Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Chystá se školní kolo PŘEKLADATELSKÉ SOUTĚŽE

Chystá se školní kolo PŘEKLADATELSKÉ SOUTĚŽE

30.10.2022

Filozofická fakulta Ostravské univerzity vyhlašuje XVIII. ročník studentské překladatelské soutěže pro střední školy. I my se jako každý rok zúčastníme, proto vyhlašujeme školní kolo překladatelské soutěže.

Všichni studenti, kteří si chtějí zkusit umění překladu z cizího jazyka do češtiny, se mohou zapojit.

Co musíte udělat:
1. vyberte si jazyk, ve kterém chcete soutěžit – angličtina, ruština, němčina nebo polština
2. vyberte si jeden ze dvou soutěžních textů – literární či neliterární. Soutěžní texty naleznete na: Soutěžní texty
3. přeložte zvolený text do českého jazyka a odešlete emailem p. Petroncové (angličtina), p. Koláčkové (ruština), p. Ščerbové (němčina) nebo p. Woznicové(polština).

Termín:
Hotový překlad odešlete výše zmíněným učitelům na školní emaily nejpozději do 9. 12. 2022.
Spolu s překladem prosím uveďte vaše jméno, třídu a přezdívku.
Studenti s dvěma nejlepšími překlady z každého jazyka nás budou reprezentovat ve studentské překladatelské soutěži pro střední školy.

Úspěch v Městském kole ve futsalu dívek v rámci Havířovské ligy středních škol 24.10.2022

Školení Primavera Andorrana 23.10.2022

Stříbro v okresním finále v basketbalu 20.10.2022