Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Erasmus+ Evropská praxe pro život

Strana 1 2 3 4 (11-20 z 36)

Loučíme se v Lisabonu

12.8.2021

Posíláme nejspíš poslední portugalské pozdravy. Tentokrát jsme se stihli podívat do krásného hlavního města - Lisabonu. Honem ještě děláme pár posledních nákupů a fotek, než se s Portugalskem budeme muset rozloučit. Je tady nádherně.

Výlet do města Fatima

10.8.2021

Poslední dny ve slunečném Portugalsku se snažíme užít si co nejlépe. Navštívili jsme proto třeba kouzelné město Fatima - nejvíce nábožensky založené město v Portugalsku. Jeho součástí je také stejnojmenný kostel Fatima, což v překladu znamená kostel Panny Marie.

Portugalsko - lanový park

7.8.2021

Tak a máme za sebou poslední školkovou akci s dětmi. Byli jsme s nimi na výletě v lanovém centru. Děti si to krásně užily a i nám se tam moc líbilo.

Portugalsko - návštěva národního parku Peneda-Gerês

24.7.2021

Tentokrát jsme se s našimi průvodci rozhodli navštívit nádherné místo v horách.
Naším cílem byl totiž portugalský národní park Gerês, který nás naprosto okouzlil spoustou vodopádů, potůčků a říček. Je to překrásné místo obklopené horami. Když tamtudy procházíte, máte dojem, že jste v divoké přírodě, na kterou lidská civilizace nemá žádný vliv. Krajina je typická množstvím horských bystřin, díky kterým lze obdivovat i vzácné rostliny, které jinde moc nenajdeme.
Výlet byl nádherný, na horské městečko Gerês určitě už nikdy nezapomeneme.

Portugalsko návštěva statku

15.7.2021

Zdravíme z Portugalska. Tento týden jsme s dětmi absolvovaly návštěvu Quinta pedagogica de braga, což je statek s různými hospodářskými zvířaty. Děti si tak mohly prohlédnout koníky, ovečky, slepice a podobně. Ke statku patří také krásný park se skleníkem, který je plný rostlin. Nám i dětem se den na statku moc líbil.

Jak v Portugalsku pracujeme

9.7.2021

Zdravíme z Portugalska!
Pracujeme s maličkými dětmi (1 - 3 roky) a dnes se s vámi podělíme o to, jak vypadá náš běžný pracovní den:

Pracovat začínáme v 9:30.
Po příchodu si hrajeme s dětmi, zpíváme písničky a pokud nám počasí přeje, jdeme ven. Když je hodně teplo, vytáhnou se dětské bazénky a děti se koupou a dovádějí ve vodě. Pokud počasí nepřeje, zůstáváme uvnitř a hrajeme si, zpíváme, tančíme.
Několikrát týdně máme i speciální program na rozvíjení dětské motoriky.
Poté musíme připravit a ustlat postýlky, aby se dětem dobře spalo.
Následuje oběd. K obědu mají děti každý den zeleninovou polévku. Jako druhý chod bývají těstoviny, rýže a brambory s masem nebo rybou a jako dezert kousek ovoce.
Po obědě se musí děti přebalit, umýt obličej a uspat.
Některé děti usnou v ten moment, co je položíte, jiné musíte uspávat delší dobu.
Od 12:30 do 14:00 máme obědovou pauzu.
Po obědě se vracíme do školky a probouzíme děti, skládáme ložní prádlo a uklízíme postýlky.
Po spánku musí být samozřejmě svačinka (bílý jogurt, dýňové pyré, pomerančová buchta, kaše, ovoce tousty, mléko a čerstvý ovocný džus).
Po svačince se děti musí znova přebalit a hrajeme si v herně nebo venku.
Ke konci děti přenášíme do jiné místnosti, kde čekají, až si pro ně přijdou rodiče.
V pět hodin máme padla a vyrážíme domů.
Cesta z domu do práce nám trvá cca 15 minut.

Práce s dětmi nás baví a už teď víme, že rozhodnutí jet na stáž bylo opravdu správné.

Portugalské pozdravy

3.7.2021

Zdravíme z krásného Portugalska. Minulý víkend jsme relaxovaly na báječném výletě v malebném městečku Guimarães. Portugalská kultura je úchvatná.

Portugalsko - pozdravy z Porta

16.6.2021

Děvčata absolvovala další poznávací výlet, tentokrát do druhého největšího portugalského města Porto. Dívky byly nadšeny krásným starobylým prostředím s kouzelnými malbami na domovních fasádách. Počasí se vydařilo, tak si spolu s novými zážitky odvezly i spoustu krásných fotografií.

Konkurz na stáž v Portugalsku se blíží

10.6.2021

Ti z vás, kteří studují kadeřnictví či kosmetiku, čtěte!
V pátek 18. 6. proběhne v 10:40 h na učebně č. 3 konkurz na měsíční stáž v Portugalsku.
Stáž se uskuteční v září 2021, zúčastní se celkem 12 žáků (6 kadeřníků a 6 kosmetiček). Odjedou pracovat do města Braga do skutečných kosmetických či kadeřnických salónů.
Konkurz je určen pro žáky všech ročníků.
Podmínky účasti pro všechny zájemce:
- odeslat motivační dopis v ČJ na adresu svarcova@stredniskola-sucha.cz
- absolvovat písemné zkoušení ze znalosti cizího jazyka
- absovovat pohovory, které proběhnout jak v mateřském, tak i v cizím jazyce
- odeslat portfolio svých prací
Zásadní roli také hrají sociální předpoklady, tzn. je důležité, aby žák byl schopen zodpovědného života v zahraničí, aby byl přátelský, průbojný, komunikativní, kreativní, nekonfliktní a trpělivý, protože bude pracovat s klienty salónů.

První portugalský výlet - dlouhodobá stáž Erasmus+ (pedagogické lyceum)

6.6.2021

Konečně jsme mohli s portugalskými přáteli absolvovat první výlet.
Byli jsme v městečku Viana do Castelo, které je známé mnoha památkami. Užili jsme si krásný den.
PS: Snažíme se vzdělávat v portugalštině, i když to není úplně jednoduché :)

Strana 1 2 3 4 (11-20 z 36)