Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Úspěšnost v přijetí našich absolventů na vysoké školy

Úspěšnost v přijetí našich absolventů na vysoké školy

3.10.2012

Obory pedagogické lyceum a gymnázium připravují žáky především k dalšímu studiu. Z celkového počtu 28 absolventek lycea pokračuje ve studiu 24 studentek (86 %) a z 18 gymnazistů pokračuje ve studiu 14 (78 %) studentů. Gymnazisté volili rozmanité obory na různých školách: VŠB-TOU – obory: ekonomika a management, nanotechnologie, hospodářská politika a správa; Ostravská univerzita – obory: dějiny umění, učitelství v kombinaci pedagogika a tělesná výchova, hudební výchova a sbormistrovství; Slezská univerzita Karviná – obory: marketing a management, hotelnictví a turismus; Slezská univerzita Opava – obory: sociální patologie a prevence, středoevropská studia, učitelství angličtiny a němčiny; Vysoká škola panevropská Ostrava – obor: právo. Loňské absolventky pedagogického lycea pokračují ve vzdělávání nejčastěji na Ostravské univerzitě – obory: učitelství pro 1. stupeň ZŠ, učitelství českého jazyka a psychologie, matematiky a výchovy ke zdraví, bohemistika; na Masarykově univerzitě v Brně -obory: učitelství pro MŠ, teorie a dějiny divadla; na Univerzitě Palackého v Olomouci - obory: učitelství tělesné výchovy a biologie, anglická filologie; na Slezské univerzitě v Opavě – obory: sociální patologie a prevence, archeologie a muzeologie; na Slezské univerzitě v Karviné – obor veřejná ekonomie a správa; na VŠB obor chemie a ochrana prostředí. Ze třídy H 4.A (výchovná a humanitární činnost) pokračuje ve studiu 10 studentek (40%) z 25 absolventek. Vzhledem k zaměření oboru si studentky volily sociální obory (Slezská univerzita – Sociální prevence a patologie, VOŠ sociální v Ostravě, VOŠ Dorkas v Olomouci, obor sociální práce a pedagogika) a pedagogické obory (Ostravská univerzita – obory: učitelství tělesné výchovy a občanské nauky, českého jazyka a výchovy ke zdraví). Všem přijatým absolventům přejeme úspěšné studium.

Olympic days aneb V pohybu máme jasno 24.9.2012

Naše studentka vyhrála československé finále soutěže Elite Model Look 13.9.2012