Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Strana 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 (71-80 z 1.590)

Poděkování těm nejlepším za Bílou pastelku - v Praze

22.11.2023

Žákyně třetího ročníku pedagogického lycea Bea Křeželoková a Katka Haladejová se zúčastnily „Poděkování nejlepším dvojicím sbírky Bílá pastelka.“
V Rezidenci primátora hlavního města Prahy převzaly ocenění za pomoc ve sbírkových dnech. Dívky byly nejúspěšnější dvojicí Moravskoslezského kraje, podařilo se jim vybrat více jak 12 000,- Kč.

A takhle to vnímaly :
Do Prahy jsme dorazily kolem 9 hodin. S pomocí navigace jsme trefily do Rezidence primátora hlavního města Prahy, kde byl připraven pestrý program.
Nejprve proběhlo vyhlášení nejlepších zaměstnanců a pracovníků společnosti, kteří se podíleli na přípravě a realizaci sbírky Bílá Pastelka, pak nán zazpíval pěvecký sbor (Vokál klub) zrakově postižených. Následovalo vyhlášení nejlepších dvojic z krajů. Pak přišla znovu kultura - vystoupení flétnového souboru (Syrinx).
Po ukončení programu nás čekalo malé občerstvení v podobě rautu.
Užily jsme si zajímavý den!

Den pro seniory v Karviné

20.11.2023

Ve čtvrtek 16. 11. jsme se zúčastnili v Domově důchodců v Karviné akce Den pro seniory.
Žákyně 3. ročniků oboru kadeřník a kosmetické služby seniorky učesaly, nabarvily obočí a provedly zkrášlující make-up. Vše proběhlo ve velmi příjemné atmosféře.
V Domově důchodců jsme byli už po několikáté a velmi rádi se tam vracíme.

Zlaté medaile našich volejbalistek

20.11.2023

Naše škola již tradičně pořádala Městské kolo ve volejbale dívek v rámci soutěží Havířovské ligy středních škol. Napínavé sportovní klání pod vysokou síti proběhlo v prostorách Městské sportovní haly Slávie v úterý 14. listopadu 2023. Tým našich děvčat porazil všechny soupeřky, dosáhl na zlaté medaile a dívky se staly pro letošní školní rok přebornicemi Havířova.

Základ ůspěšného týmu naší školy tvořily tyto žákyně:
Fajkusová Vendula /L2.B/
Gazdíková Laura /L2.A/
Kufová Karolína /L1.B/
Dinhová Marie /L1.A/
Turoňová Karolína /L2.B/
Szkanderová Beata /K1.S/
Kniezková Kateřina /L3.A/
Fukalová Valérie /L1.A/
Klapsiová Lucie /K1.S/
Ligocká Martina /L2.A/
Adamcová Terezie /L3.A/

Závěrem chci touto cestou poděkovat našim volejbalistkám za úspěšnou reprezentaci školy „pod vysokou sítí“.

Za kabinet TV, Karel Koyš.

„Projekt Havířovská liga středních škol“ je finančně podporována statutárním městem Havířov.

Beseda s panem Holbou

19.11.2023

Kdo ho ještě nezná, tak tento pán je Ladislav Holba.
Spolu se svou fenkou Ami přišel našim žákům udělat besedu o úskalích života s Usherovým syndromem, který se projevuje postupnou nebo úplnou ztrátou sluchu i zraku.
Těšíme se opět za rok!

Bílá pastelka 2023

16.11.2023

V říjnu se naši žáci opět zapojili do veřejné sbírky Bílá pastelka. Společnými silami se jim podařilo vybrat 60 tisíc, což je naprostý rekord!
Žáci tento týden obdrželi poděkování od Tyfloservisu v Ostravě, který nás sbírkou provází již řadu let.
Jsme rádi, že jsme se opět zapojili a pomohli podpořit služby pro nevidomé a slabozraké.

Návštěva na odloučeném pracovišti

16.11.2023

Včera nás na odloučeném pracovišti navštívili žáci družiny ZŠ Žákovská, aby se seznámili s obory kadeřník a kosmetické služby.
V rámci návštěvy naši žáci malým klientům ostříhali a upravili vlasy a vytvořili barevné kreace pomocí barevných sprejů.

Praxe studentů OSU

15.11.2023

Tento školní rok nás v rámci svých praxí navštěvují studenti z Ostravské univerzity. Konkrétně se jedná o hodiny pedagogiky, která je jejich studijní obor. Zkoušejí si, jaké to je postavit se před třídu a učit.
A nejvíc nás těší, že se mezi studenty najdou i naši absolventi, jako je například Natálie Zíková, kterou žáci potkají i na hodinách tělocviku, což je její druhý obor.

Natáčení závěrečné písně na K-mode

12.11.2023

Čtvrteční natáčení písničky na školní show v profi studiu Martin Žik proběhlo ve veselé a tvůrčí atmosféře.
Vystoupení s názvem K-MODE můžete navštívit 7.12. v Kulturním domě Petra Bezruče v Havířově. Určitě si jej určitě nenechte ujít!

Veletrh středních škol Ostrava

8.11.2023

Dnes se vybrané žákyně z naší školy zúčastnily akce nazvané Veletrh středních škol. Tento den plný zajímavostí se tentokrát konal v Ostravě v obchodním centru Futurum.
Děvčata odpovídala na četné dotazy návštěvníků, zájem o studium na naší škole byl ze strany veřejnosti velký.

Volba povolání v Havířově

8.11.2023

7. listopadu 2023 se konala v Havířově v Městské sportovní hale Slávie tradiční akce nazvaná Volba povolání. Návštěvnost žáků základních škol byla obrovská.
Naše děvčata nabízela zájemcům různé služby – kosmetičky líčení a kadeřnice vlasovou úpravu. Velký zájem byl také o obory pedagogické lyceum a sociální činnost. Žákyně 4. ročníku pedagogického lycea Eliška Folwarczná, která se zúčastnila stáže v Portugalsku, zájemcům o studium na naší škole podala podrobné informace o možnosti cestování v rámci programu Erasmus+.

Strana 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 (71-80 z 1.590)