Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Erasmus+ Evropská praxe pro život

Strana 1 2 3 4 (21-30 z 36)

Konkurz na měsíční stáž do Portugalska pro obory kadeřník a kosmetické služby

30.5.2021

V červnu proběhne konkurz na další stáž v rámci projektu Erasmus + Evropská praxe pro život. Tentokrát je konkurz určen pro žáky oborů Kosmetické služby a Kadeřník.
Stáž se uskuteční v září 2021, zúčastní se celkem 12 žáků (6 kadeřníků a 6 kosmetiček). Odjedou pracovat do města Braga do skutečných kosmetických či kadeřnických salónů.
Konkurz je určen pro žáky všech ročníků.
Podmínky účasti pro všechny zájemce:
- odeslat motivační dopis v ČJ na adresu svarcova@stredniskola-sucha.cz
- absolvovat písemné zkoušení ze znalosti cizího jazyka
- absovovat pohovory, které proběhnout jak v mateřském, tak i v cizím jazyce
- odeslat portfolio svých prací
Zásadní roli také hrají sociální předpoklady, tzn. je důležité, aby žák byl schopen zodpovědného života v zahraničí, aby byl přátelský, průbojný, komunikativní, kreativní, nekonfliktní a trpělivý, protože bude pracovat s klienty salónů.

Jedeme do Portugalska

16.5.2021

V sobotu 15. 5. jsme vyjeli na stáž do Portugalska. Moc se těšíme na nové zážitky, zkušenosti a snad i nová přátelství. Pravidelně budeme posílat informace o tom, jak naše praxe probíhá.

Stáž v Portugalsku na 3 měsíce právě začíná! (Pedagogické lyceum).

14.5.2021

Už je to tady!
V sobotu 15. května odjíždějí dvě dívky z naší školy na 3měsíční stáž do Portugalska.

Výběrovým řízením úspěšně prošly žákyně ze třetího ročníku pedagogického lycea Karolína Straková a Simona Válková. Tyto dívky stráví 3 měsíce v krásném historickém městě Braga na severu Portugalska. Budou pracovat jako asistentky učitele ve školce a škole, zároveň budou pománat i při volnočasových aktivitách.

Budeme jim držet palce, aby se jim na stáži líbilo a aby získaly spoustu krásných a užitečných zkušeností.

Konkurz na dlouhodobou stáž do Portugalska

8.4.2021

Ve dnech 12. a 13. dubna se uskuteční KONKURZ NA DLOUHODOBOU STÁŽ DO PORTUGALSKA v rámci projektu Erasmus+. Konkurz proběhne on-line formou.
12. 4. - test z AJ
13. 4. - pohovor v AJ

Stáž je určena pouze pro 2 žáky oboru Pedagogické lyceum a bude probíhat od poloviny května do poloviny srpna 2021. Ti, kteří se konkurzu zúčastní a budou vybráni, stráví v Portugalsku celé 3 měsíce. Máte-li možnost, určitě neváhejte.

Podmínky:
věk 18 +
motivační dopis (zašlete na adresu svarcova@stredniskola-sucha.cz)

Zahraniční stáž pro kosmetičky a kadeřníky - Španělsko

14.9.2020

Blíží se další stáž, tentokrát ve Španělsku. Bude určená pro celkem 6 žáků4 kadeřníky a 2 kosmetičky. Celá stáž se má konat v termínu září - říjen 2021 ve španělském městě Gijón

Žáci budou vybraní ze všech ročníků. O účasti rozhodne jejich aktivita na odborném výcviku, doporučení vyučujících, zájem o obor, účast na soutěžích a jednání s klienty, kde je zapotřebí příjemné vystupování, nápaditost a samostatnost. Důležitým kritériem je i prospěch, aby byli žáci schopni po návratu dohnat učivo.

Co budou na stáži dělat?

Zapojí se do práce v salonech školy, do přípravy na soutěže i do závěrečné přehlídky žákovských prací. Naučí se také nové metody a postupy, poznají zákulisí organizace módní akce a seznámí se s novými trendy.

A teď to hlavní – Jak se na stáž dostanu?

Účastníci budou vybráni na základě písemného zkoušení ze znalosti cizího jazyka a na základě pohovorů, které proběhnou jak v mateřském, tak i v cizím jazyce. Zájemci odevzdají portfolio svých prací a zašlou motivační dopis, kde popíšou své předpoklady a plány do budoucna. Motivační dopis zasílejte na svarcova@stredniskola-sucha.cz

Důležité jsou také sociální předpoklady – žák musí být schopen zodpovědného života v zahraničí, musí být přátelský, průbojný, komunikativní, kreativní, bezkonfliktní a trpělivý, jelikož bude pracovat s různými klienty v salonech.

Konkurz proběhne v březnu 2021.

Všichni žáci, kteří se zúčastní konkurzu, budou omluveni z vyučování i z praxe!!!

Konkurz na dlouhodobou stáž do Portugalska

14.9.2020

V DOBĚ, KDY BUDE UMOŽNĚNA OSOBNÍ PŘÍTOMNOST ŽÁKŮ VE ŠKOLÁCH se v knihovně školy uskuteční KONKURZ NA DLOUHODOBOU STÁŽ DO PORTUGALSKA v rámci projektu Erasmus+.

Jedná se o výjimečnou šanci strávit v Portugalsku celé 3 měsíce. Máte-li možnost, určitě neváhejte a konkurz nepropásněte. Tato stáž je určena výhradně pro žáky oboru Pedagogické lyceum, z nichž budou vybraní 2 nejlepší zájemci.

A jaké jsou podmínky?

Termín stáže: konec dubna - červenec 2021, tj. 3 měsíce

Stáž Slovinsko - posunutí termínu

9.3.2020

22. března měla začít měsíční stáž pro kadeřníky a kosmetičky do Slovinska.

Ta se však kvůli evropské situaci s koronavirem posouvá na pozdější měsíce.

Termín bude upřesněn.

Prezentace o stáži v Portugalsku - Erasmus+

14.2.2020

Žáci, kteří byli na podzim na měsíční stáži v Portugalsku, přichystali pro ostatní zajímavé prezentace. V nich ukazují fotky a vyprávějí o zážitcích, které je na stáži potkaly.

Tyto prezentace proběhly na naší škole již dvakrát a ještě jsou naplánovány jednou. Proto - pokud jste je ještě neviděli, určitě máte šanci! Přijďte, dozvíte se, co všechno jsme v cizí zemi zažili.

Výsledky výběrového řízení na stáže jaro 2020 - Erasmus+

6.2.2020

V nedávné době se konala dvě výběrová řízení na dvě různé stáže.
Účastníci konkurzů s napětím očekávali výsledné verdikty.
Podmínky pro výjezd na zahraniční stáže nejlépe splnili tito žáci:

DLOUHODOBÁ STÁŽ PORTUGALSKO:
Adéla Bohušová (L3.A)
Diana Byrtusová (L3.A)

STÁŽ SLOVINSKO:

Kadeřnice:
Nina Janoštíková (K2.B)
Kamila Havliczková (K2.B)
Edita Biľová (K1.A)
Jitka Čurilová (K1.A)

Kosmetičky:
Sabina Fedorková (K3.S)