Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

25.1.2023

Dne 23. ledna se na naší škole již tradičně konala konverzační soutěž v anglickém jazyce. Přihlásilo se 19 žáků z různých ročníků a oborů.
Soutěž proběhla dvoukolově – v prvním kole museli účastníci zvládnout poslechový test a devět nejlepších postoupilo do kola druhého.
Ve druhém kole si soutěžící vylosovali jedno z 12 témat, o kterém nejprve sami mluvili a na které jim pak byly kladeny doplňující otázky. Otázky pokládal náš kolega z Kanady Martin Ratajczyk.

Soutěžící si i s dotazy od rodilého mluvčího skvěle poradili, ale vyhrát mohli pouze tři.
Konečnými vítězi se stali:
1. místo Sofie Pokludová (L3.B)
2. místo Vítek Mihajlo (L1.B)
3. místo Mikkel Babilonský (L2.A)

S prvním místem se pojí také postup do okresního kola soutěže, takže Sofii budeme držet palce v dalším kole.
Vítězům gratulujeme, všem soutěžícím děkujeme za účast a věříme, že i příští rok bude o soutěž stejně velký zájem, jako byl letos.

Mgr. Markéta Sedláčková, Mgr. Karin Marcin

Stínování - shadowing 25.1.2023