Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Chorvatsko - Září 2008

Chorvatsko - Září 2008

24.9.2008

Zatímco v Česku se teploty propadly o deset stupňů i více, hřejivé sluníčko bylo vystřídáno vlezlou zimou a mrholením, čtyřicet studentů třetích ročníků učebních oborů se mohlo v teple smát. Od 12. do 21. září strávili celý týden na sportovně-turistickém kurzu v Chorvatsku, kde se stále drželo letní počasí. Občas sice zazněla věta: „teplo vypadá jinak“, to když sluníčko na chvíli zalezlo a bylo vystřídáno deštíkem, avšak většina pobytu probíhala hladce a počasí umožnilo opalování i koupání v průzračně čistém moři. Kromě letoviska Makarská, kde byli studenti ubytovaní, měli možnost poznat starobylé město Jelsa na ostrově Hvar, nejkrásnější pláže ostrova Bol a rozmanité pobřeží Brače na výletě lodí. Cesta po moři byla zpestřena dvojitou norskou svatbou a rybími hody. Ostatní výletníci byli kromě malebné krajiny uchváceni také tanečními výkony půvabných kadeřnic z Havířova, které jsou dnes ozdobou snímků z dovolené nejednoho zahraničního turisty. V dalších dnech se odvážnější studentky vydaly za sportem na řeku Cetinu, kde se na raftech podívaly do krajiny Vinnetoua, skočily si ze skály do křišťálové vody a vyzkoušely si sílu paží a otužilost při průchodu a průplavu skoro pohádkovou jeskyní. Závěr pobytu byl přímo dobrodružný, když se po noční vichřici rozpoutal požár v letovisku Baška a během dne se rozšířil i na Makarskou. To odvážným studentům neubralo na úsměvu, naopak se troufale chodili „dívat na ohýnek“ s poznámkami: „hořčici a chleba máme, tak ještě párky a jdem na to.“ Ohni naštěstí zavčas ujeli a vpořádku se vrátili do školy, kde mohou veselými historkami o svém slunečném pobytu pít krev mrznoucím spolužákům.

Pedagogika MŠ v Lipsku 24.9.2008

Adaptační kurzy 1. ročníků 23.9.2008