to, jaké je chodit. Snažím se žít také trochu kulturně, rád si vyrazím s přáteli nebo rodinou do kina a občas i do divadla.
Momentálně studuji sociální práci, která mi otevřela cestu k poznání sebe samého i k zisku tohoto ocenění. A jak to všechno začalo? Když jsem ukončil základní školu, neměl jsem nejmenší představu o tom, co bych chtěl dělat. A bylo to o to těžší, že jsme museli hledat školu, která je bezbariérová a není moc daleko od domova. To se povedlo a já začal studovat sociální práci, ačkoli jsem si nebyl úplně jistý, co od toho čekat. Postupem času jsem si obor zamiloval. Uvědomil jsem si, že i přesto, že jsem sám na vozíčku, mohu jednou z pozice sociálního pracovníka pomáhat těm, kteří to opravdu potřebují. Od té doby si jdu za tímto cílem a snažím se pro jeho dosažení dělat maximum.
Co se mé budoucnosti týče, moc rád bych se zapracoval v sociální práci a pomáhal těm, kteří to potřebují. Ještě přesně nevím, na kterou sociální skupinu se zaměřím. Myslím si však, že dokážu lidem poradit. Možná, že tedy budu pracovat v poradnách či krizových centrech.
Za svůj nejbližší cíl považuji úspěšné ukončení bakalářského studia. Poté bych rád navázal studiem magisterským. Domnívám se, že dosažení vyššího vzdělání mi může otevřít ještě více cest do budoucna při hledání zaměstnání.
Velmi dobře si uvědomuji, že za všechny úspěchy, kterých jsem doposud dosáhl, ať už je to právě získané ocenění od MŠMT pro vynikající studenty a za mimořádný čin nebo to, že se mi daří při studiu na VŠ, vděčím z velké části své střední škole. Studium na ní mi objasnilo, co vše sociální práce obnáší. Navíc jsem tam prožil spoustu hezkých a nezapomenutelných zážitků a zároveň jsem byl kvalitně připraven na další životní cestu. Touto cestou bych rád poděkoval paní asistentce i všem učitelům, kteří mě na SŠ učili, uvědomuji si, že bez znalostí a životních zkušeností, které mi za 4 roky předali, bych toto všechno nikdy nedokázal.

Jan Melicher

Překladatelská soutěž

21.1.2021

V letošním roce se naše škola již potřetí zúčastnila celostátní překladatelské soutěže Filozofické fakulty Ostravské univerzity Den s překladem pro studenty středních škol.

Do školního kola překladatelské soutěže se zapojily studentky oboru pedagogické lyceum. K překladu si mohly vybrat mezi literárním a neliterárním textem. Všechna děvčata si zvolila překlad z angličtiny do češtiny a přestože texty byly velmi složité, jejich překlady byly velmi zdařilé a naše rozhodování tudíž obtížné.

Nejúspěšnější ve školním kole byly následující studentky:

1. místo: Kateřina Borutová, L3.B

2. místo: Sofie Alexandra Pokludová, L1.B

3. místo: Nela Hochmanová, L3.B

Všem studentkám děkujeme za účast v soutěži, vítězkám gratulujeme k úspěchu a budeme držet palce Kateřině a Sofii, jejichž práce jsme poslali do celostátního kola.

Jak se bude učit od 25. ledna 2021

21.1.2021

Milí žáci, vážení rodiče,
na základě informace ministra školství mládeže a tělovýchovy ČR vás informuji o skutečnosti, že výuka v teoretickém i praktickém vyučování všech ročníků bude od 25. ledna 2021 do odvolání probíhat ve stejném režimu jako dosud - tedy distančně.
Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (11-20 z 1.089)
Menu - Úvodní strana Menu - Navigační menu Menu - Vyhledávání Menu - Aktuality Menu - Fotogalerie Menu - Kontakty Menu - Facebook Menu - Instagram Webová stránka školy