Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Náš pracovní den v Portugalsku

Náš pracovní den v Portugalsku

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

Jistě některé z vás zajímá, jak probíhá náš klasický pracovní den.
Každá z nás je v jiné třídě, a tak naše programy se trošku liší.
Pracovní den nám začíná v 9:30. To přijdeme do třídy, kde děti sedí s paní učitelkou nebo s paní asistentkou a na zahájení si zazpívají písničku Bom dia. Po přivítání jdou nejstarší děti na hřiště a ty mladší zůstávají ve třídě, kde dělají pedagogické aktivity nebo si hrají. Asi po hodině se vymění a starší děti jdou do tříd a mladší ven na hřiště. Oběd máme od 11:30 až do 12:00. Na oběd bývá zeleninová polévka a na druhé většinou ryba nebo rýže, která je v Portugalsku velmi oblíbená. Po obědě jdou menší děti spát a starší do tělocvičny, kde si hrají s hračkami.
My máme pauzu na oběd od 13 do 14 hodin. Po našem návratu, se začínají děti probouzet, po uklizení postýlek odcházejí do svých tříd, kde se věnují společným aktivitám, čtou, vypráví pohádky, povídají si nebo tancují. V 16 hodin je svačina, po svačině se jde zase na hřiště a v 16:30 odcházíme domů.

Nové pozdravy z Portugalska 14.10.2022

Erasmus Day - relaxační odpoledne pro seniorky z Karviné 13.10.2022