Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Mediální gramotnost – přednášky pro všechny

Mediální gramotnost – přednášky pro všechny

24.3.2022

V posledních dvou týdnech jsme v prostorách informačního střediska pořádali přednášky na téma Mediální gramotnost. Přednášející Tomáš Lipina se zaměřil na problematiku fake news, dezinformací a manipulací. Žáci všech tříd měli možnost sami si vyzkoušet, jak rozpoznat „nepravdivé články“ a jak vyhodnotit falešný obsah na internetu.
Téma přednášek skvěle vystihuje motto: Oklamat člověka je jednoduché. Těžké je ho přesvědčit, že byl oklamán.
Přednášky se konaly díky spolupráci naší školní knihovny s Městskou knihovnou Havířov, které tímto moc děkujeme. Určitě budeme ve spolupráci pokračovat a vybírat pro žáky zajívamá témata, které se jim budou hodit do výuky nebo celkově do života.

Taneční L2.B 21.3.2022

Jazyková příprava na stáž 17.3.2022