Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Překladatelská soutěž

Překladatelská soutěž

20.1.2022

V letošním roce se naše škola již počtvrté zúčastnila celostátní překladatelské soutěže Filozofické fakulty Ostravské univerzity Den s překladem pro studenty středních škol.
Soutěž nabývá na popularitě - letos se poprvé překládalo z ruštiny, němčiny a tradičně i angličtiny. A navíc se letos zapojily studentky všech maturitních oborů. K překladu si mohly vybrat mezi literárním a neliterárním textem. Překlady byly na velmi vysoké úrovni a bylo nesmírně obtížné vybrat ty nejlepší.
Nejúspěšnější ve školním kole byly následující studentky:

Anglický jazyk
1. místo: Sofie Alexandra Pokludová, L2.B
2. místo: Alexandra Pollaková, L3.A
3. místo: Ester Konečná, L1.A

Ruský jazyk
1. místo: Linda Wrzecionková, L3.B
2. místo: Sandra Stuchlik, K2.S

Německý jazyk
1. místo:Eliška Závodná, L3.B
2. místo: Natálie Kaszturová, L3.B

Všem studentkám děkujeme za účast v soutěži, vítězkám gratulujeme k úspěchu a budeme držet palce děvčatům, která obsadila první dvě místa za každý ze tří jazyků a jejichž práce jsme poslali do celostátního kola.

ON LINE VELETRH STŘEDNÍCH ŠKOL MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE 2021/2022 15.1.2022

Den otevřených dveří je za námi 13.1.2022

Úspěšně jsme absolvovali certifikační proces systému hospodaření s energií 10.1.2022

Soutěž v konverzaci v angličtině - školní kolo 10.1.2022