Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Adaptační kurzy 1. ročníků

Adaptační kurzy 1. ročníků

23.9.2008

Studenti prvních ročníků se už nemusí bát neznámého prostředí, kde se cítí cize, osamoceni a neznají povahu svých spolužáků. Díky tzv. adaptačním kurzům se stačili v prvních týdnech navzájem seznámit a společné zážitky je stmelily v jeden kolektiv. První ročníky studijních oborů spolu se svými třídními učitelkami postupně strávily tři dny v rekreačním středisku ve Štramberku. Tady se prostřednictvím netradičních her, vyžadujících týmovou spolupráci spřátelili a navázali vztahy, které jsou základem zdravě fungujícího kolektivu, kde by nikdo neměl být sám. Lektoři, kteří pro ně bohatý program připravili, kladli důraz hlavně na rozvoj komunikace a otevřené jednání. Studenti byli zaměstnaní po celou dobu pobytu, dokonce se zúčastnili noční hry. A že se jim na kurzu opravdu líbilo, dokazuje hodnocení studentek ze třídy L 1.A: „Se spolužačkami a dvěma učitelkami jsme jely do blízkého města Štramberk, kde nás uvítala trojice lektorů. Sotva jsme si rozdělily pokoje, už nás hnali do společenské místnosti, ve které jsme se seznámily mezi sebou i s harmonogramem kurzu. Hry, které jsme plnily s odhodláním a snahou dosáhnout výborných výsledků, nás bavily a musíme říci, že jsme se opravdu během těchto společných chvil vzájemně poznaly. Chtěly bychom poděkovat škole a hlavně našim vyučujícím, že se s námi odhodlaly jet i přes nepřízeň počasí. Kurz nám pomohl, abychom se staly skvělou třídou, jakou nyní jsme.“

VODÁCKÝ KURZ NA BEROUNCE 30.6.2008

Humanitární činnost na škole 27.6.2008